Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tegnapi lejáratú, előre...

Tegnapi lejáratú, előre pácolt húsnak fura szaga van, honnan tudom megállapítani, hogy még jó-e?

Figyelt kérdés

22-én járt le, már másfél órája sül lassan.

Itthon volt a hűtőben már 3 napja.


2019. máj. 23. 00:52
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
70%
Tesó. Ha lejárt, mért akarod megenni?
2019. máj. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Légyszi, számolj vissza a hajnali 1-ből másfél órát. Szerintem kiderül "tesó", hogy mikor kezdtem el sütni. De ott még el is írtam, mert 11 körül tettem be a sütőbe.
2019. máj. 23. 02:18
 3/24 A kérdező kommentje:
Vagy amúgy a hús ismeri az órát is? Ha 0:01-kor bontottam volna ki, akkor már fix, hogy romlott "tesó"? :D
2019. máj. 23. 02:20
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Hűtőben volt mélyhűtőben? Ha 3 napig tàroltad simán a hűtőben, azalatt kiolvadt és simán meg is romolhatott. Én egy napnál tovább nem őrzöm az ilyesmit, ha nem vagyok benne biztos, hogy lesz időm sütni, akkor megy a fagyasztóba.
2019. máj. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha fura szaga van nem enném meg.

Jártam már úgy csomagolt hússal, hogy a ráírt dátum előtt pár nappal már büdös volt. Előfordul, hogy valahol megszakad a hűteni lánc, ilyenkor tönkre megy.

2019. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem enném meg, a hús túl veszélyes ahhoz, hogy kockáztass. Hiába a lejárati napon akarod elkészíteni, van, hogy hamarabb beadják a kulcsot.
2019. máj. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Másik probléma, hogy általában az áruházak nem éppen a friss húsokat szokták pácolva árusítani. A közeli lejáratosakat pácolják be és csomagolják újra, mert ezzel némiképp meg lehet hosszabbítani az eltarthatóságát.
2019. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha fura szaga van, akkor mi a kérdés?
2019. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Általában a szagából tudod megállapítani, hogy még jó-e...
2019. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha kellemetlen vagy fura szaga van, akkor kuka, bármi is van lejárati időként ráírva.

Nekem is volt olyan egyébként, hogy csak akkor derült ki az aznap vásárolt virsliről, hogy romlott, amikor elkezdtem főzni, simán lehet ilyen egy pácolt hús esetében is.

2019. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!