Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
82%

a baj inkább a tömeges mészárlással van.

Hidd el, az otthon jól tartott, tisztelettel megölt állatnak

semmi kifogása, hogy megegyem, hiszen szeret engem, s a létét CSAKIS nekem köszönheti. Ha én nem tartanám, nem is élt volna. Egy napot sem.Csak énáltalam él. Vagy hány házikacsát, disznót, csirkét láttál eddig a metróban vagy az erdőben sétálgatni?

Amíg él, becézzük, jól tartjuk, nyáron fürdetjük, télen melegben tartjuk, dióbéllel etetjük. S ha eljön az idő, meg kell halnia, utána TORT ülünk.

Nme úgy, mint a nagyüzemi állatok, amiket tényleg lemészárolnak rakásra, minden tisztelet nélkül, s csak áru lesz belőlük, ládákban.Nincs tor, nincs köszönet. De ami azt illeti, még azok is csak NEKÜNK köszönhetik, hoyg ÉLHETTEK, másként a világra sem jöhettek volna.

Ne edd, ha nem szereted, de ne vond kétségbe az emberségemet.Én is kétségbe vonhatnám ilyen alapon a tiedet. Te termőterületet foglalsz el, aránytalanul sokat, a nagyüzemi növényeidnek. Ezen a területen békén élhetnének a VADnyulak, a VADőzek, a VADrókák, ha neked nem kellene szántó. Élhetnének a fecskék Magyarországon, ha a te növényeid miatt nem rovarirtóznák le a legyeiket.

Nőhetne a bodza és a pipacs, ha a te gabonád miatt nem gyomirtóznák le őket.De neked növény kell! Növény, és a növényednek rengeteg föld, annak meg rengeteg műtrágya és vegyszer, rengeteg gázolaj, és rengeteg emberi szenvedés, míg eléd teszi valaki.

Én is vagyok annyira EMBER, mint te. És eszem olyan GUSZTUSOSAN, mint te.

2011. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
85%
Csak azért kérdeztem,mert sok vega eszik. Ott sopánkodnak a hús felett,hogy jaj szegény állat,hogy vagytok képesek megenni stb. És jóízűen beleharapnak a sajtba,amiben szintén van döglött állat! Ráadásul kisborjú,aki még csak szopik. Az ő bendőjéből van a tejoltó,ami a sajthoz kell. Szóval ez számomra képmutatás. Másik: én eszek hús,de kizárólag olyan helyről szerzem be,ahol tudom,amíg élt jó dolga volt,és nem kínozták. A bolti húst,tojást soha nem veszem meg,mert az állatkínzást nem támogatom.
2011. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
69%

1.Szerintem nem a vegákat utálják azok akikre te gondolsz, hanem csak téged, az arrogáns pökhendi stílusod miatt, meg mert mindenkire rá akarod erőltetni a véleményed, ha érdekli, ha nem. Én nem vagyok oda a zöldségekért, legalábbis nem tudnék ilyen egyhangúan étkezni, ráadásul nem tudok jól lakni ilyenekkel. De te lassan betiltanád a húsevést, mert nem emberi. Én meg álljak neki fotoszintetizálni, mi? Ez a különbség; én nem erőltetem a vegákra a steakemet.


2.Nekem volt vegán barátnőm (se hal, se tojás, se tej..) és elég sokat betegeskedett, gyengécske egy lány volt. Az ORVOSA szerint pont a vegán életmódja miatt.


3.Te mégis hogy veszed a bátorságot hogy így beszélj arról amit mások esznek? Legyél tisztában a szavaid jelentésével, mielőtt ilyen értelmesen szólalsz fel. Milyen dög? Meg tetem?

15-16 éves kis lázadozó szabadságharcos vagy ugye? Ha idősebb lennél ennyi eszed lenne.


4.Nem valószínű, de kerülhetnél olyan helyzetbe, olyan helyen, ahol nem ismered a növényeket, melyik mérgező, melyik nem... Megeszed azt amit el tudsz kapni, vagy megdöglesz.. Azt hiszem vicces lenne.


Végül: ha Te nem akarsz húst enni, hát ne tedd. Később elgondolkodsz majd rajta, hogy milyen ételekről maradtál le. Ha meg nem; a tudatlanok boldogan halnak!



