Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
83%

Ez a válasz tök felesleges volt. Hallotta már Gerald Durrell nevét? Ha nem, akkor keressen rá! Ő nem volt vegetáriánus, szóval nem kell a duma arról, hogy a vegák váltják meg a világot.


"A nagy ,büszke vágóhídi munkások bemernék e vallani foglalkozásukat a legbátrabb és legelszántabb állatvédőnek, " Képzelje el, be mernék. Nem attól lesz állatvédő valaki, amire ön gondol. Ön egy hamis, téves világot épített maga köré, és egyenrangúnak gondolja magát Leonardoval vagy Tolsztojjal. Nem ők éltek kóros elmezavarban, hanem ön, de ezt képtelen belátni, hiába mondja több ember is, nem hisz nekik. Ha a való életben találkoznánk, és felmerülne ez a vita, én akkor is ugyanezt mondanám meg önnek, ugyanígy. Igen, én fel merem vállalni, és szerintem mindenki más normális ember szintúgy.

2012. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
80%

Kedves "újságíró" !


Először is az, hogy mi a foglalkozása, számomra pl. teljesen lényegtelen. Nem ez alapján ítélem meg az embereket.


Másodszor: eléggé el van varázsolva, hisz aki idejött és elkezdett vagdalkozni, az a kollégája volt, ő jelentette ki, hogy felsőbbrendű nálunk. Mindenki csak megvédte magát.


Harmadszor, azoknak a személyeknek, akiket felsorolt még csak csak a lába nyomát se csókolhatná meg, ők EMBEREK, ön csak egy vagdalkozó senki.


És ahogy John Lennon énekelte:


Minden ember testvére a többinek

Képzeld el az összes embert

Megosztván egymással az egész világot.


Ő soha nem pocskondiázott volna senkit, ahogy ön tette.

2012. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
81%

Az „újságíróhoz”:


Bizonyosan nehéz lehetett mindezt összekaparni, és nagyon dolgozott rajta, hogy ismert emberek neveivel, és egy normális válaszra se való, semmitmondó sorokkal töltse fel a szövegdobozt. Ennyiből kitűnik, hogy sokszor a húsfogyasztók érvei és meglátásai sokkalta pontosabbak és helyesebbek, legyőzik a fanatikusokat, mindemellett nem terelik a témát. :)


A magam részéről állhatna előttem bárki: a Beatles, Lev Tolsztoj, Peter Singer, G. B Shaw, Brigitte Bardo, Bob Marley, Michael Jackson, M. Gandhi, Einstein, Leonardo da Vinci, Edison, Jung, Darwin, Osho, Platón, Newton, Püthagorasz, Voltaire, Moliére, Jean-Jacques Rousseau, Pink, Muhammad Ali, ha ugyanolyan szamárságokat halandzsáznának össze, ugyanúgy minősíteném őket. Mielőtt az adott embereknek tulajdonított idézetekkel posztolná tele a topicot, jelzem, olvastam már vega-idézeteket, és az érvek, amiket felhoznak, önmagukban is butaságok.

Mondhatja azt, hogy „nagy koponyák” de korábban már a diplománál megjegyeztem, amivel úgy felvágott, hogy még egy papír sem sokat számít, hiába lebegtetik. Az intelligencia nem mérhető vele, az embert gondolkodásában, tetteiben nem jellemzi. Egy diplomás is lehet paraszt, ahogy egy földműves is tudhat olyat, amire a diplomás csak pislog, és vakarja a fejét tudatlanságában. Tehát alkothattak nagyot, még nem azt jelenti, hogy mivel vegetáriánusok is voltak, aranyba kell foglalni a nevüket, és velük példálózni, mint felvilágosult emberekkel. Attól, hogy valamit megalkottak, emberileg még nem lesznek különbek, vagy jobbak.

Én bizony kiállnék bárki elé, és elmondanám, mit gondolok, botránkozzon meg, hűljön el, még az sem különösebben érdekel, ha tartós lelki gondok kezdik gyötörni. Az ember nem növényevő.


És végül, örülök, hogy van korrektúra a világon. Ebben a válaszában is mintegy 41 hibát vétett, s bár többségében gépelésit, van ott egy kettő helyesírási szempontból is. Ezért is hihetetlen számomra, hogy ki meri jelenteni, milyen munkája van. Ha ennyire igénytelen valaki a kezeiből kikerülő hozzászólásoknál, jól jellemzi a munkamorált is… illetve megkérdőjelezi az előbbiekben való kijelentését.

