Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Grízes tésztához ha összekever...

Grízes tésztához ha összekevertem a grízt és a tésztát feltétlenül át kell újra melegíteni pirítani? Baj ha nem pirult aranybarnára a gríz és felfőzve tejbegrízállagúnak kell lennie?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Húú,ha tejbegríz állagú,akkor valamit nagyon elrontottál...:(A tésztát kifőzöd és lecsepegteted.Majd vagy grízt vagy zsemlemorzyát...én a zsemlemorzsát jobban szeretem,elkezded pirítani egy kis zsiradékon,olajon.Én sosem rakok rá vizet,mert elázik tőle!Nem szabad.Pirítsd meg,majd öntsd rá a tésztára és kavard össze.A tésztán lévő minimális víz megpuhítja a zsemlemorzsádat...nem fog folyni rajta a cucc.És egy tip...a zsemlemorzsa pirítása közben önts hozzá vaníliás cukrot!Isteni lesz tőle...az illata sem utolsó!
2010. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

grízestésztára minek tenne zsemlemorzsát????


a tejbegríz állagú nem jó, ott valamit elrontottál...ha menteni akarod a menthetőt, akkor tedd tepsibe rétegezve, közé mondjuk mazsolát vagy lekvárdarabokat, öntsd le pudingporos tejjel és süsd aranybarnára

2010. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én grízzel készítem, aranybarnára pirítom. Kétszeres vízmennyiséggel főzöm, addig, amíg széteső lesz. Kavarni kell, folyton.

A frissen kifőzött tésztára teszem rá.

2010. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 13:53-as válaszoló!

A Prézlis tészta elkészítése csak egy ötlet,hogy legközelebb ki tudja próbálni,mert sokkal könnyebb elkészíteni...biztos nem lesz folyós!

2010. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

na igen a morzsás tésztával nem is lenne problémám. Ez volt a második próbálkozásom. Az elsőt nem főztem fel vízzel és kemény ropogós ellenben jó illatú ízű lett. Ez meg (bár ne öntöttem volna össze!)Folyós lett, na meg a cukor és alekvár is rátesz, de a gyerekeknek ízlik!


6ek gríz 6 ek olajon és 3dl víz, úgy látszik ez nem jó arány

2010. jún. 22. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az olaj is sok lett alá....

Itt egy tökéletes grízes tészta: [link]

Remélem tudtam segíteni...

2010. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14:08 ha a gyerekeknek ízlik, akkor nem mindegy, hogy milyen? :D :D
2010. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!