Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért utálja sok ember a...

Miért utálja sok ember a vegetáriánusokat?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak elfogadni, hogy valaki nem eszik húst? Miért kell lehülyézni?


Azt meg egyáltalán nem értem, hogy az emberek, akik nem vegák és nem tudnak semmit se a dologról el akarják hitetni, hogy ők jobban tudják, és ilyen meg olyan hiánybetegségben fogunk meghalni. Nem néztek utána, nem tudják. Akkor meg miért mondják a hülyeségeiket?


Mert még ha ártanánk valakinek vele! De őszintén, kit bántunk azzal, hogy nem esszük meg a döglött állatok tetemét?


Ha valaki tudja ezekre a választ és megosztaná velem, azt nagyon szépen megköszönném! :)


2011. dec. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk valami tartós gyümölcs- vagy babszedés tényleg sok mindent helyrebillentene némely vegetáriánusok fejében és testében. Úgy könnyű elítélni másokat, ha a városban élsz, és nem végzel olyan munkát, amihez szükséged lenne mindenféle táplálékra.
2011. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 doboszoli ***** válasza:
71%

Én például a kannibálokat sem ítélem el.

A "kultúrájuk" része. Én nem eszem embert, aki meg szereti, bánja a fene!

2011. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
53%
2011. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim válasza:
38%

NEM utálja sok ember a vegetáriánusokat.

sőt pont fordítva van!

Kifejezetten szeretik őket!


És szeretettből mondják el nekik hogy azon túl hogy megrövidítik az életüket, mivel állandóan hiánybetegek, még ez a rövidke életük is szenvedéssel teli, rágcsálhatják egész nap a füveket és még így se tudják megtölteni tisztességgel a bendőjüket.

Na meg ami kimarad! Nem túl régen voltam disznóvágáson, nincs is ennél jobb, pálinkával és sült vérrel kezdeni a napot.

2011. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
36%

Kedves ma 18:15!

Előre leszögezem nem vagyok vegetáriánus. Én is már lefutottam pár kört unatkozó, sértődőtt, térítő vegákkal. Ők mindig ugyanazokat mondják. Az érvelésedre reagálva például a betanult szöveg alapján kioktatnak, hogy a vegetáriánus emberek élete kimutathatóan és bizonyíthatóan hosszabb, mint a húsfogyasztóké, sőt egészségesebb is: a vegáknál kevesebbszer fordul elő a rák, daganatos megbetegedés, köszvény, stb. Szintén érvként hozzák fel, hogy testfelépítésünk a növényevő állatokhoz tesz hasonlatossá, szinte minden tekintetben. Számos módon próbálnak rácáfolni a húsfogyasztókra. Néha már unalmas.

2011. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok

6 éve vagyok vega, és még soha semmilyen hiánybetegségem sem volt. Rendszeres véradó vagyok, egyetemre járok, mellette dolgozom, versenyszerűen sportolok. Sosem volt hiányérzetem és egészségügyi problémám az életmódomból adódóan. Bár mindig vannak egyesek, akik kötekednek (de szerintem ha mondjuk csak brokkolit nem ennék, abbban is találnának kivetni valót, ilyen a magyar természet), meg jobban tudják mi is nekem a jó. Az én szervezetem tökéletesen el van hús, zsír és zselatin nélkül. Természetesen megértem, ha valakinek ez az életmód természetellenes, egészségtelennek tűnik. Viszont amióta vega vagyok, sokkal jobban érzem magam. Ez persze nem jelenti azt, hogy az egész világnak húsmentes diétára kellene áttérnie. Én csak azt szeretném megérni, hogy ne bántsanak amiatt, hogy ilyen módon élek. Ha valaki hússal boldog és egészséges, áldásom rá, csak engem ne piszkáljon. Személy szerint én soha senkit nem szoktam téríteni, egyszer borultam ki nagyon, mert olyan emberek kezdtek el oltogatni, akiknek rohadtul semmi közük nem volt az életemhez.

Úgyhogy szerintem nem utálják kifejezetten a vegákat, csak ez most épp egy ok, hogy valakit lehessen piszkálni. A dohányosokat is piszkálják (tudom más tészta, de a gesztusokat figyelve...), sőt van egy olyan barátom, aki sosem iszik alkoholt, őt rengetegszer bántják emiatt, mert hogy 'miért nem iszik, hisz az jó, meg nem árt...'. Szóval szerintem az ember alapvető természete a verseny, a harc (az ösztönlény azért szépen megmaradt bennünk), ezért bármilyen apróságért hajba tud kapni. Mi ugyan nem bántunk senkit a vegaságunkkal, de tény, hogy vannak nagyom hepciás 'testvéreink', akik nem tudják moderálni magukat, ezért pedig nem feltétlenül ők szenvednek meg, hanem az 'ártatlanok'.

Mondják, hogy az vagy, amit megeszel. Nem csak azért vagyok vega, mert természetellenesnek tartom, hogy olyat egyek, aminek voltak érzései, érzelmei (a növényeknek ti. nincs idegrendszere, más kérdés), hanem mert iszonyatosan rosszul vagyok a szagától, állagától. Ennek ellenére a párom, aki nem vega, mindennél jobban szeretem, és ő megértette, hogy én nem vagyok hajlandó megenni, sőt nem várja el azt sem, hogy húsos ételeket főzzek neki. Ami hiányzik az emberekből, az a kulturált viselkedés. Tehát nincs itt szó utálatról, csak az emberek (vegák vagy nem vegák, egy kutya) többsége tajparaszt :) Tisztelet a kivételnek (akik nem gyűlölködnek).


_csinCsilla_

2012. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
25%

Az emberi faj biológiai okoknál fogva mindenevő. Esszenciális aminosavakhoz, bizonyos vitaminokhoz csak állati eredetű táplálék bevitelével jut. Ennek nem kell húsnak lennie, tojás és tejtermék is elegendő.

Ennek hiányában kialakulhatnak a hiánybetegségek, illetve a tartalékok nagyon leapadnak.

Nem hülye az, aki vega, csak nem a biológiailag legoptimálisabb táplálékot fogyasztja.

2012. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim válasza:
41%
Persze, hogy nem hülyék a vegák! A dohányosok se feltétlenül hülyék, sőt sok iszákos se, csak egészségtelen életmódot folytatnak.
2012. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
53%
A térítgetős vegetariánusok engem is idegesítenek. Egy barátságot szakítottam meg emiatt, mert nem bírtam halgatni a vegafanatikus szövegét. Elmondtam neki, hogy az ember mindenevő. Azt is ,hogy a vágásra szánt állatokat is mindig jó körülmények között kellene taratni és a lehető legkíméletesebben szálítani és leölni. Tudta, hogy még a legyet sem csapom le meg a pókot sem, hanem kiengedem. Mégis azt fújta, hogy aki eszik húst ,az nem szeretheti az állatokat.
2012. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
38%

"Ezt a mindenevő dolgot abba lehet hagyni."


egy szó: evolúció

2013. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!