Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 A kérdező kommentje:

nem tudsz olvasni?azt írtam h egy gyerek még az elején ezt írta,NEM VELEM TÖRTÉNT,felfogtad?

kimásolom,hátha most megérted:

"valahol írta egy gyerek,h kipróbálta,de csak rosszul lett a húshiány miatt,biztos hazudott,mi?mert annyira tökéletes a vegetarianizmus,h nem lehet ilyen"

2012. júl. 11. 11:44
 52/88 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondod, drágám? Szerinted kinek írtam, ha nem annak a gyereknek? Ugyanis az világos, hogy te biztosan nem vagy vega. Az utolsó mondatomat viszont neked szántam, ha nem vetted volna észre.
2012. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 A kérdező kommentje:

"csak használni kéne hozzád az agyad"

hát már nem azért,de mi ketten egymással beszélünk,és ha ilyet írsz,nyilván magamra veszem,mért nem úgy írtad,h annak a gyereknek használni kellett volna az agyát,vagy ilyesmi.ha nem egyértelműen írsz,akk én honnan tudjam h mire gondolsz??

2012. júl. 11. 17:38
 54/88 anonim ***** válasza:
11%

Én vagyok a 17-es és a 31-es.


Jó pár levelet kaptam azóta, főleg pukkadozó vágóhídi munkásoktól, akik bőven ecsetelték, hogy miért nem lehet őket mészárosoknak nevezni .

Köszönöm, hogy megosztották velem tisztálkodási szokásaikat, hogy leírták az állításuk szerint csöppet sem kellemetlen testszagukat és a szájhigiéniai titkaikba is beavattak. Mindenkinek személyesen is válaszoltam és sajnálom, hogy viselkedésemmel levélírásra sarkaltam Magukat és ezzel is raboltam az idejüket drága életükből. Mindenesetre azért legyenek hálásak, hogy nem rakom fel ide soraikat, mert kétséget kizáróan megalázóan minősíthetetlenek.


32-es válaszoló (Zoli), ugyancsak megszentelt engem egy igencsak értékes irománnyal, melyben feltevése szerint 15 perc alatt 10 ezret keresek, arcpirítóan huncut foglalkozásommal. Majd jött tőle hamarosan még egy levél, melyben kifejti, hogy hányan dolgoznak a vágóhídon, és hogy a munkatársai jó emberek, meg hogy a hivatása dicséretet érdemel, mert cseppet sem könnyű szakma. Hogy őszinte legyek bármennyire is megpróbáló foglalkozás ez, mégsem áll közmegbecsülésben és nem hiszem, hogy fejtegetnem kell, miért. Lehet, hogy én vagyok furán maximalista és lelkiismeretes, de egyáltalán nem érdekel, hogy milyen nehéz és megterhelő egy meló, hogyha nem értékes és erkölcsileg minősíthetetlen. Ehhez kapcsolódott, azaz állítás, hogy könnyen beszélek, hiszen rám van írva, hogy egész életemben Apa tartott el és minden meg volt előre teremtve számomra. Csak, hogy tudják, 2 diplomám van, egy elit középiskolát kitűnő eredményekkel végeztem el és a pesti, egyetemista éveim során bőven megértettem, hogy mit jelent, 9 órát dolgozni egy lángososnál, Apától nem elfogadni anyagi segítséget és már tudom, milyen éhezni is, mert voltak napok, amikor tényleg nem ettem egyebet, csak egy zsemlét, vagy kiflit, mert jött a számla és az felemésztette minden kevéske kis pénzemet. Hát sokan firtatták, hogy mégis mivel foglalkozhatom... elárulom újságíró vagyok egy magazinnál. A véremben van már az, hogy szépen, választékosan kell beszélni és írni. Sokat izzadtam, azért, hogy alig 28 évesen ilyen karrierem lehessek és igazán nem voltam én sem elkényeztetve, de semmi pénzért el nem vállaltam volna, hogy vágóhídon dolgozzam. Megérte ennyit szenvedni, mert kitárult az egész világ előttem és olyan munkám van, amit ennyi kínlódás után megérdemlek. Tiszta lélekkel nézek bele tükörbe, és lehet, hogy újságírónak lenni sem valami hasznos, de legalább az írásaimmal elhozhatok egy darabot, abból a távoli, idegen kultúrából az itt élő embereknek és miközben ezt teszem, rengeteget tanítok és én is bölcsebb, tapasztaltabb leszek.

