Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikró sütőbe milyen alternatív...

Mikró sütőbe milyen alternatívát használtok átlátszó lyukacsos fedő helyett?

Figyelt kérdés

Őszintén, nincs és nem szeretnék erre plusz pénzt költeni, mert kipróbáltam egy műanyag gyümölcs szűrő-csepegtetőt, ami szép gömb alakú és nagyon jól működött, szépen "párás" lett a belseje, szóval tényleg jól ott tartotta a hőt és gyorsabban fel is melegedett az étel, meg a lyukak sem engedték át a szétfröccsenő dolgokat.


Egyik kérdésem, hogy ez különben mennyire káros, hogy az ételem felett egy műanyagon át jön a meleg?


Másik, hogy van tippetek, hogy még milyen egyéb konyhai lyukacsos eszköz lenne jó erre,ami egyébként is jelen van a konyhában?



2019. febr. 6. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én még folpackkal se bohóckodok, rádobok egy lap papìrtörlőt, oszt hajrá.
2019. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kipróbáltad már,így nem idegenkedek én se tőle majd, én eddig ezt is mindenhol tiltott, legeslegjobban tiltott anyagnak olvastam, hogy papír semmi esetre sem kerülhet a mikróba mert felgyulladhat, de pár másodperc alatt nyilván semmi nem történik vele.


Bár egyszer sütőpapírt raktam be, mert azon hagytam a sült húst és nem akartam összekoszolni a tányért, így papírral együtt raktam be melegíteni, közben nagyon izgultam, mert tiltott, de azt gondoltam, hogy a sütőben sem szabad felgyulladnia a hőtől, maximum azt nem tudtam, hogy a mikrohullám mit csinál vele. De nem gyulladt fel.

2019. febr. 8. 10:24
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a többi ötletet is, kipróbálom :)
2019. febr. 8. 10:24
 14/14 anonim ***** válasza:
A folpackos megoldás jó nagy pazarlás...
2020. aug. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!