Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A spárgát le lehet fagyasztani?

A spárgát le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam raknék el megpucolva, előkészítve. Lehetséges?
2019. máj. 13. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, én szoktam minden évben.

Megmosom, levágom az alján a fás részt, adagokban zacskóba teszem.

Ugyanolyan, mint frissen.

2019. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az elsö írja, amit kifelejtett, hogy fagyasztás elött kell lehámozni is, fagyottan nem fog menni.

Meg felhasználáskor fagyottan kell elkezdeni sütni vagy fözni, akkor megmarad az állaga olyannak, mint frissen.

2019. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Én zöldet szoktam fagyasztani, azt nem kell hámozni.
2019. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
OK, ebben igazad van, csak a kérdezö lehet, hogy fehéret (is). Tényleg nem kötözködni akartam, nehogy rossz néeven vedd!
2019. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van, csak a fehérre nem is gondoltam, mert csak a zöldet szeretjük. :) Csak azt meg nehogy meghámozza valaki, aki esetleg még nem készített soha.
2019. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Èn fagyasztottan csak kész ételben ettem, és ott nem volt rossz, de azért messze menöleg nem olyan mint a friss spárga.


Mi rengetege spárgát eszünk, mondjuk úgy, hogy április végéig junius elejéig minden héten minimum 1x. Leginkább fehéret, de zöld is jöhet. Nekem ez eleve idény növány ami akkor a legfinomabb, ha friss. Megveszem a helyi gazdaságban és max 1 napot van hütöbe vizesen becsomagolva, vagy is iszonyat friss.

2019. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ez jó is, hogy kiderült, én azt hittem a zöld spárgát is meg kell hámozni! Akkor ennek elég csak a fás részét letörni? Így is le lehet majd turnixolni (megfőzve persze, tehát hámozás nélkül)?
2019. máj. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!