Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
25%

Én vagyok 17-es.


Látom kellőképpen sikerült felháborítanom Magukat. A rendes oktatás hiányában, sajnos nem tudják helyesen értelmezni az általam írt néhány sort, ez nagy hátrányt jelent.


Úgy érzem rendesen kihangsúlyoztam azt, hogy lesújtó véleményem nem minden húsevőre vonatkozik (erre utalnak a "legtöbb", "néhányan" kifejezések). A problémám és lenézésem a "mészáros" rétegre vonatkozik, ilyen például, (biztosan állíthatom) kettő itt lévő válaszadó is:


"Nem sajnálom egy cseppet sem az állatokat, én vágom el a nyakát a szárnyasoknak, és szeretem a húst. "


"Muszály húst enni mert aki nem eszik az mind meghal! Aki sok húst eszik, sokkal egésségesebb, teltebb, erősebb anál ,aki növényevő. És azt, hál'istenek, nem kell annyira magyaráznom, mert kedves húsevő bajtársaim is tudják:

AZ ÁLLATOKNAK NINCSENEK ÉRZÉSEIK! "


Ezekben benne van minden, mitől egy józan ítélőképességű, egészséges lélekkel megáldott, igényes ember elriad. Gyilkolni bűntudat és kellemetlen közérzet nélkül...egy ilyen egyén, sajnálattal közlöm, de közveszélyes. Hiszen, aki mindennaposan találkozik vérrel, kínzással, kétségbeeséssel érzéketlenné válik bárminemű más élőlény szenvedésére. Aki állatot szánszándékkal mészárol le, azt már csak a törvény és néminemű jóérzés tartja vissza attól, hogy embert öljék. (ez az állítás tudományosan is bizonyítva van, sőt szóban el is ismerte nekem egy ilyen alacsony kaliberű egyén)

A mészárosok undorító kis csoportját írtam le a rájuk jellemző igénytelenségtől kezdve az érzelmi analfabétaságig. Nem az átlag, húsfogyasztó közembert. (Ezért kellett volna megtanulni, hogyan kell tökéletesen szöveget értelmezni, nem is értem, hogy képes enélkül bárki is eligazodni a mai világban.)

Nem városi selyemfenekű vagyok. Faluban nőttem fel, 14 éves koromban váltam diákjává egy budapesti neves gimnáziumnak. Minden nyáron el kellett hagynom a fővárost, és visszatérni, abba dagonyázó, undorító társaságba (ez alatt a falu lakosságát értem). Az ott lévő famíliák nagy része "mészáros" volt. A mi családunk, illetve üzleti jó barátaink adtuk nekik ezt a nevet, mivel, úgy éreztük, ez kellőképpen leírja őket. A szülőhelyemen csak szinte ilyen mészáros arcokkal találkoztam, rendesen kiismertem a fajtájukat, sajnos, még Franciaországban is akadt néhány charcutier. És bizony, ezek az emberek, a legaljább népsége országunknak. Sokkal agresszívabbak, indulatosabbak és unintelligensebbek, mint egy átlagember. Mindenki ismer legalább egy ilyet. Tudják... aki nem tisztálkodik, állatokat öl és nem figyel a külsejére(a férfi szőrös és kövér)


Elnézést, kérek, ha valaki félreértette és magára vette a különböző jelzőket, melyeket a mészárosokra használtam. Tisztában vagyok vele, hogyha egy karikacsapásra történne valami és mindenkinek magának kéne levágnia a jószágot, melyet el akar fogyasztani, milliók válnának vegetáriánussá.


Elnézést, de még mondanom kell valamit:


"Sajnos nem sikerült megértenem, hogy akik nem esznek húst mert sajnálják a jószágokat, és a növények is éreznek a felfogásuk szerint, miért adják fel az elveiket és eszik meg a növényeket. Ebben nincs semmi logika. Sőt diszkrimináljátok a jószágokat!

Na mindegy további jó marakodást! Mentem borozni. Egyébként ajánlom a félőrültek figyelmébe. A jégbor már természetes úton meghalt szőlőből készült, hibernálva is van, nem érez semmit. Mostantól ne egyetek növényt se, csak igyátok a jégbort!


vegalány"


"Nekem ezek a zöld majmok meg a homokos egy kalapba mennek.

