Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok írni nekem szuper...

Tudtok írni nekem szuper olcsó ételeket amiket el tudok készíteni?

Figyelt kérdés

Lehet bármi. Vega, Húevős, külföldi, újító vagy minimalista (fűszer nélküli)


A lényeg hogy szuper olcsó legyen.


Köszönöm szépen a segítséget! 😊😍



2019. márc. 21. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Pirított tészta: amilyen zöldségfélét szeretsz és szezonális, azt összevágod csíkokra vagy kockákra, olajon megpirítod, tetszés szerint füszerezed, összekevered a megfött tésztával, összepirítod és már eheted is.

Nagy elönye, hogy ahány féle zöldséget meg füszereket használsz, mindig más íze van.

Ugyanez mehet tészta helyett rizzsel is, az is máféle eredményt ad.

A hagyományos paprikáskrumpli szintén olcsó és egyszerü elkészíteni.

2019. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2019. márc. 21. 13:25
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Szivesen.


De sok egyéb tésztaétel is olcsó - túrós, mákos, diós, káposztás, spenótos, brokkolis , de a krumpli meg rizs sem drága, és ha idényzöldségekkel kombinálod, akkor változatos ízü, laktató és egészséges is.

2019. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Mansour ***** válasza:
100%

Először is az olcsó étel titka az olcsó alapanyag. Ha van rá időd és energiád, figyeld az akciókat a különböző boltokban, és ha tartósabb élelmiszerből ilyenkor vásárolj be nagyon. Nézd meg mindig a közeli szavatosság miatt leárazott termékeket is, igaz ezeket 1-2 napon belül fel kell használni, de ilyenekből néha feleannyiért is ki lehet hozni ugyanazt az ételt.

A legolcsóbb ételek, amik laktatósak is, szerintem a száraztészták (lehetőleg durum) paradicsomos-bazsalikomos, olivás-fokhagymás vagy akár spenótos mártással. Igaz, hogy az olívaolaj nem olcsó, de egyszerre nem sok kell belőle.

A rizs is viszonylag olcsó, zöldségekkel, kevés hússal vagy hallal nagyon jó ételeket lehet belőle csinálni. Nézz utána pl. a paella receptjének!

Leveseket, főzelékeket is ki lehet hozni olcsón, ha az alapanyagokat úgy szeded össze.

A hüvelyesek (bab, felesborsó, lencse) a kiadósságukhoz képest nem drágák.

A kenyerek, tészafélék is sokkal olcsóbbak, ha saját magad készíted (akciós lisztből! :))

2019. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nézem az akciós újságokat!

Több napra főzök általában.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2019. márc. 21. 13:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
gyors sajtkrokett [link]
2019. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tarhonyás lecsó? (egy üveges, meg egy fagyasztott lecsó alapot szoktam venni, a kettő együtt maximum 1000 ft, a tarhonya 200, 2 napra nem rossz ár)

Darástészta

Tök,borsó,bab,krumpli főzelék

Pörkölt esetleg? 1 kg hús 1200 ft, rizs 200 ft, 2 napra. Második nap lehet belőle rizseshús is.

Chilisbab? 0,5 kg darált hús 500 ft, 2 konzerv bab 300-400 ft, egy kukorica konzerv 150-200 ft, sparos alappor 150 ft.

Krumplistészta 1 kg krumpli 250-300 ft, 0,5 kg tészta 200 ft

Sajtos-tejfölös tészta

Borsóleves? ha raksz bele egy kis galuskát, akkor egész laktató

Nem tudom, hogy olcsónak számít-e, de ma vettem több, mint 1,5 kg csirkemellet 2400 ftért, 2 napra két személynek bőven jó, de ha egy magad vagy akkor elég lehet 800-1000 dkg is.

Csirkeszárny olcsó, mondjuk 400 ft, befűszerezed, megsütöd.

Csirkecombot láttam akciósan 500 ft/kg körül, 1 kg bőven elég 2 napra is akár, egy kis fűszer rá, be a sütőbe.

2019. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: ha szereted a májat, az is viszonylag olcsó tud lenni.
2019. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: EGY embernek egy napra fél KILÓ hús???? Ez rengeteg, ennek negyede is elég egyszerre!
2019. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Mansour ***** válasza:
94%
Igen, a belsőségek kimondottan olcsók, csak nem mindenhol lehet kapni, és sokan nem szeretik. Én is csak a zúzát szeretem, az is elég olcsó, 6-700 Ft-ból ki lehet hozni egy zúzapörköltet, amiből kijön egy ebéd és egy vacsora a 3 tagú családnak. Ami azt jelenti, hogy kb. 120 Ft egy adag kaja, ez már a szuper olcsó kategória...
2019. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!