Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet hogy azért nem emelkedet...

Lehet hogy azért nem emelkedett fel a tészta, mert kevesebb cukrot tettem bele, mint élő volt írva?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tészta?
2018. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Milyen tészta? Mert a tészták nem a cukortól jönnek fel, hanem a sütőportól vagy szalakálitól.
2018. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kakaós tészta, tettem bele szódabikarbónát, amennyi elő volt írva, a lisztbe kevertem
2018. szept. 27. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt a receptben joghurt, tejföl vagy valami hasonló savas hozzávaló?

A szódabikarbóna csak valamilyen sav mellett fejti ki a hatását.

2018. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne segíteni, ha ismernénk a receptet.
2018. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Rengeteget sütök, de nem tudok róla, hogy a cukornak szerepe lenne ebben. Én semmibe sem teszek cukrot, mégis sikerülnek a sütik. Leginkább a tojástól jönnek fel, az igazán tojásosakba (pl. piskóta) még szódabikarbóna sem kell, a tipikusakba azért igen.

Olyan is van, hogy valami alkatrész lenyomja a cuccot, nekem a mák képes ilyenekre, bár az is megemelkedik, de a piskótát speciel nehezíti, nem olyan lesz, mint normálisan...


Milyen recept? Sokféle süti van s nem egyformán viselkednek...

2018. szept. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tészták pl. piskóta, akkor lesz lapos, ha több benne a cukor, mint kellene. (Életem első piskótájából ezért lett törökméz!) :))

A palacsinta is azért ragad le, ha sok cukrot kavarunk bele, ugyanis a cukor lefelé húzza a tésztát.


Tehát ha kevesebb cukrot tettél bele, mint írva volt, egész biztos, hogy nem attól lett lapos! Valami más oka van!

Persze jó lenne látni a receptet, hogy mit is terveztél sütni. :))

2018. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hólabdát
2018. szept. 28. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!