13 éves korom óta nem eszem húst, de nem sajnálatból, bármikor levágom a nagymami csirkéit, kacsáit. Egyszerűen rosszul vagyok tőle és nem tudom lenyelni.

A vágóhídi maradék témába bele sem megyek.

Amúgy nem értem a húsevők és a nem húsevők miért bántják ennyire egymást. Mondjuk ezek a "vegán"-ok biztos, hogy nem normálisak.:)"


"18-as. Ne törődj az előtted szólóval. Valószínűleg most szökött meg valamelyik egyetem filozófia tanszékéről...


egy vega"



Ravasz vagy nagyon, hogy más bőrbe bújva, több választ adsz, de aki tanult egy kis pszichológiát és éles figyelemmel rendelkezik, azonnal kiszúrja, hogy ez egy és ugyanaz ember gondolata... Ejej. Figyelj jobban máskor, légy ügyesebb… Ha már diszkriminációval vádolod a vegetáriánusokat, akkor fogadd el a homoszexuálisokat is. Hiszen demokratikus, érző, értelmes emberek vagyunk, ugye?


Üdvözletem!

2012. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
71%

34-es!

Tehát akkor én szerinted egy mészáros ,érzéketlen ,büdös ,tahó ,paraszt vagyok . Mivel vágóhídon dolgozom és ez a szakmám . Egyébként egyáltalán nem úgy van amit leírtál . Mivel tudok normálisan beszélni , rendszeresen szoktam fürödni és képzeld el tudom sajnálni az állatokat . Egyébként még senki se mondta azt hogy büdös lennék .

Már valóban úgy vagyok vele hogy nem foglalkozok annyit a sertések érzéseivel mert úgy tekintek rá hogy sok ember jól lakik belőle és hagy kaja lesz belőle és lesznek az embereknek mit ennie . De a többi állattal ugyanúgy foglalkozok mint az emberekkel tehát mindenkinek vannak érzései. Van kutyám és nagyon szeretem és ő is engem és nem tartom magam közveszélyesnek se a kollégáimat mint te . Egyébként akkor te mit csinálsz az emberekkel ha ilyennek tekintesz minket hogy érzéketlen barmok vagyunk ?

2012. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
74%
Elnézést kérek nem 34-es hanem 31-es ( 17-es ) .
2012. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
22%

Biztos voltam benne, hogy ha elolvasod a kommenteket észre fogod venni. Bár az egysíkú fogalmazásból és a %-ból nem nehéz.

Nem hiszem, hogy más bőrébe bújtam volna, vega-, vegalány, írhattam volna, hogy mérnöklány, bártenderlány, kertvárosilány mind én vagyok.


Az utolsó kommentemhez nem tettem ki a nevetőfejeket, de legalább te érezhetted volna benne a lanyha iróniát.

Még mindig biztos vagyok benne, hogy bölcsész vagy egyéb rokon szakma művelője/hallgatója vagy.

"Demokratikus, érző lények vagyunk": Mostanában leszoktam a pontos fogalmazásról. A homokosokkal nincs bajom alapjáraton, mivel nem tudok róla. Miért is osztaná meg egy férfi, hogy a saját nemét szereti. Caesar sem verte nagydobra, sem Platón vagy Nagy Frigyes. Sajnos annyira nem vagyok érző lény, hogy azonosulni tudjak felvonulásokkal, büszkén vállalással, illetve kéz a kézben meneteléssel.

Őszintén szólva, már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Te miért vagy ezen az oldalon.

2012. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
72%

31-es vagyok .

"Biztos voltam benne, hogy ha elolvasod a kommenteket észre fogod venni. Bár az egysíkú fogalmazásból és a %-ból nem nehéz. "

Ezt hogy érted ? Azért kicsi a %-om mert nemrég kezdtem és nem egyből 70%-al kezdi az ember . Vagy félre értettem ?

2012. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
28%
Ezt ís félre írtam :( nem 31-es hanem 32-es vagyok ) .
2012. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
0%
35-36-os nem Neked írtam, hanem az előtted szólónak.
2012. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
0%
Oké akkor bocsi hogy írtam .
2012. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként Te meg a 22-es vagy:D:DDDDD
2012. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
Igen asztat is én írtam :)
2012. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!