Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
68%

"Szóval minden vegának/vegánnak csendben meg kéne húzódnia, és nem kimondania a véleményét? Mert szerintem is undorító dolog a disznó, kacsa leölése és utána az efölött érzett öröm. Vagy hát ki tudja, mit lehet élvezni egy ártatlan állat meggyilkolásán?

"

Szerintem meg undorító dolog szegéyn ártatlan növényeket zsenge gyermek korukban letarolni. Akkor már ezerszer inkább egy állat, mint eg yborsó, aki szegény be sem tud érni, s már leszedik. Ki sem tud hajtani, már megeszik. Ráadásul messziről hozzák, rengeteg benzint elégetve, én meg szívom a kéndioxidot.Hogy a vegáknak legyen spanyol meg holland növény. Ahelyett, hogy otthon felnevelne békén szeretettel egy-két tyúkot, ami élhet boldogan, s csak élete végén hasznosítjuk a testét. Nem a kiscsirkét eszem meg, mint te a zsenge borsót!

Ez a véleményem! Talán nem mondhatom el? lapítanom és bujkálnom kell, csak ezért mert én nem eszem meg a növényeket életük elején, mielőtt megnőhetnének, teremhetnének, szaporodhatnának? Amiért nem szennyezem szállítással, finomítással, feldolgozással a Földet?

2011. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 A kérdező kommentje:

Én képes vagyok a kulturált viselkedésre. Nem tartom emberi dolognak a húsevést, és igenis kiállok az igazam mellett.

Igazából a vegák és a húsevők között egy nagy különbség van: A vegák képesek érvelni az életmódjuk mellett, míg a húsevők csak szajkózzák amit a társadalom elfogadhatónak tart, és bele sem gondolnak a dologba. Persze, tisztelet a kivételnek. De még olyannal sem találkoztam, aki belegondolt volna, hogy mivel jár a húsevés, és mégis azt választotta volna a vegasággal szemben.

2011. dec. 12. 17:44
 13/72 anonim ***** válasza:
54%

Mindenki eldöntheti mi a jó neki. Csak azt ne felejtsétek el ,hogy az ember minden evőnek született.


SZERETEM ÉN AZ UBORKA SALÁTÁT MARHA PÖRKÖLTEL !!!!

2011. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
88%

Én képes vagyok a kulturált viselkedésre. Nem tartom emberi dolognak a növényevést, és igenis kiállok az igazam mellett.

Igazából a vegák és a húsevők között egy nagy különbség van: A húsevők képesek érvelni az életmódjuk mellett, míg a vegák csak szajkózzák amit a társadalom elfogadhatónak tart, és bele sem gondolnak a dologba. Persze, tisztelet a kivételnek. De még olyannal sem találkoztam, aki belegondolt volna, hogy mivel jár a növényevés, és mégis azt választotta volna a húsevéssel szemben.

2011. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
88%

"Nem tartom emberi dolognak a húsevést"


Az ilyen mondattal például nem nagyon növeled a vegetáriánusokkal szembeni rokonszenvet.

2011. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:
Ezt a mindenevő dolgot abba lehet hagyni. Az ember fogazat alapján mindenevő, de a bélrendszerünk a növényi táplálkozásra van berendezve. Amúgy meg nem hiába fejlődött vissza a szemfog és a karmok kisebbé.
2011. dec. 12. 17:47
 17/72 Vadmeggy ***** válasza:
87%
A baj ott kezdődik, hogy nem tartod emberi dolognak a húsevést, amikor az ősember, már 20 000 évvel ezelőtt is cuki kis mamutokkal ölt meg, hogy megegye őket!
2011. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
80%

Az articsóka élete talán értéktelenebb a szemedben a te életednél?

Csak mert Jézus előtt a legkisebb is ugyan olyan. A legparányibb élet is, egy baktérium is annyit ér, mint a te életed.És hidd el, ugyanannyira fontos is, az utolsó tbc bacilus is a Földnek, mint te, vagy én. Csak nem olyan nagyképű,

2011. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
75%
Mert csak neked van jogod sértegetően lenézni a természetes étrendet fogyasztókat.Egyébként sem utáljuk az ennivalót.Mert ami legel,magot eszik,előbb-utóbb az üstünkbe kerül. Még te is!Remélem jó zsíros vagy,hamm-hammii.
2011. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
72%
bár az üköregapád is vega lett volna annakidején...!
2011. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!