És máskor legalább Zoltán, vegye a fáradságot és írjon új sorokat, és ne az itt kiírt válaszát küldje el nekem üzenetben, megtoldva néhány ostoba mondattal.


Örülök, hogy az unintelligens szót a kérdező is megtanulta, remélem a jövőben is hasznosítani fogja az itt megszerzett tudását. Mivel látom, tényleg nagyon nem érti ezt az egészet, segítek eligazodni.

Vegetáriánusnak nevezzük azokat, akik nem fogyasztanak semmiféle húst (azaz állati testeket). Ebbe beletartozik a hal is és minden kagyló, rák polip, hiszen Ők is állatok, értelemszerűen. Aki fogyaszt húst, de nem mindegyiket (van olyan, aki csak csirkét eszik, van, aki a bárányt nem fogyasztja el stb.), azt szemi vegetáriánusnak hívjuk.


Ovo-lakto vegetáriánus, húst nem, de tejterméket és tojást is fogyaszt.


Lakto vegetáriánus, húst és tojást sem fogyaszt


Ovo vegetáriánus, nem fogyaszt húst és tejtermékeket, de tojást igen.


Vegán- Nem fogyaszt sem tojást, tejtermékeket és mézet és természetesen húst sem.


Az, hogy Hitlerrel példálózik, egyszerűen szánalomra sem méltó. Igen, Hitler vegetáriánus volt, és? Olvastam még régebben ezen az oldalon, hogy egy vegetáriánust ugyanezzel cukkoltak, és nagyon szépen, logikusan vágott vissza. Megkerestem a kérdést és én most az ő szavait fogom leírni és gondolkozz el komolyan…

Ez volt valamelyik húsevőnek a válasza, mely ellene irányult:

" Igazad van. Végül is Adolf Hitler és Rákosi Mátyás is vegetáriánus volt (pont mint Te:), és elkötelezettek is voltak (mint Te)... Ha valóban vallod az elveiket, akkor csak gratulálhatok Neked!

Szóval akkor nyilatkozz: ők a példaképeid? És ne gyere itt azzal, hogy jaj részben, ígymegúgy. Részben nem lehet valakit követni, cukorborsóm:)"


A lány replikája:


" Na szóval nézzük a tárgyat. Te Hitlert és Rákosit hozod fel negatív példaként. Én szeretném ugyanezt tenni :


Fenevadak a történelemből:


Sztálin,Mao-Ce-Tung, Lennin, Mengele,Mussolini, Mubarak, Husszein, Idi Amin, Pol Pot, Nicolae Ceausescu,Pinochet, Kim Ir Szen,Somoza, Mugabe(aki még a mai napig miniszterelnök), Mubarak, Franco, Dr. Shiro Ishii ,Dr. Masaji Kitano...


És szeretném egy kis átalakítással bemásolni a szövegedet:


...is húsevő volt (pont mint Te:), és elkötelezettek is voltak (mint Te)... Ha valóban vallod az elveiket, akkor csak gratulálhatok Neked!

Szóval akkor nyilatkozz: ők a példaképeid? És ne gyere itt azzal, hogy jaj részben, ígymegúgy. Részben nem lehet valakit követni, cukorborsóm:)


2 ember.2 diktátor.

Ellenben több 100 tömeggyilkossal, akik húsevők voltak. "


Másfelől, saját véleményem szerint, a vágóhidak Auschwitzhoz hasonlítanak, az vágójószágok az ártatlan zsidókhoz, a hentesek pedig a haláltáborok katonáihoz. Szégyellem magam, hogy ilyet írok, de én ezt erős túlzással bár, de így látom.


További nekem szánt kérdésekre is válaszolok most:

1."Gyatra öltözködési stílus"? Mert te az öltözködési stíluson is látod, hogy az illető mit eszik?


Nem, nem tudom megállapítani, hogy ki mit eszik, de az öltözködés sok mindent elárul az egyén lelkéről, helyzetéről, igényességéről, foglalkozásáról.


2.…a növényeknek van tudatuk,rakj ki virágot az ablakba,de fordítsd háttal a napnak,várj egy kicsit,és a virág a nap felé fog fordulni.ez mi,ha nem öntudat?élni akar,nem akar megdögleni,nem?ez hidegen hagy?


Abban az esetben, hogyha Maga nem eszik növényeket, mivel morálisan nem tartja ezt elfogadhatónak, megfogadom a tanácsát és elgondolkozom én is azon, hogy többé nem fogyasztok el semmiféle növényt. De mivel sejtéseim szerint, maga mindenevő, a feltevése rég nem hiteles. Engem nem tudott meggyőzni.


