Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pudingot hogy csináljam, hogy...

Pudingot hogy csináljam, hogy folyós maradjon?

Figyelt kérdés
Palacsintára szeretném vaníliás öntetnek. Olvastam a sodót egyes helyeken, de az kicsit más, ha jól értem azt nem pudingból csinálják ,hanem vaníliás cukorral. Én kimondottan vanília pudingból szeretném, de úgy megfőzni, hogy ne dermedjen meg. És ha kihűl, mert pl. késik a vendég, akkor is folyós marad? Annak szerintem amúgy sem kell forrónak lennie.
2019. febr. 22. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
A pudingban zselatin van, amitől lehűlve megdermed, attól puding. Kicsit olyan ez a kérdés, mintha olyan levest akarnál, ami nem folyékony. Mért nem jó neked egy vanília öntet?
2019. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld hígabbra több tejjel. Esetleg dúsíthatod tojás sárgájával, vajjal. A tojás sárgájával nagyon picit szabad csak főzni, vagy inkább egyáltalán nem, csak keverd a forró pudinghoz. A vajat is később kell bele tenni. Kavargasd gyakran, amíg kihűl. Persze így kicsit több cukor kell bele. Ízlés szerint.
2019. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

#1 a pudingban nincs zselatin, kukoricakeményítőből van.


Másfélszeres mennyiségű tejjel főzd meg és folyós lesz. Ha híg öntetet szeretnél, akkor 1 l tejben is megfőzheted.

2019. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gála pudingport vegyél és több tejjel csináld meg, ha jól tudom 1 tasakhoz 1/2 liter tejet ír, egy kicsivel többet tegyél bele. Ja és ezt nem kell főzni, és cukrot sem kell már beletenned.
2019. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1. Te annyira sem vagy képben mint én. Zselatin. Haha. :-)))

Tudtam hogy valahogy meglehet főzni folyósra, csak nem tudtam mi a trükkje.

Köszönöm a tippeket. Szerintem a bőséges tej módszert választom.

2019. febr. 22. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én dupla tejjel szoktam ilyenkor. Amíg hűl, időnként kavard meg, hogy ne legyen bőre. Ha már bőrös, de még meleg, akkor keverd bele a bőrt, fel fog oldódni. Állás közben kicsit megkocsonyásodik így hígra főzve is, de átkeverés után újra folyós lesz.


Nálunk mindig így készül a vanília öntet egyébként, meg a csokiöntet is :-)

2019. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyent szoktunk venni :)


[link]

2019. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hm. köszi, most már megvetem a pudingport, remélem jó lesz. Nem volt Gála sem itt a boltban. Elvileg ma megcsinálom. De azért az információkat megtartom, remélhetőleg nem életemben utoljára csinálok ilyent :-))))
2019. febr. 23. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tipp, ha nem akarsz sokat vesződni vele.

Lehet kapni tasakos "Házi krémes krém" port.

Nem kell főzni,csak hidegen összekevered több tejjel, max 2 perc és már kenheted.

Sodót is már csak ezzel csinálok, van, hogy puffasztott rizzsel, van, hogy háztartási keksszel.

2019. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!