Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem elfogadott, ha...

Miért nem elfogadott, ha valaki nemzetközi ételeket eszik vagy főz?

Figyelt kérdés

Az életben azt mondják felvágós vagy hasonló jelzőkkel illetnek, ha nemzetközi ételt eszel néhanapján.


Itt például van egy kérdés, hogy mit ettél ma, jön rá egy válasz, majd lepontozzák, ha nem magyar étel.


Pl. hummus, sushi, Wellington-bélszín, avokádó vagy csirke curry.


Miért nem hasznosak az ilyen válaszok? Miért hasznos, ha valaki pizzát, hamburgert vagy banánt eszik? Ezek is nemzetközi ételek.



2019. febr. 19. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél azt, ami jólesik, és sxard le a köcsögöket!
2019. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ki kell ábrándítsalak, mert én 67 éves vagyok és egy jómódú rokonunknál (mi csórók voltunk) már 60 éve ettem Wellington-bélszínt és curry-s csirkét. 17 évesen békacombot a Palace hotelben. Nem új találmányok ezek.:)

Egyébként azt eszel amit akarsz, miért érdekel bárki véleménye?

2019. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy ezek új ételek, hanem, hogy nemzetköziek. A Wellington például tipikus angol, karácsonyi étel. Ezer éves. Az avokádót, sem most találták fel.


Igazából igazatok van, nem kell másoknak megfelelni. A begyöpösödött gondolkodóknak meg pláne nem.

2019. febr. 19. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol nem elfogadott? Én szinte csak nemzetközien főzök, rendszeres otthon az olasz, spanyol, mexikói, lengyel, thai, koreai, távolkeleti stb. konyha, magyaros étel max havonta egyszer kerül az asztalra, de az égvilágon senki nem szól be érte. Bár ha be is szólna, az se érdekelne, nem akarok senkinek megfelelni.
2019. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen elfogadott.


A probléma ott van, hogy az magyar átlag csóró önhibáján kívül. És nem engedhet meg magának naponta ilyen kajákat. Ezért érthető, ha felvágósnak, vagy éppen sznobnak néznek emiatt. De ez az ő véleményük. Kínáld meg őket, hogy kóstolják meg és mondják el, hogyan ízlik. Az már egy egészségesebb beszélgetés, mint az, hogy nem veszed észre, saját kínjukat nem tudják máshogy kifejezni, mint a kín, bántalom tovább adásával másik formában.


Ha 80 ezer forintos sztéket ennék minden nap a kollégáim előtt, joggal mondanák rám, hogy se99fej vagyok.


A gyakori kérdéseken meg a "hasznos" és a "nem hasznos" válasz nem azt jelenti, ami oda van írva. Tényleg nem. Az csak egy elv volt, amit szerettek volna, ha használnak az emberek. De a 2+2 = ? kérdésre, beírod, hogy 4, akkor is le leszel pontozva. Ez egy ilyen oldal. Ha zavar, vannak blokkoló programok, amikkel el lehet tüntetni a szavazás gombot és a kiírt %okat. Úgy nyugodtabb lesz majd az életed.

2019. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem mindennap eszem ilyeneket, és senki orra alá nem dörgölöm. 80 ezres steak-et meg még nem is láttam élőben, nemhogy megkóstoljam, bár tudom, hogy az Angus steak elég drága. Úgy látszik ez egy hangos kisebbség véleménye.
2019. febr. 19. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem képesek nyitni az új dolgok felé, hanem csak azt akarják enni, amihez régen hozzászoktak. Pedig a "nemzetközi" ételek semmivel sem rosszabbak, mint a hagyományosak. És manapság szerintem már egyáltalán nem számít meglepőnek, ha valaki ilyeneket eszik, mert minden boltban lehet kapni őket, és a receptes könyvek/internet is tele vannak ilyen ételekkel. Én pont tegnap ettem hummust és isteni volt. Ma pedig pestós kenyeret ettem reggelire, a vacsora pedig sárgaborsófőzelék lesz. Szeretem a változatosságot, úgyhogy a megszokott és "új" dolgokat is eszek.
2019. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy nem elfogadott?

Felesegem elfogadja oket. :D Nem is fozok magyar kajat mert azt nem igazan szereti en meg megvagyok nelkule.

2019. febr. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én ezt sosem tapasztaltam. Mindenféle ételt főzök itthon, magyart, olaszt, görögöt, törököt, svájcit stb. Ha vendégeink vannak akkor is. Mindenki dicséri.
2020. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!