Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babgulyásba, ha füstölt...

Babgulyásba, ha füstölt csülköt akarok tenni, akkor azt előtte ki kell főzni bizonyos ideig? Ha igen, akkor azt mégis mennyi ideig kell főzni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 30. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elöre megfözöm félig a csülköt külön és úyg teszem bele, mert nem egyszerre fö meg különben és vagy a bab megy szét, vagy a csülök marad rágós.
2019. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam,hogy a csülöknek több idő kell.
2019. máj. 30. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg előre megfőzöm a csülköt hagymás, babérleveles, szemes borsos vízben, Utána ezzel a lével öntöm fel a gulyást.

Ha nagyon sós, akkor nem teszem bele mindet, csak annyit amennyit elbír. Felkockázom a csülköt, és akkor teszem bele a gulyásba, amikor a csipetkét belefőzöm, tehát a legvégén.

2019. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Persze a lét leszűröm, úgy öntöm a gulyásra.

2019. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mennyi babot szoktatok beletenni, 25 vagy 50 dkg-ot?
2019. máj. 31. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én félkilóból készítem és 4-es vagyunk.

Ha abban van rendesen hús, csülök,(van aki krumplit is tesz bele, én nem)zöldségek, csipetke, akkor az rengeteg lesz.

Persze ez személyek száma és étvágyfüggő.

Ráadásul ez az az étel, amihez kenyeret is szoktak enni, különösen ha csípősen szereti valaki, úgyhogy tényleg nem lehet megmondani, hagy nektek mennyi az elég.

Viszont lelehet fagyasztani a maradékot, ha nem teszel bele krumplit.

Bár itt vannak akik szerint a krumplis étel is fagyasztható ha szobahőmérsékleten van kiengedve, de nekünk úgy sem jön be.

2019. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
30 dkg babot áztattam be éjszakára, mert lesz benne disznócomb, a csülök, és persze a csipetketészta.
2019. máj. 31. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!