Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehetne e a bolti lekvárt...

Lehetne e a bolti lekvárt főzéssel sűríteni?

Figyelt kérdés
Sajnos , nincs házi lekvárom, a sütésálló , amit árulnak az nulla . Az üveges lekvárokat érdemes lenne e sűríteni főzéssel , hogy ne folynának ki hókifliből ?
2018. dec. 14. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a benne lévö zselésítö nem bírja a fözést, sütübb nem lesz, csak büdös.
2018. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már főznéd, nem lenne egyszerűbb piacon megvenni a gyümölcsöt és rászánni egy fél napot lekvárfőzésre? Finomabb is, és legalább tudod, mi van benne.
2018. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A húgom megpróbálta egyszer.

Sajna a "rendes" lekvár (házi) attól sűrű, hogy elfőzik teljesen a gyümölcs levét, s nem tesznek bele semmi más folyadékot, sűrítőt stb. Csak gyümölcs van benne, vagy még max. cukor.

A bolti lekvár egy híg lé, valamennyi gyümölcstartalommal, amit aztán besűrítenek valamilyen zselésítő, állományjavító anyaggal. Ha ezt felfőződ, nem hogy nem sűrűsödik be jobban, hanem nekünk még kihűlés után annyira sem kötött vissza, mint eredetileg volt... Egy romlott, félig felolvadt kocsonyához hasonlító lötty lett belőle.

Nálunk a termelői piacon lehet kapni igazi, sűrűre főzött szilvalekvárt, míg tanyán laktunk, mi is csináltunk ilyet, üstben főztök az udvaron, még cukrot sem tettünk bele, csak a gyümölcsöt. Ha van a közeletekben termelői piac, esetleg megpróbálhatod megnézni, ott van-e, mert az lenne az igazi a hókiflihez...

2018. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél mirelit gyümölcsöt és főzd fel lekvárnak. Lehet a híg lekvárt is sütésállóvá tenni, ha keversz bele tojássárgáját(1,5-2 dl lekihez-sűrűségtől függően- 1 tojássárgája.)
2018. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Még kis cukor, kis étkezési keményitő pici vizben simára keverve. Picit átfőzve és akár kockacukor méretre is darabolható.

Idő kell még keményedik, kiszikkad, Nyitott edényben, tüllel takarva évekig elvan. Olyan mint a békebeli "hitlerszalonna"

2018. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én mindig mentem a piacra , most is ez az álmom. Nem tudok évek óta kimenni a kapun, nem tudok járni . Nem tudtam gyümölcsöt beszerezni és befőzni . Nem tudok lekvárért a piacra menni .

Nagyon szeretnék igazi hókiflit csinálni , de ahhoz jó lekvár kellene.

2018. dec. 14. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit leirtam, nem mondható, hogy jó lekvár, mert üzletben még nem kaptam igazi lekvárt. Viszont sűrű, sütésálló lesz és van valami kis ize is.
2018. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó, ez szomorú, kérdező, nem segít senki? Nagynéném is nmehezen jár, de a szomszédasszonya elmegy neki a boltba... Te mindent házhoz rendelsz? Mert úgy valóban necces akár mirelit gyümölcsöt szerezni, viszont vannak webshopok rendes s ennek megfelelően drágább lekvárral.


A sima bolti lekvárokról szerintem mindent leírtak a többiek, én abban nem vagyok otthon, évtizedek óta nem veszem meg őket (én gyümölcsöt akarok enni, nem cukrot és vizet és zselésítőt. nekem a legtöbb házi lekvár is csak hozzáadott cukor, élvezhetetlen, én benyomok egy adag gyümölcsöt a sütőbe, ha nagyon lédús, azt lemerem róla és voila, pár órán belül van lekvárom, kevergetni is ritkán kell s nem ég el).

2018. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező! Akkor ne bolti lekvárt vetess a gyerekekkel, és azt próbáld főzéssel sűríteni, hanem hitlerszalonnát vetess velük. Az sütésálló!

[link]

2018. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ma 14:28 Elárulnád hol lehet kapni hitlerszalonnát? Mert a mostani sütésállónak semmi köze hozzá.
2018. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!