Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Javasolnátok nagyon olcsó...

Javasolnátok nagyon olcsó ételrecepteket, ami olcsó, de még bőséges is lehet?

Figyelt kérdés
egyedül élek, csak magamra kell főzni... De elveszítettem a munkahelyemet, és fel kell tartanom az albérletet is... napi 500 forintot tudnék ételre szánni, de úgy csinálnám inkább, hogy két naponta főznék.. Vagyis 1000 forintból kellene ételeket összedobnom, ami két napra is elég...

2019. márc. 1. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Krumplis teszta,tort paszuly, kaposztas teszta, lapcsanka, paprikas krumpli, porkolt (olcsobb husbol), most hirtelen ennyi jutott eszembe ezek viszonylag olcsok es egy magadra ugyis kevesebb kell tehat kilehet jonni belole. Van mikor en is olcso kajatak keszitek altalaban eket szoktam.
2019. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a válaszadónak hasonló problémája volt, az összeg is hasonló. Jó válaszok születtek, szerintem olvasd el.


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__9..

2019. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- tojásos rizs, sült párizsival

- bolognai

- nokedli

- egészben sült krumpli zsírral, margarinnal

- Paradicsomos tészta

- melegszendvics, minimális feltéttel


Alapanyagokból legjobb barátod a fehér kenyér, a tésztafélék, rizs, krumpli, tojás (csak mint kis plusz, nem önmagában), a legolcsóbb felvágottak, margarin, zsír, só, bors... Ezen felül amit el kell kerülnöd, az az, hogy folyamatosan csak pár fajta ennivalót eszel, mert rá fogsz unni. Épp ezért ha mondjuk 4 napig krumplit eszel, akkor 2 napig edd sütve, 2 napig pürésítve, a szendvicset egyszer hidegen, majd melegen, és hasonlók. Plusz keresd a leárazott termékeket. Így néha olyat is be tudsz csempészni az étrendedbe, amit normál esetben nem engedhetnél meg magadnak.

2019. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

30 dkg sertémáj 2 evésre krumplival, kenyérrel elég, cca 150-200 Ft-ból kijön. A sertésmáj 500 Ft/kg, a csirke máj 800 körül van. Lehet rántani, vagy megsütni natúr, foghagymásan is. Ez esetben a kihűlt zsír tökéletes kenyérre kenve, reggelinek, vacsorának.

Krumpliból főzeléket, sütve, törve, sült-főtt tojással

Lehet tojásos nokedlit, tojás pörköltet,

2019. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hüvelyesekkel is jól járhatsz, ha szereted őket. Fél kiló lencse, sárgaborsó még ebből a pénzből is megfizethető, ha vannak fűszereid, főzeléket összeüthetsz belőlük. Laktatóak és elég sok lesz a fél kilóból, egy személyre két napig szerintem elég. Mellé még marad is az ezresből reggelire-vacsorára vásárolni valamit.
2019. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, gondolom még aktuális kérdésed, így írok. Összeszedem, szerintem mik olcsók, mik jönnek ki 1000 ft-ból:

- törtpaszuly hagymás sült kolbásszal (fehérbab 300 0,5 kg, liszt 105 ft, hagyma 1 fej kb 100 ft, kolbász 1 szál cca 300 (1 párat szoktam 600 forintért venni mindig az akciósból): 805 ft

- bolognai (0,5 kg darálthús 440 (pulyka darálthús), paradicsomszósz 300, 1 fej hagyma cca 100, durum tészta 200: 1040 ft (most főztem 1 kg darálthúsból spagettit, 4 napig ettük úgy, hogy fagyóban is volt tehát fél kg 2 napig elég)

- gyümölcsleves, resztelt máj: alma 180, natúr joghurt 85, máj, csirkemáj 0,5 kg 300, 1 fej hagyma cca 100, krumpli 400: 1065 ft

- az is megoldás lehet neked, ha veszel üveges lecsót (gloster lecsó 260 2 üveggel 500) és megcsinálod tojásosan

Most 8 napi kaját összeszedtem neked :)

2019. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
auchan árakat írtam
2019. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!