3. Őszintén szólva, már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Te miért vagy ezen az oldalon.


Vegetáriánus vagyok, feljöttem ide recept után kérdezősködni. Szerintem ez így logikus.

Nem viszont az a kérdésem, hogyha maga húsevő, mit keres az oldal ezen részén?


4.és aki boltba vesz húst,az már nem gyilkos?vagy az meg bűnsegéd?-.


Értékelem, hogy a mutatott szintedhez képest, ilyen magasságokig eljutott a gondolatmeneted!

Igen, valamilyen szinten bűnsegédek, viszont nem gyilkosok, a nagyrészük képtelen lenne bármit is megölni.


5. azért elég meredek kijelenteni olyat,h aki levágja az állatokat,már ember is simán ölne. sztem köztünk te tűnsz a legalkalmasabbnak erre, képzled csak el,mondjuk az orrod előtt elvágnák egy csirke nyakát,mit csináltál?


Az utolsó mondat nyelvtanilag nem helyes. Másfelől, ha előttem vágnák el egy csirke nyakát, sikítva - félig bőgve rohannék minél messzebb. Volt már sajnos egyszer ilyenre példa, pánikrohamot kaptam, ráadásul vérfóbiám még inkább érzékennyé tesz. Meg kell érteni, én túl finom lelkű vagyok a gyilkoláshoz, úgy, ahogy a legtöbb civilizált ember is.


6.megéri..maguknak nem szoktak levágni,csak ritkán. nah?akk ő is ilyen ősember?azt elismerem h van rajta szőr,de nem úgy h tiszta dzsungel rajta minden,és szerencsére nem olyan 1 szál vékony,175cm és 80kg.jah és régen amikor volt csirkéjük ő vágta el a nyakukat.


Mivel nem láttam, nem tudom eldönteni ősember e vagy sem. Igen, a legtöbb férfi szőrös, de akinél magasabb a tesztoszteron szint, általában erőszakosabbak, érzéketlenebbek és bundásabbak társaiknál.


7. ha nem egyértelműen írsz,akk én honnan tudjam h mire gondolsz??


Bár ez nem nekem szólt, örülök, hogy el tudtunk jutni A-ból B-be. Gratulálok.



Életemben csak egyetlen egyszer voltam vágóhídon. Nagyon utáltam betenni oda a lábam. Az egyik legrosszabb emlékem. Ne mondja senki sem, hogy ami ott uralkodik, emberséges… azért mert szén-dioxiddal elkábítják és utána vágják le őket, csak kevéssel javít a helyzeten. Mégis hogy bírnak ott létezni az emberek, az a szag, ami ott uralkodik, a vér és a nyers húsnak a bűze. Senkinek nem kívánom. Őszintén. Majd összeestem, amit ott és akkor láttam… nem hittem el, hogy egy 21. századi, európai országban ilyen van.

Ne legyen senki büszke magára, aki ott dolgozik. Tudom, hogy nehéz időket él az ország, és felelősséggel tartozunk a családunknak, fenn kell maradnunk a fedélzeten… Én csak annyit kérek, minden hentestől, hogy bánjanak a lehető legkegyesebben a jószágokkal, kérem.

És aki a mai vacsoránál valamilyen húst fog fogyasztani, nézzen a tányérjára és gondoljon arra, hogy egy élőlény nagyon sokat szenvedett azért, hogy Maguk boldogok lehessenek.

2012. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
85%

Nah akkor most itt reagálok pár dologra . Ezt írta a 17-es az első levelem után :

"Az üzenet küldője: Fenyvesi Lorána

Az üzenet címzettje: Zoli650

Az elküldés időpontja: tegnap 21:59

Az üzenet témája: Re: ...

Az üzenet szövege: "Ez undorító. "


Tessék , szembesüljön egy átlagember gondolatával, mikor elárulja nekik, hogy mi a "foglalkozása". Hogy ezt honnan tudom? Onnan, hogy újságíróként dolgozom, egy neves magazinnál. Bejártam egész Európát,voltam Indiában, Ausztráliában, az Államokban, Kongóban és Brazíliában. A munkám miatt, rengeteg utazok és beszélek az emberekkel, ők megosztják velem a gondolataikat, érzéseiket. Mivel ezzel kielégítettem kíváncsiságát a hivatásommal kapcsolatban visszatérek a tárgyra.

