Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Neten olvastam töltött libanya...

Neten olvastam töltött libanyakbőr recepteket. Van kipróbált receptetek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor szoktunk csinálni, amikor amúgy is libát készítünk, mondjuk Márton napon.

1 db. tölteni való libanyakbőrre:

Leszedegetünk innen-onnan a jószágról húst, 15-20 dkg-ot, azt nagyon apróra vágjuk. Lehetne darálni is, de ilyen kis mennyiséget nem célszerű darálgatni, mert csak pazarolódik, ami a darálóban marad.

1 nagyon finomra vágott vöröshagyma

2 tejben, vagy hús/zöldséglevesben áztatott zsemle

1 tojás, só, bors, csokor petrezselyem zöldje

Lehetőleg libazsíron megdinszteljük a vöröshagymát, majd a

kinyomkodott zsemléhez adjuk a hagymát, a darált húst, a tojást, valamint a finomra aprított petrezselymet, sózzuk, gazdagon borsozzuk.

Evőkanál segítségével megtöltjük a libanyakat, a szélesebb végén adagoljuk a tölteléket, és egészen a lezárt végéig nyomkodjuk, majd ezt a végét is lezárjuk és vékony hústűvel megszurkáljuk.

Mi a libaaprólékból húslevest szoktunk főzni, abba belesüllyesztjük és félig előfőzzük. Kivesszük, megkenjük libazsírral és megsütjük, hogy a bőre ropogós legyen.

Kihűlve szeletelhető, nagyjából 10 szelet lesz egy nyakból.

2018. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam készíteni pecsenye libamájas töltelékkel szoktam megtölteni. Nagyon jól meg kell tisztitani kívül belül a nyakbőrt. A megtöltött nyakbőr mindkét végét élelmiszeripari kötöző madzaggal szoktam össze kötni. Amire figyelni kell ,hogy a töltelék teljesen töltse ki a nyakbőrt , ne legyen benne levegő. Ha levegős marad sütés, vagy főzés közben szétdurran ne legyen túltömve se mert akkor is szétdurran. Én a megtöltött nyakbőrt alufóliába tekerem így szépen megmarad a formája és sütőbe rakom és 180C° kb 40-45 percre. Ezután kitekerem a foliából és serpenyőben kevés vaj és olívaolaj keverékén egy serpenyőben szép pirosra sütőm a bőrt minden oldalról.
2018. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!