Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy tortapiskótához a tojást...

Egy tortapiskótához a tojást 80fokra kell melegíteni a cukorral, és utána kemény habbá verni. De a habbá verés előtt ki kell hűteni, vagy pont az a lényeg hogy melegen kell felverni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

80 fokra?????????

A fehérjék 45 fok felett szilárdulnak (ezért veszélyes a magas láz is!) kíváncsi vagyok, hogy te egy rántottát hogy versz habbá!

Tedd már fel a recept linkjét légy szíves!

2019. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez krém, akkor ez főzött tojáskrém vízfürdö felett de akkor nem tudod habbá verni csak habosra keverni. Ha piskóta akkor el nem tudom képzelni. De ha így van írva, probáld meg, az tuti hogy még melegen kell felverni mert az biztos hogy amint abbahagyod a keverést és lehűtöd, megszilárdul. Számolj majd be hogy sikerml!
2019. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meleg úton készülő felverteket melegen kezdjük felverni és kihűlésig verjük kemény habbá.
2019. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, 80 fokot ír a piskótához

Akkor mennyire melegítsem fel? Vagy inkább ne is melegítsem(én az utóbbira hajlok)?

2019. júl. 17. 20:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a 2009-es országtorta receptjében van ez a SüssVelem oldalon
2019. júl. 17. 20:45
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezen recept piskótájáról lenne szó:

[link]


Más oldalakon is ezt az infót láttam

2019. júl. 17. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Cukrász vagyok. Valóban 80 fokosra kell melegíteni a tojást, de közben nagyon kell ügyelni rá. Vízfürdő felett, éppenhogy csak gyöngyöző vízzel. Kevergesd közben állandóan és akkor nem lesz gond. Amint elérted a 80 fokot, azonnal vedd le és kezd el felverni. Ezt folytasd addig, amíg teljesen ki nem hűl az edény is (fémtálban a legjobb ezt csinálni).

Csodálatos, nagy térfegatú habod lesz. Én nagyon szeretem ezt a fajta piskótát.

2019. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét!
2019. júl. 18. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!