Az egyik nap a kollégám mesélte , hogy a lánya összejött egy vágóhídi munkással... az irodában lévő összes- összes munkatársamnak és ezzel együtt természetesen több húsfogyasztónak is rendesen megvolt a véleménye. Nem értettük,hogy egy ilyen szép, okos lány,hogy képes egy ilyen undorító, műveletlen, iskolázatlan izével összeállni. Bár csak pár hétig vagy addig sem voltak együtt, Nóra szakított és most egy sokkal értékesebb emberrel alkot egy párt.

Azt ajánlom, ha van rá egy mód, éljen egy-két hónapot Bécsben. Elképesztő javulást lehet elérni, príma város.És ott igazán megtanulná, hogy egy vágóhídi munkást, mennyire lenéznek...


Üdvözlettel: H.K."


Ebből az derül ki hogy magát felsőrendűnek hiszi mivel növényt eszik és hogy az a munkája hogy másokat zaklasson . Én azért az utolsó miatt nem lennék magamra büszke .

Aztán leírja hogy mások mondták neki hogy milyenek a hentesek de az egyik itt lévő komenjtében azt írta hogy tapasztalta . Na akkor most mi is az igazság ? Mert ha vágóhídon voltál akkor ott az öltözködésből nem sokat láthattál . Úgyhogy ennyit a szavahihetőségednek .

Aztán mert te nem bírod a vért attól mi nem vagyunk barbár parasztok ahogy gondolod .

Én a 9 órázást egy lángossütőben nem igazán nevezném nehéz munkának . Tudod egyáltalán mi a fizikai munka ?

Ha a hentes szakma olyan könnyű szerinted akkor 8év után a legtöbbnek miért lesz ízületes ? Mert biztos nem a mások szava kiforgatása miatt .


Nyugodtan bemásolhatod a levelemet ahol őszintén leírom a véleményemet rólad . Szívesen bemásoltam volna de sajnos én azt nem látom és nem tudom pontosan leírni .

2012. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 17-es válaszadó!

Mint értelmiségi húsfogyasztó, csak sajnálni tudom Önt lesújtó válasza és kifordult gondolkodása miatt. Az egyes csoportokban megfigyelhető fanatizmus nemcsak a vallásos rétegek sajátja: Mindennapi életünk több ágában is igyekszik alattomosan elbutítani az embereket. Hozzászólásából kitűnik, hogy gondolatai nem tiszták, a propaganda agymosásának áldozatává vált. Mivel tudom, hogy sokan áldozatai ennek, Önnek fel nem róható okok miatt alakult így a gondolkodása. Mint racionálisan gondolkodó mindenevő, nem táplálok reményt a megváltoztathatatlan iránt, de hozzászólása mégis arra sarkall, hogy bizakodjak: hiszen minden normális ember kilátásba kell helyezze az egyén káros dogmáktól való szabadulását, megtisztulva a társadalomtól elzüllött világképétől. A húsfogyasztás nem primitívvé, ámde élhetővé tesz minket embereket, és természetes része annak, amik vagyunk. Az állatok megölése szükséges rossz, de ha rémálmokat, epilepsziás rohamot és hosszan tartó bűntudatot okoz még egy csirke nyakának az elmetszése is, ugyanolyan kóros, mint az állatkínzásnál megfigyelhető tevékenység. Nem egyeztethető össze az „érzelem nélkül” végzett állatok leölése egy emberi lény meggyilkolásával. A legtöbb állatot azért tartjuk, hogy később elfogyasszuk a húsát. Riska nem a házi kedvenc, aki tejet ad, és végelgyengülésben kimúlik, mi pedig sírhelyet emelünk a tiszteletére. Ugyanígy Pippin kakas sem azért járkál az udvarban, hogy reggelente kukorékoljon, így ébresztve minket ébresztőóra híján. Mint ahogy az emberi szerveknek, és bizonyos tárgyaknak is funkciója van, úgy az egyes állatoknak is: a kutya házőrzőként, és nem sült húsként jó, ámde egy csirke, kakas, liba, kacsa finoman elkészítve nemcsak tápláló, de hosszan tartó energiát is ad, az étek íze pedig bizonyosan boldogsághormonokat szabadít fel.

