Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
76%

Talán az Elixír lehet még, ott el tudok képzelni vegetáriánus cikkírókat, de ha ez igaz, soha többet nem veszem meg a magazint, ha ilyen bunkó és alpári a főszerkesztője, aki nem tudja, hogy nem Németországba, hanem Németországban kevés a húsipari munkás. Egyébként tényleg kevés, ők is Magyarországból szállíttatják az itt levágott és feldolgozott állatokat, mert nekik van pénzük megvenni a minőséget. Durva, mi?


Egyébként meg hiteltelen a cikkíró és a főszerkesztő írása is. És nekik lehet mocskolódni? Az ilyen agymosott vegetáriánusokban van a legtöbb feszültség mindig.

2012. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
100%

Zoli vagyok !

Nem tudom ,hogy min vagytok felháborodva. Mivel nem tudom ,hogy mit szólnátok ha én mindenféle alaptalan indok nélkül elkezdenélek gyalázni titeket . Úgyhogy jogos a felháborodásom . Hogy aljas indokkal tettem -e ki az üzenetet . Meglehet de így legalább kiderül hogy milyen kétszínű ember az újságíró ! Nyugodtan ki lehet rakni az én levelemet is , mert nincsen benne olyan amit szégyellnék . Mivel nem szokásom hazudozni mint ti !

A hentes és a vágóhídi munkás pedig ugyan az mivel hentesek dolgoznak ott . De ezt már leírták . Szép kis történetet találtatok ki de nem sok valóságalapja van ahogy elnézem . Mivel mióta szokták meghívni a lányod barátjának a munkatársait ? Már itt is sántít a dolog , De az is furcsa hogy miért nem reagált az elhangzott kérdéske a munkatársad helyette ide küldte a főnökét hogy az védje . Már ez is furcsa nekem .

Valamint azért nézitek le a másikat mert ti diplomás semmittevők vagytok ? A diplomád max wc papírnak jó és egyáltalán nem vagy különb nálunk .

Egyébként én is próbáltam utánanézni és valóban nincsen Karolina nevű újságíró . Látod ebben is különbözünk , mert én fel merem vállalni a valódi nevem nem úgy mint az az " Karolina " . Csak gratulálni tudok a szép kis összehozott hazugságotokhoz és kíváncsian várom a reakciótokat aminek ki tudja hogy van-e egyáltalán valóság alapja .

2012. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
16%

Nos, rájöttem, hogy nem érdemes ilyenekkel foglalkozni. Örülök, hogy nem talált meg, bár igazán kedves,hogy így a nyomomba akart járni. Bár az is lehet, hogy nem is Karolinának hívnak... minden megeshet, nem de bár?


Éljék tovább fránya, szűklátókörű életüket, legyen a pénz és az ostobaság a mindenük. Magukat sikerült elbutítani. Itt ebben a néhány szövegben, tökéletesen felvázolták a társadalmunk alapelveit és erkölcsi tartását. Min csodálkozik az ember? Így nem lehet fejlődést elérni.

2012. júl. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 A kérdező kommentje:
Miután jól kiosztottak,én is valami ilyesmit írnék:Dde azért aranyos vagy
2012. júl. 18. 17:44
 75/88 A kérdező kommentje:

A 78%-os kommentelő elég szépen beolvasott a kedves főnöködnek,ő meg egy értelmes válasz helyett,inkább ilyen marhaságokat írt:

"És küldök neked 78% ezer meg ezer édibédi, mosolygós fejet, mert olyan kedves vagyok és olyan jóindulattal vagyok én is irányodban,hogy az már képmutatást igényel :) :) :) :) :)"

Magam előtt látom a fortyogó fejét,ahogy ezeket írta,azt sugallva,hogy ő a nyugalom földi megtestesítője:D:DD


Ami azt illeti,ezzel nem igazán tudok egyetérteni:

"Elmondom, hogy pár évtizeddel ezelőtt,amikor néhány kapzsi üzletember rájött,hogy mekkora pénzek vannak a húsiparban , beültették a közvéleményben, hogy a termékük elengedhetetlen az emberi szervezetnek és hogy naponta 105 gramm fehérjét kell bevinni a testünkben"

Azt hittem húsevés természetes dolog,de ha a kedves főnököd ezt állítja,hát maradéktalanul elhiszem..

2012. júl. 18. 17:56
 76/88 anonim ***** válasza:
82%

Mást nem is vártam , minthogy gyáván megfutamodtok ha kiderül az igazság hogy az egész csak kitaláció amit össze vissza leírtak .

"Elmondom, hogy pár évtizeddel ezelőtt,amikor néhány kapzsi üzletember rájött,hogy mekkora pénzek vannak a húsiparban , beültették a közvéleményben, hogy a termékük elengedhetetlen az emberi szervezetnek és hogy naponta 105 gramm fehérjét kell bevinni a testünkben"


Én úgy tudtam hogy már az ősember is húst evett , és ez igazából úgy volt hogy pár embernek nem tetszett és elkezdték lejáratni a húst . De ha káros lenne akkor miért ették év ezredeken keresztül ?


"Éljék tovább fránya, szűklátókörű életüket, legyen a pénz és az ostobaság a mindenük. Magukat sikerült elbutítani. Itt ebben a néhány szövegben, tökéletesen felvázolták a társadalmunk alapelveit és erkölcsi tartását. Min csodálkozik az ember? Így nem lehet fejlődést elérni."


