Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itthon pár szikkadt...

Van itthon pár szikkadt sóskiflim. Mit tudnék készíteni belőle tölteléken kívül?

Figyelt kérdés
Amire gondoltam esetleg, hogy felkarikázom, jénaitálba teszem megszórom bacon kockákkal, besamell másrtással leöntöm és megsütöm. De nem tudom, hogy ez így milyen lenne. Van tippetek, hogy miket lehetne még készíteni belőle?
2010. júl. 11. 15:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A prézli nem baj, ha sós. Mivel általában húst, sajtot, gombát szoktam panírozni. Ha más ötlet nem lesz, akkor marad ez. Bár inkább valami konkrét ételre gondoltam. Azért köszi a válaszokat.
2010. júl. 11. 15:44
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

kiflifelfújtat


karikákra vágod, belerakod egy kivajazott tepsibe, leöntöd tojással elkevert fűszerezett (só, bors, fokhagyma, petrezselyemzöld) tejjel, és sajttal megszórod a tetejét - pirosra sütöd


ha szeretnéd kicsit feldobni, akkor a karikék közé is mehet reszelt sajt vagy akár gépsonka apróra vágva, vagy bacon, vagy baconnel béleld ki a tepsit


fokhagymás tejföllel lehet tálalni, de jó akár köretnek egy tejfölös saláta ( pl, tejfölös uborkasaláta vagy tejfölös lilahagymasaláta) és egy szelett hús mellé

2010. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon tetszik :)
2010. júl. 11. 15:46
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

15:45 vagyok


vagy vágd ketté őket hosszában és töltsd meg őket sós túrós töltelékkel és süsd meg őket sajttal megszórva tepsiben


vagy jó melegszendvicskrémmel


vagy vájd ki a belét, csinálj belőle darálthúsos tölteléket, és töltsd vissza és süsd meg egy kivajazott tepsiben, de ez esetben szintén egy tojásos tejjel itasd át a kifliket mielőtt megtöltöd, mert különben száraz lesz

2010. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
KEresztben kettévágva szedd ki kicsit a belét, és töltsd meg a következö töltelékkel: 1 nyers tojást verj fel kicsit villával és keverj bele annyi reszelt sajtot, hogy keményebb galuskatészta sürüségü legyen, borssal és örölt köménnyel füszerezd, töltsd a kiflifelekbe és sütöben süsd, amit a teteje kezd pirulni. NAgyon finom melegszendvics.
2010. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!