Megjegyzem válaszaiból kitűnik, hogy önmagát, a vegetáriánus életmódot folytatókat többre becsüli, mint más, húsfogyasztó, értékes embertársait. Mint felvilágosult embernek, tudnia kellene, hogy a kirekesztés ezen formája, az alaptalan ítélkezés negatív tulajdonságok, amelyek tönkreteszik az emberi kapcsolatokat. Ha sejtésem nem csal, Nóra sem azért szakított a vágóhídi úriemberrel, mert az illetlen és ápolatlan volt, ámde a környezetéből visszaérkező heves reakciók kényszerítették a döntésre. Így lehet egy jó embert vesztett az előítéletek miatt.

Másrészt az állatok levágása étkezési célból nem lelkiismereti kérdés, inkább a táplálkozáshoz kapcsolódó tevékenység. Be kell látnia, attól még, hogy valaki így étkezik, nem rossz ember, csupán más életstílust folytat. Ha rágalmazza ezeket az embereket, ne csodálkozzon, hogy indulatos privát üzeneteket kap. Noha nem a legjobb ingerülten megírni egy üzenetet, de a választékosan, de lekezelő hangnemben adott válaszok is csípik az ember szemét. A különbség csak a megfogalmazás, de a két egyén belül ugyanúgy rothadhat.

Ebben a tekintetben az összehasonlítás megfelelő, ám tartsa tiszteletben, az emberi különbözőség mélységeit. Nem várhat szemernyi megbecsülést sem, ha elutasító, és mint az első hozzászólásában tette, fröcsög.

Soraimat azzal zárom, hogy nem minden a diploma, a magas iskolai végzettséggel rendelkezők is lehetnek unintelligensek. Egy magas beosztás sem jelent semmit, így bármennyire is dicséri önmagát, és teljesítményét, eddigi hozzászólásai alapján elmarasztaló véleményem alakult ki Önről, mint személyről. Hiszen amilyen az ember véleménye, olyan maga is az ember. Megmutatta a legelső válaszában, milyen is valójában. Egyharmad rész romlott, egyharmad rész fanatikus, a továbbiakban sűrűsödik össze minden más tulajdonsága. A gondolkodás luxus, de legközelebb tegye meg, mielőtt megszólal.

Köszönöm.

Szép estét.

2012. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt újságíró hozzászóló, akár Vass Virág álnéven, akár valaki más!


Sajnálom, hogy letegeztem, ígérem, többet elő nem fog fordulni. Viszont az az érzésem, hogy mindenki, aki húst mer enni, azt maga lenézi. Kérdem, én, miért? Visszatérve a beszélgetésünkre, maga azt írta, hogy az öltözködés elárulja, hogy az illető mivel táplálkozik. Sok furcsa dolgot olvastam, amióta erre az oldalra járok, de ez egyike a legnagyobb baromságoknak, amit valaha olvastam.

Rövidre vágott hajam van, néha farmert, néha térdig érő, könnyű szoknyát viselek, balerinacipőt vagy szandált. Néha rövidu jjú blúzt vagy raszternyomott női pólót, és szemüveget, mert rövidlátó vagyok. Fából vagy tűzzománcból készített fülbevalót hordok, bambusz és ametisztkő karkötőkkel. Színes, szőttes táskát hordok, kitűzőkkel. Hát akkor, mi is az én foglalkozásom? Mi is az én jellemem? Mit is eszem, ha megéhezem? Vagy ha télen látna, amint vászonkabátban, csizmában tekerek munkába a kerékpáromon? akkor már nyomban más ember lennék, csak mert más ruha és más táska van rajtam?

Van maga azt gondolja, hogy a mindenevők csak kinyúlt, lyukas pólóban ülnek, és nagykéssel a kezükben rohannak minden felé, ami él és mozog?

Még egy kérdésem lenne. Miért nem hiteles egy mindenevő válasza?


Várom válaszát,

K. Katalin


(Kedves kérdező, bocsánatot kérek, hogy ez így elharapózott!)

2012. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
95%

Már látom előre valamelyik újság címlapján :

Hentesek támadtak egy újságíróra mert vegetáriánus . :D

2012. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 A kérdező kommentje:
engem aztán nem zavar:Dvégre értelmiségi vitát is látni az interneten,tiszta hihetetlen!
2012. júl. 12. 20:32
 60/88 A kérdező kommentje:

bár az elég sértő,hogy vki ennyire lenézi az embereket,és mindenféle szavakkal illeti őket,úgy, hogy igazából nem is ismeri őket:(aztán csodálkozik, hogy leveleket kap,amiben szintén sértő szavakkal illetik..enyhén nevetséges


a szalagcímen már vagy 1 órája nevetek,ment a pacsi(y):D:D

2012. júl. 12. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!