Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olcsó ételeket ismertek...

Milyen olcsó ételeket ismertek, amik finomak is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő vagyok még sütés-főzés terén, de nagyon lelkes :) Viszont nagyon kevés pénzem van, nagyon rosszul jöttek ki a dolgaim, és egyetem mellett bár 12 órázok, így is meg kell nézzem, hogy mire költök. Vannak finom, olcsó receptjeitek? :)


2019. febr. 20. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én ilyenkor pl. pizzát szoktam sütni:

liszt, víz, olaj, só, élesztő. Ezekből elkészítem a tésztát, a tetejére pedig teszek olcsó paradicsompüré-konzervet, a sparban kapható s-budget csirkemellsonkát

meg valami olcsóbb sajtot (ha nagyon le vagy égve, sajt helyett vehetsz a tescoban vagy a sparban ilyen pizzafeltétet, ami nem igazi sajt, de nincs rossz íze)



Tojásból szoktam még kajákat készíteni, mert azt jól lehet variálni, pl. vehetsz hozzá gombát, hagymát, és csinálhatsz belőle omlettet.



Meg darált disznóhúst szoktam serpenyőben összesütni valamilyen olcsó mirelitzöldséggel (pl. zöldbab, borsó), és eszek hozzá rizst.



Vagy pl. sok boltban lehet olcsón mirelit levelestésztát kapni, ebből is sokféle kaját lehet készíteni. Pl. beletekersz virslit meg sajtot, a tetejére kensz egy kis olajat vagy tojásfehérjét, és szórsz rá köménymagot, megsütöd.

2019. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha olcsón gyors és finomat akarok, akkor tócsit (tócsni, lapcsánka, lepcsáng, medvetalp, stb.) csinálok. Sokféleképp csinlják, ha szereted az ilyenekek leírom az én verziómat.
2019. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
A másik a tojásos nokedli. Olcsó, és sok, és nem is rossz.
2019. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Paprikás krumpli, borsófőzelék,krumplis tészta.
2019. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Vajas kifli kakaóval

Bundáskenyér teával

2019. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Krumplifőzelék, tökfőzelék, spenót, lencsefőzelék, stb. :)
2019. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Egy étel olcsóbb, ha nincs benne hús, így sok vegetáriánus étel számít olcsónak. Ez alapján is rákereshetsz. Például csőben sült zöldségek, sós muffinok, főzelékek, zöldségragu rizzsel vagy párolt zöldség.


Persze lehet húsos ételt is enni, csak hetente pár alkalommal. Ha húsfélét választasz, akkor fillérekért lehet csirke aprólékot venni. Ebből készülhet zúza/szíve-pörkölt, resztelt máj vagy aprólék leves. Ha csirkemellet vagy combfilét veszel, akkor zöldségekkel dúsítva kiadós ragukat lehet készíteni.


A tipikus olcsó ételek mint a krumpli és tésztafélék is jók, de túlzásba nem szabad esni, mert elhízáshoz vezethet és a vitamintartalma is alacsonyabb, mint más zöldségféléké. Ezeket inkább mértékkel jó fogyasztani.

2019. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Paprikás krumpli virslivel is finom, jóval olcsóbb mint a kolbász, de van aki még azt sem tesz bele ha vega, úgy is jó.

Krumpliból lehet sokféle ételt előállítani, pl. krumplifőzelék, amibe a vége felé ütsz pár tojást is. Valamint krumplis tészta. Kezdőnek is könnyen elkészíthető ételek, laktató és olcsó is.

De hogy ne csak a krumplinál maradjunk, még a tésztás ételek amik egyszerűek és olcsók.

Sima főtt tésztára gyakorlatilag bármilyen feltétet rátehetsz, nem lehet elrontani.

Pl. konzerv löncs húst meg lehet pirítani serpenyőben (törmelékesre kell kevergetni sütés közben) ezt rátenni a tésztára, és sajt, tejföl rá.

Pirított kenyérre való pástétomokat is készíthetsz, pl. tojás pástétom, halpástétom, csirkemáj pástétom. A csirkemáj is olcsó. Nem linkelek recepteket, mert ezzel teli van a net.

2019. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Valaki írta, hogy a krumpli- és tésztaételek hízlalóak. Hát 12 órázás mellett egyik sem az. Én már csak tudom. Ettem mindent, akár délutános műszak után éjfélkor is, nemhogy híztam volna, fogytam 20 kilót pár hónap alatt. (Csak megjegyeztem.)

Főzelékfélék, saját márkás fagyasztott fasírtokkal, mindig vannak akciós fagyasztott termékek, stb., stb., sok időd gondolom nincs egyetem és 12 órázás mellett főzőcskézni. Előttem már leírták, milyen kajákat csinálj, ami olcsó is és hamar kész is. Sok mindent nem tudok hozzátenni, mert igazuk van. A neten egyébként tényleg rengeteg jó és olcsó recept van.

Sárgaborsó, konzervbab, lehetne sorolni. Kínálatból szerencsére nincs hiány.

2019. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Krumplistészta

Káposztástészta

Sült csirkeszárny

Paprikáskrumpli virslivel

Rizseshús, ehhez 30 dkg husi elég 1 személynek

Tojásos tészta

Tükörtojás sült virslivel vagy sült párizsivel

Tojáspörkölt, virslipörkölt

Főzelékek

2019. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!