Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet a mirelit töknek...

Mitől lehet a mirelit töknek iszanyat büdös műanyagszaga?

Figyelt kérdés
2019. jan. 31. 15:37
 1/8 Bius9 válasza:
76%
Mert műanyagba van.
2019. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Más mirelittöknek nem volt ilyen szaga. :( más ezt megeszi vajon? :(
2019. jan. 31. 16:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mirelit tökröl van szó?

Vetted vagy te tetted el?

Nem lehet, hogy rosszul volt tárolva? Vagy valami védögázas csomagolásban van?

Alapesetben nem szabadna semmiféle szokatlan szagának lenni, csak tök és kapor szaga lehet. (Vagy a kaporszagot érzed? Fagyasztva eléggé erös, kellemetlen!)

2019. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Boltban vettem. Lehet inkább erjed szag.

Lehet, hogy felengedett és visszafagyasztották?

2019. jan. 31. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, mindenesetre gyanús, BÜDÖS élelmiszert megenni NEM SZABAD, pláne nem mások elé feltálalni. Egy ételmérgezésbe bele is lehet halni.

Inkább dobd ki és főzz valami mást, minthogy azt kockáztasd, hogy az egész család kórházba kerüljön.

Nem a moslékba, nem a kutyának, nem eltenni hogy majd megnézed holnap hogy büdös e még, hanem ráhúzni két kukászsákot, jól bekötni, és levinni a konténerbe.

2019. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
büdös-e még holnap is ez nagyon jó :))
2019. jan. 31. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam már pontosan így - iszonyú műanyag szaga volt - én nem mertem megenni. Vissza kell vinni a boltba (ha közel van) és jelezni nekik.

Amúgy a műanyag zacskó miatt van ilyen büdös szaga- velem csak egyszer fordult elő, pedig szoktam tököt venni.

Valószínűleg túl friss lehetett a zacskó, amit legyártottak - nem szellőzött ki rendesen és ebbe nyomták bele a tököt. Mindenképpen jelezd a boltnak - még ha nem is viszed vissza.

2019. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Technológiai hiba történt a műanyag fólia gyártása során.

Túlhevítették, amitől a műanyag egy kis része elbomlott, vagy téves volt az adalékolás a polimerizáció során.

Az is lehet, hogy a fóliahegesztésnél a csomagoló gépsor romlott el és a keletkező füst szemcséi, gőzei szennyezték be az ételt.


Az elbomlott, (mikroműanyag-szennyezésre keress rá) vagy tökéletlenül felépült műanyag nem élelmiszeripari minőség. Az egészségre még gőzei is ártalmasak. Ezt a minőségellenőrzésnek ki kellett volna szúrnia, ha lelkiismeretes a személyzet, illetve a cégvezetés. Nézd meg, ki csinálta és többé ne vásárold azt a "márkát".

A boltban hiába jelzed, az esetek nagy részében semmi se történik. (Tapasztalat..) A bolt nyilván nem jelenti fel beszállítóját. A beszállító is a gyakorlatban egy futár, akivel érintkezik. Olyanról nem tudok, hogy a céget telefonon a boltos hívogatta volna ilyen esetben, pedig ismerek elég sok boltost. Ahhoz nagyon nagy gáznak kell lennie, hogy egy terméket szériaszerűen visszavonjanak. Ettől a műanyagszagtól meg senki nem kerül kórházba, lesz komolyabban rosszul. Azt a lappangó egészségkárosodást amit okoz(hat) - meg nehéz igazolni, hogy ETTŐL keletkezett. Ez az élelmiszermaffia logikája: ami nem azonnal látszik, az nincs is - a patkány írtószer is így működik és bevált...

2019. febr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!