Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
47%
Rendben, tegyük fel, hogy ezentúl egyetlen állatot sem ölünk meg, legalább is "kulináris élvezet" céljából nem. De azon gondolkodtál már, hogy mekkora szántó kell annyi fehérje "termesztéséhez", amennyit egy jól megtermett röfi, vagy éppen egy pulyka tud adni? És akkor még mindig lehet azon görcsölni, hogy az összes létfontosságú aminosavat biztosítsuk a szervezetnek. Meg azon is, hogy ne legyen túl sok a szénhidrát vagy a zsír.
2011. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:
A szójában van elég fehérje. És (a vegánokon kívül) a vegák esznek tojást is. Bár azok a körülmények, ahol szegény csirkék vannak...
2011. dec. 12. 18:07
 33/72 anonim ***** válasza:
76%

nézd, engem az sem érdekel, ha napfénnyel táplálkozol, ha jól esik, akkor hajrá

csak ne akarj meggyőzni arról, hogy én is azt tegyem

2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a szójában van fehérje. Egyébként zsír is, meglehetősen sok. Mekkora szántó kell úgy 100 kg szója termesztéséhez?
2011. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 Vadmeggy ***** válasza:
50%
Halat sem eszel?
2011. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem eszem halat! Az is állat, ugyan úgy érzi a fájdalmat, mint a többi! Aki vegának mondja magát de eszik halat, az nem vega.
2011. dec. 12. 18:19
 37/72 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező. Egy kérdésem lenn: sajtot eszel?
2011. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 Vadmeggy ***** válasza:
59%

:D Te komplett elmebeteg vagy :) reménykedtem, hogy legalább halat eszel, ugyanis abban rengeteg fehérje van, de mégsem.

Akkor egyél szóját meg tojást, mint egyetlen fehérjeforrást.


Nálad úgy sem számít, hogy az embernek szüksége van állati eredetű fehérjékre, mint hal/csirke/vörös hús.

2011. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 A kérdező kommentje:
Nem, sajtot sem eszem, mert rossz íze van. Nem szeretem a sajtokat.
2011. dec. 12. 18:33
 40/72 Vadmeggy ***** válasza:
6%
Egyébként a halak lehet, hogy nem is éreznek fájdalmat, mivel nekik teljesen más az idegrendszerük, mint nekünk emlősöknek. Először az alapvető biológiai dolgokkal kéne tisztában lenned, utána osztani az észt.
2011. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!