Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács tárolása? Ha ma...

Mézeskalács tárolása? Ha ma megsütöm, fém dobozban eláll karácsonyig? Fagyasztható? Ha fagyasztható, akkor a nyers tésztát kell fagyasztani vagy a kész mézeskalácsot is lehet?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van 3 éves mézeskalács díszem, ha akarnám, megehetném.

Ha fagyasztani akarod, készen a legjobb. Aztán szobahőmérsékleten kienged és olyan lesz, mintha pár órája sütötted volna.

2018. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ó, mi kb november elején kezdtük a mézeskalács sütést.. megsütöttünk már majdnem 1000 darabot, eláll, ne aggódj.
2018. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A mézeskalács száraz helyen tárolva minden gond nélkül eláll húsvétig. Nekem az a tapasztalatom, hogy a teljesen kihűlt mézeskalácsot legjobb légmentesen záródó műanyag dobozban tartani.

Régebben nagyon sokszor fagyasztottam a nyers tésztát kisebb adagokban, nagyon jól lehet vele dolgozni, egyáltalán nem árt neki a fagyasztás.

A kész mézessütemény legnagyobb ellensége a nedves környezet, így én a fagyasztást ki sem próbáltam, és nem is javaslom.

2018. dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A mézeskalácsot éppen azért szokás ilyenkor készíteni, mert minden különösebb nélkül eláll hónapokig, söt, az elsö héten még nem igazán jó, azután kezd finom lenni.

Ugyanez érvényes a többi hagyományos karácsonyi süteményre is, mint a zserbó, bejgli, linzer, stb. Ezeke mindig az advent elején készítették, mert akkor lett karácsonyra optimális.

2018. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkit felpontoztam. Elég nedves a konyhám sajnos, akkor lehet, hogy a szobában fogom jól zárható dobozban tartani.
2018. dec. 9. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Receptfüggő, de nagy eséllyel eláll
2018. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Én is mindenhol azt hallom, hogy sokkal előbb megcsinálják, mint "kellene", mert eláll az...

Én pl ha már egy hetes meg sem eszem, szerintem pocsék lesz 🤢

2018. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Elall, de en biztos nem ennek joizuen olyanok sutijebol, akik szerint honapokig jo egy mezeskalacs/linzer, vagy egy felolvasztott zserbo..
2018. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tökéletesen eláll, fémdobozba tedd, ne műanyagba
2018. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!