Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Makaróni vagy/és spagetti? A...

Makaróni vagy/és spagetti? A tésztán kívül van más különbség is?

Figyelt kérdés
Ti hogyan készítitek őket? Recept?
2008. nov. 6. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Makaróni ( az a "spagetti" tészta aminek lyuk van a közepén).


Kevés olajon megsütök 3reszelt hagymát, majd 30 dkg felvágott gombát , s 30 dkg csíkokra vágott sonkát teszek rá. Ezeket össze sütöm, majd 3 nagyparadicsom konzerv mehet rá,vegeta , bors, bazsalikom, piros paprika, s 2 pohár víz. Ezt addig főzöm kis lángon, míg be nem sűrűsödik.


Spagetti.


3 hagymát lereszelek ( nagy lyukú reszelőn, amit olajon megsütök, majd 3 lereszelt paradicsomot teszek bele, majd kb. fél kiló darált sertéshúst. Addig sütöm, míg ki nem fehéredik a hús, s ha levet enged, azt naggyából főjje le. Utánna teszek bele 3nagy paradicsomkonzervet, felöntöm 2 pohár vízzel, oregánó, bazsalikom, vegeta, bors , paprikával fűszerezem, s addig főzöm kis lángon, míg be nem sűrűsödik.

2008. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Na várj, mert nem mindegy, melyik típusra gondolsz, mert többféle spagetti és makaróni is létezik.


Ha a bolognai spagetti és a milánói makaróni közötti különbség érdekel (ez a 2 legismertebb olasz tésztaétel, de 2-nél sokkal többféle van), akkor a tésztán kívül az alapvető különbség (hivatalosan, eredeti olasz recept szerint - én jártam kint) az, hogy a milánói makaróniban van gomba, és sonkából készítik, a bolognai spagettiben nincs gomba, és darált húsból készítik.

2008. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, pontosan erre gondoltam!!!
2008. nov. 6. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Például a carbonara-t spagettiből kell csinálni, mert az úgy a jó ha kicsit "tocsog" és a makaróni közepe felszívná a tejszínt. :)
2008. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!