Egy helyen még véletlenül tegezőre is váltott a nagy indulatok közepette. El kellene dönteni, marad a hivatalos magázódásnál, vagy átvált a kötetlenebb formára. Ebből is kitűnik, az odafigyelés hiánya.

Ami viszont mulatságos, az ismert emberek felsorolásánál 6 személy nevét is rosszul írta le. Ennyit a „koponyák” iránti tiszteletről, az újságíró szakmáról, önmaga és a vegetáriánus eszméket vallók fényezéséről.

Furcsa, hogy én, mint húsfogyasztó nemcsak gépelni tudok, de a helyesírásom is rendben van, valamint ha valakinek a nevét használom, és nem vagyok biztos a pontos leírásában, előbb utána nézek. Nem mellesleg vagyok annyira igényes, hogy átnézem, javítom a hibáim, és nem egy összeszedetlen, hibáktól hemzsegő valamit adok ki a kezeim közül.

2012. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim válasza:
13%

80/83-nak pedig azért igaza ,de ne haragudjatok. Csak ti már annyira nem látok a gyűlölettől és a sértettségtől,hogy képtelen vagytok ésszerűen felmérni a mondanivalót. Kicsavarjátok a szavait, olyan feleleteket írtok ,amelyek teljesen értelmetlenek. Ez gáz, komolyan.

Lehet,hogy sznob, de nagyon jól írta, hogy ti is felsőbbrendűnek érzitek magatokat, és az állatokat valami alacsonyabb rendű élőlényeknek tekintitek. Ez pedig, szégyen.

Mindenki viszolyog az olyan emberektől,akik bántják az állatokat, és ne haragudjanak a vágóhídi munkások, de én is nagyon erős ellenszenvet táplálok irántuk,sőt az összes ismerősöm, pedig mi normális,hétköznapi személyek vagyunk, sőt a környezetemben csak én vagyok vegás, más nem.

Egy vágóhídra mi szükséges? Fizikai erő , kemény szív és érzéketlenség. Mit becsüljön a nép ezekbe?


Szóval, ne törődj velük Karolina, vagy hogy hívnak, nagyon sok jót és értékeset mondtál és én nem találtam hibát a nevekben, szerintem az az okostojás nem tud valamit, na sebaj, én is várom a szitkozódó, mocskolódó , kitekert válaszokat, már szinte előre tudom,hogy miket fog írni a "sötét réteg."

2012. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
74%

ma 12:56

A válaszában mintegy 14 gépelési hiba szerepel. Ugyanolyan szintű, mint az „újságírónál’. Ha nagyon párhuzamot akarnék látni a dologba, azt gondolnám, „Karolina” regisztrált egy új felhasználónévvel, hogy megvédje magát, azt a látszatot keltve, mennyien egyetértenek vele, illetve a pártját fogják.

(Bátorkodtam a –ba, -be, -ban, -ben ragok helytelen használatát is gépelési hibának venni, bár érdekes, hogy a magát főszerkesztőnek címző felhasználó is a magyar nyelvtan eme részével áll hadilábon. Ha már a hibáknál tartunk, a nagy sietségben volt szókihagyás is.)


Nem vagyok sértett, gyűlölködő sem. Ami azt illeti, remekül szórakozom. :)


Nem csavarunk itt ki semmit kérem szépen. A „tisztelt újságíró és főnöke” az, aki szövegértelmezési problémáktól terhes. Ha pedig értelmetlen válaszoknál tartunk, „Karolina” utolsója mintapélda.


Okostojásnak címez, és könnyedséggel írja le, hogy tévedek, holott mielőtt megszólal, tisztában kellene lennie az idegen nevek helyesírásával. Ha sikerül megtanulnia, elsajátítania, majd akkor szólaljon meg. Vagy mielőtt bármit leír, gondolkozzon, illetve nagy segítség még a Word, és Google, ha rendbe akarja tenni magát a témában.

Ha pedig nagy emberekről beszélünk, illene tudni, hogy írják a nevüket. De a „diplomásoknak” és az „értékes” vegetáriánus gondolkodóknak ez is luxus.


