Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért pirul hamarabb a sütemén...

Miért pirul hamarabb a sütemény teteje?

Figyelt kérdés
Villanysütőnk van, húst tudok vele bárhogy de sütemény nem igazán. Sok lehetőséget kipróbáltam sütemény sütés közben, de nem jövök rá mit csinálok rosszul, minden egyes alkalommal hamarább odasül a teteje, mint ahogy a közepe normálisan megsülne. Legtöbb sütit 180 fokon kell sütni, először légkeverésesen, majd azt is elhagytam, végül sima alsó-felső 160-170 fokon, volt hogy 150 fokon. És egyszerűen akkor is elkezd a teteje hamar pirurulni. Vegyem még visszább vagy mit ajánlanátok? Gázossal semmi bajom nem volt nem de ez a villanyos számomra kiismerhetetlen.
2019. jún. 2. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Tedd a tepsit alacsonyabb sínre, vagy ha nem segít, akkor ha elkezd pirulni a teteje, tegyél rá sütöpapírt.


Nekem ilyen probléma még nem voltt, pedig jó 30 évevan villanysütm (mármit több különféle egymás után), de eddig semmit nem sütött rosszul.

2019. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Villanytűzhelyben nem vagyok otthon, de ha van olyan opció, hogy csak alsó sütés, használd azt.
2019. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hőmérsékletet ne nagyon vedd vissza, ha nagyon ég, és nyers marad belül, akkor érdemes visszavenni a hőmérsékletet, hogy lassabban süljön

de ha nagy az eltérés a teteje meg az alja között, akkor arra nem megoldás a hőmérséklet csökkentése, mert arányaiban ugyanolyan marad, csak lassabban éred el azt a fokozatot. És ha nagyon visszaveszed a hőmérsékletet, akkor mire megsülne, ki is szárad.


Az alsó felső sütéssel kell játszani.

Mivel a hő alapból felfelé áramlik, és onnan verődik vissza, (ezt tudják a gázsütők) ezért a felső sütést nem kell nagyon erőltetni.

Első körben azt próbáld ki, hogy alsó sütés légkeveréssel, ha van ilyen.

Utána ha úgy meg túl lassan sül a teteje, akkor ugyanígy alsósütés légkeveréssel, és mikor 3/4-ig sült az alja, akkor rányomatni a felsősütést is.


Milyen lehetőségek vannak a sütőn?

Légkeveréses, vagy hőlégbefúvásos? Mert még márkán belül is változhatnak az opciók.

Írd le milyen variációk vannak, valamit csak lehet rajta jó irányba terelni, még ha teljesen tökéletes nem is lesz.

2019. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(...amúgy az első is jól beszél, elég peches vagy, mert ilyen (illetve fordított) jellegű problémák pont gázosnál szoktak lenni. Majd írd már meg légyszi a márkáját is, hagy tudjuk. :))
2019. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem grillezed véletlenül?
2019. jún. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van alsó sütés légkeverésen, ki is próbáltam egy gyors sütit és egyenletesen sült meg, teteje sem égett oda. Köszi a segítséget. Biztos nem grilleztem, nem vagyok hülye hogy a jeleket ne tudjam 😁 márkája whirlpool.
2019. jún. 2. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!