Le lehet pontozni. Igazam van és kész. Most megyek és különös kegyetlenséggel megeszek egy jó sertéspörit. Kívánj jó étvágyat.

2011. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
51%

A civilizálatlan,primitív népek is tudják,hogy a húsra szüksége van a szervezetnek. Ezért vadásznak az állatokra,

Sőt,ha nincs állat,akkor az asszonyaik botokkal a földet túrják,és a megtalált bogarakat,bábokat,kukacokat összegyűjtik és eszik.

A szója pedig rákkeltő.

De ha te semmit nem eszel,csak növényeket és szóját, ne csodálkozz majd,hogy pár év múlva súlyos beteg leszel.

2011. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:
A barátnőd nem biztos, hogy a vegén étrend miatt volt beteg folyton. Vagy ha amiatt is, az csak azért lehetett, mert nem nézett eléggé utána, hogy mit mivel kell ennie, ha nem akar hiánybetegséget. Gratulálok neki.
2011. dec. 12. 18:42
 46/72 A kérdező kommentje:
Az a szója a rákkeltő, ami génmódosított. Amit a boltokban árulnak, azok nem GM termékek. A GM szójákat az állatoknak adják, amit aztán megesztek ti. Kíváncsi vagyok kettőnk közül ki lenne előbb beteg. Megsúgom, amióta vega vagyok még csak meg sem fáztam egyszer sem. Nem vagy fáradékony, teljesen rendben van a vérképem, egészségesebb vagyok a húsevő rokonaimnál.
2011. dec. 12. 18:45
 47/72 Vadmeggy ***** válasza:
62%
Az az ősember evett növényt régen is, aki balfaasz volt és nem tudott levadászni egy mamutot. A tökös vadászok finom húst ettek, a lúzereknek pedig maradt a gyümölcsszedés, gyűjtögetés.
2011. dec. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:

Pont itt van egy cikk a rákról. Forrással, mindennel.


[link]

2011. dec. 12. 18:46
 49/72 anonim ***** válasza:
74%

"Amit a boltokban árulnak, azok nem GM termékek."


jaj, de kis naiv vagy... :(

2011. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
65%

Én is mindenevő vagyok. Ha abból indulok ki, hogy ne öljünk meg élőlényeket azért, hogy élhessek, akkor vagy sürgősen áttérek a napfényre, mint elsődleges táplálékforrásra, vagy éhen halok. Mert jaj, szegény állatokat megölték, hogy én húst ehessek. De hoppá, szegény salátát meg kitépték a földből, pedig milyen boldogan rebegtette a leveleit a meleg földben, a ragyogó napfényben... a növények is élőlények, sőt, egészen komoly tudósok bizonyították, hogy jobban/szebben fejlődnek, ha kedvesek vagyunk velük, szóval talán többek is, mint gondoljuk. Akkor őket se egyem meg?

Együnk mind tofut, ahhoz semminek sem kellett meghalnia (milyen finom is az a sok mesterségesen előállított "étel", nyami!).

Sőt, szóljunk az oroszlánoknak, hogy egyenek tofut ahelyett, hogy szadista módon lemészárolnák szegény gazellákat. Teljesen életszerű.

Egyébként imádom az állatokat, és pl. azokat, akik kínozzák őket, ugyanarra a sorsra ítélném, mint amit ők tettek szerencsétlenekkel. (Félreértés ne essék, az, hogy elvágom egy csirke nyakát, nem kínzás! Meghal, de nem szenved előtte.)

Nem nézem le a vegetáriánusokat, mindenkinek szíve joga azt enni, amit jónak lát. Nem értek hozzá, szóval nem állítom, hogy majd ilyen-olyan beteg leszel emiatt. De ha Te, Kedves Kérdező alapból úgy állsz hozzá, hogy mi dögöket eszünk, akkor 1.) nem vagy tisztában a "dög" szó jelentésével, bár ez nem feltétlenül a Te hibád, 2.) TE támadod a húsevőket, és nem fordítva. A mindenevők miért ne nézhetnék le a Te életmódodat, ha Te is lenézed az övéket? Ez oda-vissza működik, intelligens ember képes elfogadni mások nézőpontját is, nemcsak a sajátját.

2011. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!