Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki milyen sütit szeret a...

Ki milyen sütit szeret a legjobban? Recepteket várok.

Figyelt kérdés
Nos elég édesszájú vagyok, így szívesen várom kedvenc, süti receptjeiteket kommentben és privátban. :D

2018. nov. 25. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Boci süti, azt bárhol-bármikor bármennyit! : [link]

Pisztáciás-fehercsokis-batackos süti.. Mennyei! Sima piskóta és a piskótába szórni pisztáciát, a kedvenc krémed abba fehercsoki és rengeteg barack.. Rá a piskótára.. Es a végén jo sok pisztáciaval leszorni.. Hmm. Imádom

2018. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jól hangzik!
2018. nov. 25. 23:29
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyik kedvencem az Orleans szelet


Hozzávalók:

A tésztához:

100 gramm porcukor

200 gramm vaj

300 gramm liszt

1 db tojás


A töltelék:

200 gramm lekvár,


A Bevonat:

4 evőkanál kristálycukor

4 evőkanál kakaópor

4 evőkanál víz

8 dkg vaj

Szeletelt mandula ízlés szerint

Elkészítés

A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, hozzáadjuk a porcukrot és 1 tojással összeállítjuk.

Hengerré formáljuk és 3 egyenlő részre osztjuk.

Az egyes darabokból tepsi hosszúságú rudakat sodrunk és nyújtófával 3 mm vastag és 12 cm széles egyforma lapokká nyújtjuk.

A lapokat nyújtófára csavarva sütőlemezre helyezzük , széleit egyenesre vágjuk, villával megszúrkáljuk, hogy ne hólyagosodjon fel a tészta, és külön-külön megsütjük.

A kisült lapokat még melegen megtöltjük lekvárral.


A bevonat elkészítése:

Az összes hozzávalót egy kis edényben állandó keverés mellett felforrósítjuk, amíg a vaj felolvad és ráöntjük a sütemény tetejére és elsimítjuk és szeletelt mandulát sórunk rá

2018. nov. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Imádom a kókuszos sütiket

Ez a Kókuszkrémes sütemény verhetetlen

Ínyenc kókuszkrém, ez aztán az igazi finomság! Az egész süti maga a csoda, hamar elkészül és nagyon finom. Aki különleges finomsággal szeretné kényeztetni a családját, próbálja ki.


Hozzávalók:

a laphoz:

12 dkg vaj

12 dkg barna cukor

3 tojás

20 dkg liszt

2 evőkanál cukrozatlan kakaópor

2 evőkanál tej

1 tasak sütőpor


A krémhez:

3 dl tej

3 evőkanál gríz

10 dkg cukor

12 dkg vaj

20 dkg kókusz


A tetejére:

10 dkg étcsokoládé

2 teáskanál vaj


Elkészítése:


A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. Mikor már elég krémes állagú, kivajazott sütőformába tesszük és 20 percen át sütjük 180 fokon. Közben elkészítjük a krémet. A tejet, a grízt, a vajat és a cukrot összekeverjük és lassú tűzön elkezdjük főzni, mikor már kezd krém állagúvá válni belekeverjük a kókuszreszeléket és még 2-3 percen át főzzük. A sütőformában lévő lapra ráöntjük a krémet és hűlni hagyjuk.

Közben a csokoládét vízgőz fölött megolvasztjuk és belekeverjük a vajat. Majd ráöntjük a krém tetejére és 2 órán át hűtőben pihentetjük, ezt követően szeletelhetjük is.

2018. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Csokis brownie csoki nélkül

Hozzávalók: 9 ek cukor, 9 evőkanál finomliszt, 4 ek cukrozatlan kakaópor, 2 db tojás, 7 ek tej, 7 ek napraforgó olaj

Elkészítés :

A sütőt előmelegítjük 180 fok hőlégkeverés.

Az összes hozzávalót kimérjük, és összekeverjük.

Egy 20x30-as tepsit kivajazunk és kilisztezünk, ebbe öntjük a masszát.

Kb. 8 perc alatt kész. Figyelni kell rá, mert ha túlsütjük, kiszárad. Akkor jó, ha ragacsos a közepe.

2018. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Uhh nagyon megéheztem. 😍

A Brownie a kedvencem amúgy. 😋

2018. nov. 26. 08:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a hétvégén sütöttem először, de azonnal a kedvencem lett. A családomnak is nagyon ízlett.

A Székely szeletet már biztosan felvettem a karácsonyi sütemények listájára.🌲🎄


[link]

2018. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Google
2018. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A Googleből honnan tudom meg, kinek melyik süti a kedvence? Amúgy ne aggódj. AGooglet is szoktam használni. De abban nincs benne senkinek a házi praktikája. 😛
2018. dec. 1. 12:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Úgy látszik továbbra sem érted mi az a Google és hogyan működik.
2018. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!