Az állatok nem egyenrangúak az emberekkel, még szép, hogy valamivel többre becsülöm magam náluk. De ha Ön egyenrangúnak gondolja magát a kapirgáló tyúkokkal, dagonyázó sertésekkel, és a betegséget terjesztő patkányokkal is, egészségére. Szíve joga. :)


Ami szintén érdekesség, és az olvasók figyelmébe ajánlom, egy újabb párhuzam. „Karolina” írta, hogy a családjával már fiatal korában lenézőek voltak a vágóhídon dolgozó emberekkel, majd a „főnöke” és megjegyezte, hogy a feleségével ugyanúgy előítélettel tekintettek az ilyen munkakörben dolgozókra. És itt a „harmadik” személy, aki, és akinek környezete újfent roppantmód ellenséges érzelmekkel viszonyul hozzájuk. A sok párhuzam…


Végül, de nem utolsó sorban, a Sötétség, az Űr, az Éjszaka úgy látom a hasonló vegetáriánus gondolkodók sajátja, nem pedig a húsfogyasztóké. Úgy tűnik, nem csak a mértéktelen húsfogyasztás ártalmas, a csak zöldség alapú étkezés is rendesen az ember agyára tud menni. ^^”

2012. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim válasza:
52%

Én is vegetáriánus vagyok és tudom, hogy attól még hogy én nem eszek húst, nem fognak kevesebb állatot levágni. Sokáig ettem húst, de szép lassan valahogy már nem esett jól. Volt, hogy nem ette másfél hétig aztán megint és ez így ment egy jó ideig, de most már lassan egy éve egyáltalán nem ettem. Aztán ki tudja, lehet hogy két év múlva meg visszaszokok rá. Nem érzem hiányát, sok változást nem is érzek magamon, mióta elhagytam a húst, jó ez így nekem.

Én se ítélem el azokat, akik megeszik az állatokat, úgyhogy neked se kell minket.

2012. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
75%
Nahát:D az ilyen emberek miatt ilyen ez a világ amilyen..és még ők nevezik magukat intelligensnek:) hát nem csoda hogy ennyi őrült ember van.. lenézni valakit azért mert húst eszik? Te jó Ég..
2012. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
55%

Azokhoz szólnék, akik szerint a húsfogyasztás állatkínzás, és a húsfogyasztók unintelligens, aggyal nem rendelkező barbárok.

A legelső dolog: menjetek ki a szavannára, és nézzetek körbe. Nini! Az oroszlánbanda levadászta a gazellát, a gepárd meg a zebrát! Hű, állat kínoz állatot? Ez mi? LSD-t vettél be, vagy csupán álmodsz? Nem, ez a valóság. Táplálékláncnak hívják, ez a természetes körforgás. Természetanya így teremtette a dolgokat. És megsúgok valamit: az ember biológiai értelemben mindenevő állat. Nem szólok bele, hogy mit egyél, az se érdekel, ha papíron élsz; ettől nem vagy kevesebb vagy több, ugyanolyan vagy, mint bárki más. Ne érezd magad felsőbbrendűnek a vegetarianizmusod miatt, én se érzem ezt, mikor rántott brokkolival eszem a gordon bleu-t.

Folytatom a gondolatmenetem. Gondolj a répaföldre... Ott pattog az a nyuszi, hű, milyen aranyos! Hoppá lekakálta a répát! Te később felszeded, és megeszed. Azon a répán a szerencsétlen nyuszika ürüléke van, ki tudja, talán a bélrendszeréből is kiszakadt egy mikrobányi darab, és te most azt eszed! TE ÁLLATKÍNZÓ!!! Ráadásul tejet is iszol mellé! Van fogalmad, mit él át a tehén, míg megfejik? Ha nincs, húzgáld egy kicsit a saját csöcsöd! Vagy a tyúk, mire megtojik egy tojást? Hát szétreped a lyuka, ráadásul abból a tojásból kiscsibe fejlődött volna, te meg felzabáltad! HOGY ROHADJ MEG! :'(

Vissza a répához: a nyulak, hörcsögök, tengerimalacok és még sok más élőlény tápláléka. Te felszeded előle. Mi van, ha annak a szerencsétlen kis cukimukinak pont az az egy répa kellett volna a túléléshez? Te meg elcápáztad előle, miattad halt meg, TE SZEMÉT! :'(


Mindez természetesen irónia, és senki ne vegye a szívére, csak kérlek gondolkozzatok el egy kicsit...!

2012. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!