Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Véletlenül vettem egy kiló...

Véletlenül vettem egy kiló pulykacomb filét. Írtok jó recepteket?

Figyelt kérdés

Szóval az úgy történt, hogy elég nagy káosz volt ma az áruházban, és ráadásul tanuló lányok voltak a húsos pult mögött. Kértem négy darab csirkecomb filét. Én azt szeretem, mert nem olyan száraz, az volt a tervem, hogy fűszeres lisztben kisütöm, és ananászos rizst főzök mellé. Kicsit nagynak is tűnt a csomag amit a kezembe nyomtak, de gondoltam ha elmérték, majd lefagyasztom, nem megy kárba. Erre itthon veszem észre, hogy nem hogy nem négyet kaptam, de egy kilót, és nem csirkét, hanem pulykát. Eddig pulykából csak mellét ettem, de nekem túl száraz. A combja is olyan? Mit szoktatok belőle készíteni?

Ne lepődjünk meg, ha valaki kiír egy kérdést, hogy mit csináljak négy darab csirkecomb filéből :-D (Valószínűleg valaki meg azt kapott, de szerintem ők jártak szarabbul)


2018. okt. 20. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Brassóinak, gyroshúsnak jó az.
2018. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja tényleg, a gyros jó ötlet. :-)
2018. okt. 20. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sütőben sült göngyölt és/vagy töltött húsokhoz (pl. aszalt szilvával vagy más, akár darált hússal vagy egyéb töltelékkel töltött husik) a pulyka illik. Húsos ragukhoz is jó. Most megéheztem egy kis baconbe tekert, aszalt szilvás pulykára...


Egyébként a csirke- és pulykamell sem száraz, ha nincs túlsütve.

2018. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom. Nem olyan könnyű jól elkészíteni, nekem mindig papír szárazra sikerül. Esetleg még bundázva szokott jól sikerülni. Csak az a baj, hogy elég randán lett kifilézve, tiszta cafrang az egész, szerintem tanuló filézte. Szóval gyros jöhet szóba, esetleg még gondolkodtam, hogy simán megfőzöm pörköltnek és kész. Bár nem szoktam ilyenből pörit, de tejfölösen, nokedlivel akár elcsúszhat.
2018. okt. 20. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejszines-gombás-kapros pulyka ragu+rízs:)
2018. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na meghozzátok az ihletet, most a tejszínről eszembe jutott még a tárkonyos raguleves.
2018. okt. 20. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mézes mustáros tejszínes pulykát csinálnék belőle. Ahhoz jó a cafatos is :) gyors és finom

Én szeretem a pulykát, kevésbé szárad ki mint a csirke.

2018. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Pörkölt, fasírt, töltött káposztába, töltött paprikába, gulyás levesnek is nagyon finom.
2018. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudtok segíteni? Hány percig/óráig kell főzni a pulykacombot, ha fel van kockázva? Köszi!
2023. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!