Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
84%

10 hónapja vagyok vega. Ezalatt az idő alatt egyetlen osztálytársam, vagy haverom sem szólt be, vagy nézett hülyének. megkérdezték miért vok vegetáriánus, és én mondtam erre, hogy azért, mert számomra undorító a hús.

erre mondták, hogy oksa. senkit se próbáltam megtéríteni, így senki sem szólt vissza. a többieknek igaza van, te vagy az a beszűkült idióta, aki miatt a többség nem csíp minket. gondolom nem lehet sok barátod. ha tévednék ezer bocs.

14/f

2011. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt vegetáriánus osztálytársam és semmiféle negatívum nem érte , nem utáltuk érte egyáltalán.
2011. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
57%

A 14 éves gyereknek van igaza.


Egyébként tényleg, a vegetariánus nem azt jelenti hogy rossz vadász? :D

2011. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
30%

23 28- nem nem az a szó jelentése. ez csak egy vicc, amin én is szakadtam:D

14/f

2011. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
27%
Értem ám, az angol zöldség szóból is könnyen le lehet vezetni a kifejezést, csak gondoltam ez nem maradhat ki. :)
2011. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
67%
Van akinek ez izlik, van akinek az.
2011. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert az emberek primitívek,és rosszindulatúak,tisztelet annak a kevés kivételnek!
2011. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
47%

„Miért kell lehülyézni?”

Miért kell elítélni, aki húst eszik? He?


„kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét”

Mert a húsfogyasztók kinek ártanak azzal, hogy megeszik?


„undorító dolog a disznó, kacsa leölése és utána az efölött érzett öröm”

Én nem afölött érzek örömöt, hogy állatot öltem, hanem afölött, hogy „betakaríthatom” a gondos munka gyümölcsét. A finoman elkészített húsétel pedig öröm a szívemnek.


„Vagy hát ki tudja, mit lehet élvezni egy ártatlan állat meggyilkolásán?”

Én a gyümölcsszedést kifejezetten élvezem, tehát sz.mét sz.dista vagyok, mert szegény ártatlan növényről tépkedem a gyümölcsöt? (néhol a levelet és ágat is, mikor szinte lepottyanok a fáról, létráról.)


„A vegák képesek érvelni az életmódjuk mellett, míg a húsevők csak szajkózzák amit a társadalom elfogadhatónak tart, és bele sem gondolnak a dologba.”

Egyrészt érvelni bármi mellett lehet, elég pár hiányos vagy hamis információ. Ilyen érvelésekkel aztán Dunát lehet rekeszteni, be lehet bizonyítani még a rózsaszín láthatatlan unikornis létezését is.

Másrészt nem tudom hogy vagy vele, de a vegák szokták folyton ugyanazt szajkózni. Szinte copy módon hogy „rohad a hús a gyomorban, köszvény alakul ki, növényevők vagyunk, mert a bélcsatornánk hosszú, mint a növényevőké, blablabla)

És végül miféle belegondolás? Aki csak vitatkozni tud vegaként, maga sem gondol bele semmibe.


„De még olyannal sem találkoztam, aki belegondolt volna, hogy mivel jár a húsevés, és mégis azt választotta volna a vegasággal szemben.”

Fejtsd ki mivel jár. Köszvény, rák, daganatos megbetegedés, és a többi, tudom, tudom. Ja, és még az életünk is rövidebb, mint a vegáké. Fogtam. Érdekel? Nem. Nem hiszek benne.


"Nem tartom emberi dolognak a húsevést"

Én pedig nagyon emberinek tartom. De az embertelen, hogy milyen vitákat tudnak a vegák gerjeszteni. Emberséges módon meg kellene beszélni mindent, és nem egyik-másik emberre mutogatni, hogy „Ember, te húst eszel? Hogy vinne el a köszvény!” Az emberiség történelmében azonban kezdetektől szerepel a hús, tehát minden vita felesleges.


„Ezt a mindenevő dolgot abba lehet hagyni. Az ember fogazat alapján mindenevő, de a bélrendszerünk a növényi táplálkozásra van berendezve. Amúgy meg nem hiába fejlődött vissza a szemfog és a karmok kisebbé.”

Azt is abba lehet hagyni, hogy az ember növényevő. Fogazat alapján mindenevő. bélrendszer meg semmit nem bizonyít. A fejlődésről beszélsz, de a fogazat is a fejlődés eredményeként alakult ki, tehát indokolja a húsfogyasztást. Visszafejlődésről annyit, hogy mivel eszközöket kezdtünk használni, és megfőzni a húst, gondolod szükség volt karmokra, és tarajos fogazatra? Miért nem lehet egyszerűen elképzelni, hogy mivel nem a karmunkkal kellett megragadnunk valamit, hanem bunkósbottal szépen agyonvertük, már nem volt szükség rá?


„De miért jók például a disznóvágások?”

A sült vér miatt. Legalábbis számomra. Finom.


„nem fordul fel a gyomrotok attól, ami a tányérotokon van?”

Többször is belegondoltam, hogy milyen járó-lélegző állat lehetett a tányéromon lévő husi még azelőtt. Mind az udvarban kapirgáló, mind a „szörnyű” ipari körülmények között senyvedő részébe. És nem érdekelt.


„Bár azok a körülmények, ahol szegény csirkék vannak...”

Mert te aztán tudod…


Megsúgom, amióta vega vagyok még csak meg sem fáztam egyszer sem. Nem vagy fáradékony, teljesen rendben van a vérképem, egészségesebb vagyok a húsevő rokonaimnál.

Amióta sok húst fogyasztok nem betegeskedem, mint annak előtte. Nem vagyok fáradékony, és akarom a délutánt is átaludni, vagy 12 órákat egyhuzamban aludni. A vérképem jobb, mint annak előtte, amikor durván rossz volt, most pedig kiváló. Egészségesebb vagyok még az egészségesen, sok zöldséget fogyasztó ismerősömnél is.

2011. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem! a vegetáriánusokkkal semmi bajom nincs, vannak vega barátaim, és nagyon finomakat főznek. Kikkel van bajom? A hozzád hasonló vega szabadságharcosokkal, akik szerint én egy érzéketlen barom vagyok, mert húst eszem és szeretem az ízét. Ja, és felejtsd már el ezt, hogy az ember húsevő meg dögevő! Tudod mi a dögevő? A varjú meg a keselyű. Az ember "friss" húst eszik, nem dögöt, és amellett mindenevő. Eszik növényit, állatit és gombát. Ezért mindenevő. A biológia többi részéről már a többiek felvilágosítottak.


Voltál már disznótoron? Az nem rituális gyilkosság, ahol az emberek meztelenül táncolnak a disznó teteme körül. Egyszer menj el, kelj hajnalban és dolgozz ott egész nap! Meg fogod érteni. Komolyan!

2011. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
53%

Ne disznótorra menjen, hiszen az nem érdekli. Szedjen heteken keresztül uborkát. Vagy málnát. Vagy ribizlit. Vagy szőlőt. Esetleg almát. De címerezhet kukoricát is.


Utána kívánni fogja azt a mennyiségű fehérjét amihez legegyszerűbben húsból juthat hozzá.

2011. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!