Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem esznek húst a...

Miért nem esznek húst a vegetáriánusok? Mert sajnálják az állatokat? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
láttam egy műsort,amiben kísérleteztek növényeken,és kimutatták,h a növény nem csak érzi a fájdalmat,de még előtte képes rá reagálni.nah és most mi van?akk nem esznek semmit?jó,azt megértem,h vki azért nem eszik,mert vmi diéta miatt nélkülöznie kell a húsokat.
2012. júl. 8. 17:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
56%

Mellesleg a propaganda videók nagy része humbug. Valamelyik állatvédő szervezet csinálja szerintem, hogy így riassza el az embereket. Tették már tönkre a magyar libamáj ipart is, máshol meg az egész húsiparra fáj a foguk. Nekem ez a véleményem.

Nem sajnálom egy cseppet sem az állatokat, én vágom el a nyakát a szárnyasoknak, és szeretem a húst. A vegák amit kitalálnak, hogy a saját igazuk bizonygassák, hogy a hús mennyire káros, butaság. Lehet enni, semmi baja nem lesz tőle az embernek, mellesleg a növények is éreznek, de azzal takaróznak, hogy nincs idegrendszerük, nem éreznek, punktum, ezért azt eszik.

2012. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
45%
9-nél a pont.De kiegészíteném:egyetek homokot is.
2012. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
66%

Nekem ezek a zöld majmok meg a homokos egy kalapba mennek.

13 éves korom óta nem eszem húst, de nem sajnálatból, bármikor levágom a nagymami csirkéit, kacsáit. Egyszerűen rosszul vagyok tőle és nem tudom lenyelni.

A vágóhídi maradék témába bele sem megyek.

Amúgy nem értem a húsevők és a nem húsevők miért bántják ennyire egymást. Mondjuk ezek a "vegán"-ok biztos, hogy nem normálisak.:)

2012. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
71%
Engem speciel rohadtul nem érdekel, hogy ki mit eszik, szíve joga, csak az zavar, amikor a húsevők nekiállnak fikázni a növényevőket, hogy milyen hülyék. Semmi közötök hozzá, hogy ki mit szeret; az egyik vegetáriánus vígan eléldegél vitaminhiány nélkül, a másik nem; az egyik húsevőnek semmi baja, a másiknak meg elzáródnak az erei a koleszterinszintje miatt. Az is a saját dolguk, az sem tartozik senkire. A húsevő nem tudja/akarja megérteni, hogy lehet hús nélkül is élni, a növényevő nem tudja elképzelni, hogy húst egyen. Ennyi. Nem kell egymással foglalkozni, ha úgyis csak vagdalkozás lesz belőle mindig. Ha már úgyis itt vagytok, mondjátok meg, miért fáj nektek az, ha valaki nem eszik húst? A ti életeteket mennyiben változtatja ez meg? Csak azért, mert ő nem ugyanúgy él, mint ti?
2012. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
28%

"Rengeteg vegetáriánus van és kutya bajuk."

Nem, a vegetáriánus embereknek teljesen le van gyengülve az immunrendszerük, a fehérjehiány következtében. De a ti dolgotok.

2012. júl. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
28%
Tudjátok mit? Egyetek követ, annak nem fáj! Tök mindegy, ki mit eszik. Ettől van herótom, hogy mindenki térítgeti a másikat. Nem csak a húsban van állati fehérje. Egyik barátom nem eszik húst vagy hat éve, de kétpofára (már bocs szóért) tömi a sajtot, és köszöni, jól van. Én voltam koleszos, akkoriban próbálkoztam a vega életmóddal, de rosszul voltam két hét után, pedig tojást, tejterméket ugyanúgy ettem. (Na jó, tejtermékből csak kefirt, mert az volt olcsó.) Nem minden ember bírja ki ugyanazt. Az meg hülyeség, hogy a mindenevők betegebbek. Idióta, vegetáriánus propagandaszöveg. Ja, és nem húsevők, hanem mindenevők vagyunk.
2012. júl. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
38%

Nos, kezdem azzal, hogy én is vegetáriánus vagyok. Nem vagyok hajlandó, ilyen primitív táplálkozási életmódot folytatni, hiszen nem vagyok bunkóval hadonászó, mormogó, szőrös ősember. Többre tartom magam annál, hogy a legyilkolt állatok kihűlt tagjaival tömjem a számat. Szerintem ez nem való értelmiségi ember számára.


A növények, hiszem,hogy éreznek. De messze nincs olyan érzékeny idegrendszerük,mint az állatoknak vagy az embereknek. Emellett , azzal,hogy én megeszem az almát, körtét, paradicsomot (stb.) nem követek el gyilkosságot, mert nem magát a növényt eszem meg, hanem a termést. Hogy mindenki számára könnyen értelmezhetővé váljon: azzal,hogy leszedek egy szilvát , nem pusztítom el a fát.

Szóval, gyilkosságról, a karalábé, a burgonya, a répafélék esetében beszélhetünk,de mivel én Magával szemben nem sajnálom ezen növényeket, megeszem őket.


Az,hogy a legtöbb idetévedő húsevő morális értékrendje, érzelmi intelligencia szintje, illetve műveltsége a béka szép feneke alatt van, engem felháborít. Borzasztó ,hogy egyesek nem kaptak gyermekkorukban illendő nevelést és hogy nem tanították meg őket a kulturált magatartás alapelveire. A kérdéskiíró nyelvi eszközei és fogalmazási készsége is mindenről árulkodik...


A válaszadó húsevők némelyikét, mi mészárosoknak nevezzük csupán, akik képesek fekáliás kézzel enni, nyers vért inni és bűntudat nélkül gyilkolni. Már távolról felismerjük az ilyeneket, főleg az értetlenséget és ostobaságot árasztó tekintetükről, gyatra öltözködési stílusukról és az igénytelenség következményeként fellépő szagokról. Nos, csak annyit tudok javasolni Maguknak, hogy azonnal változtassanak életvitelükön, mert így csupán lenézést és undort fognak látni értékes embertársaik szemében.


Minden további jót és fogadják kedves üdvözlésemet azok, akik áttértek a vegetáriánus életmódra, higgyék el, Önöknek az élet csodálatos szépségeket tartogat!

2012. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
67%

Na látod kedves kérdező, az utolsó szépen megírta. Mi, akik húst merünk enni, unintelligens, beszédre képtelen vademberek vagyunk, akik a rituálisan legyilkolt állatok vérét isszák még melegen.


A rendes vegákkal semmi bajom, de ne én legyek már a főgonosz csak azért, mert azt eszem, amit az emberek azóta, hogy emberek!

2012. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
78%

18-as. Ne törődj az előtted szólóval. Valószínűleg most szökött meg valamelyik egyetem filozófia tanszékéről...


egy vega

2012. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
79%

18-as ott a pont nálad !

14-es akkor vajon ki nézi kinek a másikat ? Mert eddig mi ( húsevők ) nem mondtuk semmit rájuk és a vegák jönnek azzal hogy mi vadállatok civilizálatlan majmok vagyunk mert eszünk húst . Úgyhogy az ilyenekről ennyit .

Egyébként 17-es azt hogy leszeded a fának a termését azt nem érzi meg szerinted ? Úgyhogy amit mondasz az tele van idióta dumával .

2012. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!