Ha nem vetted volna észre pont te vagy csőlátású és nem mi ,hanem ti mutattátok azt hogy milyen szánalmasak vagytok . A végére meg össze vissza hazudoztatok hogy bebizonyítsátok hogy nektek van igazatok . De csak a levegőbe papoktátok a nagy hülyeségeket . Csak nevetni lehet rajtatok hogy milyen szánalmasak vagytok . :D :D :D

2012. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
100%
leközelebb az fog jönni hogy nem is tudományos felfedezös az újságuk. hehehe
2012. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
40%

Én 95%-os vegetáriánusnak tartom magam. Csak csirkét eszek. A többi hús ízét egyáltalán nem szeretem. Halat csak nagyon-nagyon ritkán fogyasztok.

Egyébként, aki vegás, az nemcsak azt jelenti, hogy sajnálja az állatokat. Több oka is lehet, pl:

-egészségügy

-van, aki nem bírja a hús látványát, undorodik

2012. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen véletlen találtam rá erre a kérdésre, de régen nevettem ennyit, mint ennek az olvasása közben. Ezek az állítólagos "újságírók" szerintem valami elfogult vallási közösség tagjai, a "főszerkesztő" lehet a főnök.:) Sajnos egy barátnőm még régebben belekeveredett egy ilyen társaságba, és én csak nála tapasztaltam ilyen fokú egoizmust és szűklátókörűséget.

Egyébként én nagyon imádom az állatokat, komolyan még a malacokat is, ennek ellenére eszem húst. De azt viszont nem szeretem nézni, ahogy levágják őket. De ettől függetlenül se a vegákkal, se a húsevőkkel nincs semmi bajom. Nekem az unintelligens, egoista, bunkó, "ki ha én nem" stílusú fazonokkal van bajom, mint az a két figura akik idekeveredtek az oldalra.

2012. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam egy kicsit visszaugrom,megnézni merre tartunk...


Nem értem, miért kéne nekem elárulni hol dolgozom...a hivatásom lehet publikus, de azt hiszem ilyen nyílt portálokon nem szabad elárulni a a munkahelyemet, hiszen az végképp magánügy.


Biztos vagyok benne, hogy most nagyon büszkék és boldogak, hogy úgymond " leosztottak" és "győztek". Érdekes ,hogy milyen minőségű dolgok képesek örömet okozni maguknak.


Viszont kíváncsi lennék, hogyha összefutnának azokkal a vegetáriánusokkal, akik alappillérjei a zenének,az irodalomnak, a kultúrának , a filozófiának, a szépségnek és olykor még szenvedélyesebbek és "drasztikusabbak" mint én , hozzájuk miként szólnának.

Mernék e az összes Beatles tag előtt kijelenteni,hogy a hús természetes.

Mernék e Lev Tolsztojnak, Peter Singernek vagy G.B Shawnak mondani ,hogy lejáratja a húst?

A nagy ,büszke vágóhídi munkások bemernék e vallani foglalkozásukat a legbátrabb és legelszántabb állatvédőnek, Brigitte Bardotnak? És szavalnának e neki arról, hogy az érzékenysége már egy kóros elmezavar?

És mernék e levélben Bob Marleynak ,Michael Jacksonnak, vagy M. Gandhinak azt a fejéhez vágni, hogy az életmódjuk miatt ilyen erőszakos és gyűlölködő a világ?

Mernék e Eistennek, Leonardo Da Vinchinek,Edisonnak, Jungnak,Darwinnak, Oshonak, Platónnak, Newtonnak vagy Püthagorasznak az állítani,hogy ostoba, korcs eszmeviláguk és gondolkodásmenetük van?

Mernék e Voltaire-nek vagy Moliérnek,Jean Jacques Rousseau-nak, a FELVILÁGOSODÁS legnagyobb koponyáinak azt mondani ,hogy szűklátókörű?

Mernétek e Pink-ket vagy Muhammed Alit azzal sértegetni ,hogy gyávák és gyengék? És ha egy magyar alternatív koncerten felcsendülne ,hogy :


"Vércsepp a késen, üvölt a marha

Mindenki csámcsog, senki sem hallja

Csak falja?

A vágóhíd túl messze van


Szenved egy állat, éljünk a mának!

Emberek esznek, húst zabálnak

Zabálnak?

A vágóhíd túl messze van


Te vagy Nietzsche, te vagy Néró

Nyöghet alattad az egész bolygó

Te vagy a főnök, te vagy a császár

Te vagy Jézus és te vagy Lázár"


Igen,azt hiszem aki írta ezt a számot, jól gondolja... akik szenvedést okoznak egy másik élőlénynek csak azért,hogy nekik jó lehessen, önzőek, hiszen úgy gondolják,hogy bármit megtehetnek. Azt mondják,hogy én hiszem magam felsőbbrendűnek, miközben maguk ártatlan ,érző élőlényeket taposnak el, csak azért, mert ragadozó embereknek tartják magukat.

És igen, akkor én többre tartom magam és minden vegetáriánus társam azoknál,akik fuldokolnak a duzzadó egoizmustól és úgy érzik ,hogy a saját érdekeik többet érnek mások életénél. Hagyják szenvedni és bűntelen meghalni ezeket az állatokat, akik az Istenért sem ártottak maguknak sohasem.

Ez így igazságos? Van ebben becsület vagy jóság?


Én undorodom.

2012. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!