Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fogyókúrás ételt...

Milyen fogyókúrás ételt tudnék készíteni olcsón?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztem fel Bp-re. Egy koliban lakom és tanulok ebből következik hogy nincs pénzem Norbi update kajára mert iszonyatosan drága. Tudna valaki olyan ételeket(és elkészítését) ajánlani ami nem hizlal,olcsó és egy kollégiumi "konyhába" el lehet készíteni?!

Köszönöm előre.



2014. máj. 12. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsó mit jelent? Nem nagyon tudom behatárolni, de azért igyekszem.


- Salátakeverék 250 Ft 20 dkg csibemell kb 300 Ft 1db natúr joghurt öntetnek 60 Ft. A fűszereket nem írom, ez kb 600 Ft-ból jön ki.


- spenót tükörtojással, kb 300 Ft


Nem kell mondjuk nagy varázslatot csinálni, egyszerűen hagyd el a kenyeret és a cukrot, valamint a cukrot tartalmazó ételeket, és hamar elkezd látszani az eredmény.

2014. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. máj. 12. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Saláta, uborka, retek, paprika, paradicsom felaprítva, ha szereted, pár kocka sajt, natúr joghurt fűszerekkel (300 Ft egy cserép, sokáig terem, ha rendesen öntözöd, álljon alattuk a víz), esetleg veszel egy kis üveg olívaolajat és citromlével ízesíted. Nagyon kevés olaj kell. Egyszeri beruházás, igaz, akkor sokba kerül.

Ehhez vagy sütsz serpenyőben csirkemellet (valami fűszersóval fűszerezve), vagy veszel a menzán 1-1 szeletet készen. Néha-néha vehetsz rántottat is, csak ne vidd túlzásba.

Aldiban, Lidlben jó minőségű sajtot és sonkát tudsz venni kedvező áron.

2014. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a salátakeverék szerintem nem éri meg, kevés van benne. Ha veszel fejes salátát (nemsokára lesz a szezonja) és felaprítod, olcsóbban jön ki. Csak van vele macera (mosni, vagdosni kell). Ha a maradékot (mosás nélkül, egészben) nejlonzacsiba teszed és hűtőbe, napokig eláll, nem rohad és nem fonnyad meg.
2014. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az sem utolsó szempont, van-e fagyasztási lehetőséged, mert nem tudsz naponta vásárolni friss húst és zöldséget.

ha igen, akkor szívesen leírom neked, hogy én hogyan fogyóztam.A csirkemellet kiadagolva lefagyasztottam, ezért fontos lenne a fagyasztós hűtő.

2014. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Van fagyasztó :)

A csirkemellet hogy tároljam? Ilyen tálcás alufóliás.

Berakhatom így a hűtőbe?

2014. máj. 12. 14:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de célszerű még fagyasztás előtt kiporciózni.

én szigorú voltam magamhoz, és egy evésre csak 10 deka csirkemellet engedtem meg magamnak.

csíkokra vágtam és kimértem. ezeket a kis kupacokat vettem elő, amikor főztem- általában dupla adagot-(aznapi vacsora, másnapi ebéd).Reggel munka előtt levettem, betettem a sima hűtőbe és du. főzöcskéztem saját magamra, plusz a családnak "normális" kaját.

De még írok a róla, csak most mennem kell egy kis időre:)

2014. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) már írtam a csirkemell csomagokról, amit folpackba csomagolva fagyasztottam.a csirkmell mellé megvettem egy csomó zöldségfélét, amit éppen elfogadható áron lehetett kapni. cukkini, brokkoli, sárgarépa, , zeller,karfiol, gomba,... és még hosszan sorolhatnám. de mindig szezonban olcsóbban, ha nagyon drágák voltak, inkább használtam valami mirelit vegyest. borsó, zöldbab, keverékek ilyesmiket.

többféle hagymát, így pórét, újhagymát, lilahagymát.

sok fűszert hagynáltam, zöldeket és szárítottakat egyaránt.sovány natúrjoghurtot, soványtúrót, ritkán kevés reszelt sajtot is.

sokféle salátát is készítettem, mindig az elérhető árú zöldfélékből. kínai kel, cékla,sárgarépa, retek, uborka, paprika, paradicsom, hagymák.

a lényeg volt, hogy ne mindent egyszerre keverjek össze, mert akkor unalmassá váltak volna. pl egy darabka gyömbér is nagyon jó ízesítő hideg-meleg kajára is reszelve, vagy apró darabkákra vágva.

amikor főztem, akkor két serpenyőt használtam. egyikben mokkáskanálnyi olajon megpirítottam a csirkemellet, a másikban szintén ennyike olajon kb 3 féle zöldséget kis szeletekre, karikára vágva, ahogy adódott.hagyma általában volt benne, fokhagymásat csak otthon ettem.

amikor mindkét serpenyőben megpirultak a dolgok, akkor összekevertem, és kész volt az aznapi vacsora és a másnapi ebéd a munkahelyre.( ez két csomagocska csirkemell, és kb fél kilónyi párolt, lepirított zöldséget jelent )Nem mindennap ettem húsosat, volt, amikor a kétszer 10 deka hús helyett főztem 5 deka rizst vagy tésztát, és azt kevertem össze a zöldségekkel, megcsorgatva egy kis natúrjoghurttal.

nagyon változatossá lehet tenni a fogyókúrát, de azért sok lemondás is van benne.

pl nem ettem krumplit, kenyeret, semmi sütit.

délelőtt csak gyümölcsöket ettem, vagy nyers sárgarépát, karalábét, retket, uborkát, mikor mit.

Édességet szigorúan csak vasárnap este engedtem meg magamnak, 3-4 kocka étcsoki, de, ha kirúgtam a hámból, akkor egy fél pálcikás jégkrém is lecsúszott:)

Csak nagyon összefoglalva írtam, mert nagyon sok a variációs lehetőség a zöldségek terén.

Remélem megtalálod Te is a kedvedre valókat és finom, nem unalmas ételeket tudsz magadnak összehozni.

2014. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy időt szántál rá és leírtad nekem! Ki fogom próbálni :)
2014. máj. 12. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen :)
2014. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!