Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejszinhabnak valo tejszint...

Tejszinhabnak valo tejszint hasznalhatok csirkemellhez?

Figyelt kérdés
Van 1 kis doboz tejfolom de rendes tejszin helyett nem talaltam csak habhoz valot. Az is jo lenne ugy? Sajttal akarom. Legyszi gyorsan. Koszi

2018. szept. 6. 13:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem mi lehet a gond a német tejföllel?

45 éve él már külföldön a rokon. Lehet, nem tudja, hogy németül mi a neve ?

18 évesen hagyta el az országot, biztosan evett fiatal korában tejfölt, bár elmondása szerint a kint léte alatt soha nem evett. Mikor "haza" jött itt megkóstolta és akkor rájött, hogy a rakott krumplit Ö tejszínnel készítette, nem kellett csodálkozni, hogy nem olyan az íze, mint amit nálam evett.


Mit jelentenek magyarra fordítva az általad említett nevek ?

Nem próbáltam ki: A fordító programok egy az egyben tejfölnek fordítanák ?

2018. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik a tejfölnek megfelelö élelmiszer neve, különbözö tájnyelveken.

A Schmand bajor tájszó, a Sauerrahm ill. Saure Sahne meg savanyú tej"szín", ahol Rahm ill. Sahne a tej tetejére feljövö zsiradék gyüjtöneve, azaz a tejszín és a tejföl közös megbevezése, a (hab)tejszín a Schlagsahne - (schlagen - felverni), a Saure Sahne meg a savanyú. Viszont itt fözötejszín nincs.


Valószínüleg a rokonod nem tudta ezt,

2018. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!