Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:

egy szó: evolúció

A fogazat akkor hogyis,miért??

2013. jan. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 anonim ***** válasza:

Van különbség vega és vega között. Erre két megtörtént esettel tudok válaszolni. Az első egy baráti kis összejövetel volt, amikor barátilag házisushit, grillezett kajákat meg bazi nagy adag salátákat ettünk. Megkérdeztem az egyik lányt, hogy ő miért nem eszik a sushiból, nem szereti a halat? Erre mondta, hogy ő vega. "Bocs, ezt nem tudtam." - mondtam én "De csinálhatok neked avokádósat is, az jó lesz?". És csináltam neki halmentes sushit. Tehát ő nem csinált nagy ügyet abból, hogy vega, sőt annyira, hogy már három éve barátok voltunk, de csak akkor derült ki, hogy húsmentes életet él.


A másik szintén megtörtént eset, nyári táborban, egy lány azzal zavarta a közös ebédet, hogy hangosan megjegyzéseket tett az ételre, hogy mi mind gyilkosok vagyunk, meg dögevők, meg ő nem eszik meg olyan krumplit, amit olyan konyhában készült, ahol húst is sütöttek, meg különben is, mindenki hülye, aki húst eszik. Vannak ilyen vegák is, tippelj, melyik utáljuk.


Igen, te megsértesz engem, másokat, a szakácsot, a háziasszonyt azzal, ha azt mondod, hogy döglött állat tetemét esszük. Nem, mi ételt eszünk. Ennyi erővel te meg komposztot eszel, nem? Nem. Te is ételt eszel. Állat és növény, ha a tányéron van, az akkor étel, és nem más.


És ha úgy lennél vega, mint a barátom, akkor semmi baj nem lenne veled. De nem, mert olyan vagy, mint az a lány a táborban, lenézel másokat, akkor hogy várhatnád el, hogy téged tiszteljenek?


Még egy, előbb tájékozódj, utána állíts dolgokat. A biológusok valószínűleg jobban tudják.

2013. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!