Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok Anneliese...

Mit gondoltok Anneliese Michel (1952-1976), ördögűzte lány esetéről?

Figyelt kérdés

Német származású,katolikus hitvallású,fiatal lány volt,aki állítólag démonokkal volt megszállva és ami végül ördögűzéssel végződött .Két film is az ő története alapján készült el:(Ördögűzés Emily Rose üdvéért,Gyászmise).

Úgy kezdődött az egész,hogy imádkozás közben hallucinált,hangokat hallott,depressziótól és öngyilkosságot kísérelt meg.Bizarr lett a viselkedése,pókokat evett a falról,szenet evett,megvált a ruháitól és felnyalta a saját vizeletét.

Wikipédiából vettem a szöveget,tehát a személy valós volt.

[link]

Van egy eredeti hangfelvétel is,amit az ördögűzés alkalmával rögzítettek:(nam kamu)

http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk&feature=related

Ilyenek után,miért nem hiszi el sok ember,hogy démonok vannak?


2010. aug. 13. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:

Miért van az, hogy csak a mélyen vallásos embereket szállja meg az ördög?

Mert az igazi keresztények Isten törvényei szerint élnek.Viszont az ateisták úgy élnek,ahogy ők szeretnének.Törvények nélkül,ahogy ők mondják(szabadon).

Szerinted ő melyiket szeretné jobban bűnre vinni?

Isten katonáját,aki teljesen oda adta adta a Megváltónak az életét vagy egy ateistát,akit már úgy is ő birtokol?Az első nagyobb kihívás számára,a Sátán szeret versengeni Istennel.Direkt arra a célra hívatott,hogy elszedje Istentől az övéit és minél több embert becsapjon pl. az evolúció elmélettel,az okkultizmussal és különféle gonosz,sötét dolgokkal:(feketemágia,szellemidézés,jóslás.reinkarnáció stb).

Próbálgatja a határait és Isten legfőbb hívein akar uralkodni.Valószínűleg azért,hogy bebizonyítsa az Istenbe vetett hit nem örökérvényű.Elvégre ő is egy bukott angyal.

2010. aug. 13. 19:40
 42/79 anonim ***** válasza:
50%
Nah ja, ha az utolsó kommentelő válaszára sem hiszitek el, hogy ez nem démon volt, akkor menthetetlen esetek vagytok!
2010. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:

Ez vicces,hogy sokan itt magukat győzögetik,hogy Isten,démonok,angyalok nincsenek és az egész csak badarság.A legtöbb ember tudja,elfogadja Isten létét,csak szarnak az egészre.

Biztosra én sem állítom azt,hogy az ő esete valóban így volt.De abban biztos vagyok,hogy Isten és az ő angyalai,ahogy a démonok is,léteznek.Ezért tartom elképzelhetőnek,hogy tényleg esetleg így történt és démon szállta meg.

Hogy mi a Sátán legnagyobb sikere?

Az,hogy elhiteti az emberekkel,hogy nincsen.Az emberek ma már nem hisznek a a létezésében,nem tartják igaznak azt a mérhetetlen szenvedést, amit az ördög tud okozni, s nem hisznek abban az erőben sem, melyet Jézus ígért a démonok kiűzésére.

Azt meg végképp nem értem,hogy van aki hisz a Sátánban,de Istenben nem.Vagy fordítva.Hogy lehet vki ilyen vak?Ha van Isten,valszeg van Sátán is.Mindennek meg van a maga ellentétje.Ahogy van szeretet,ugyanúgy van gonoszság is.

2010. aug. 13. 20:09
 44/79 anonim ***** válasza:
51%

amúgy pedig ezt rosszul írtátok..

Anneliese nem a gyógyszerezés abbahagyása miatt halt meg hanem nem használt semmit hanem csak rosszabbodott és akkor még egyszer leírnám: a gyógyszernek kellett volna hatnia, ha nagyon csekély mértékben is de kellett volna hiszen arra a betegségre találták ki! és most jön az hogy jóó de akkor még nem volt fejlett az orvostudomány meg stbstb.. de annyira azért már volt hogy hasson egy gyógyszer valamennyire..

és az nem igaz hogy azonnal eltemették hogy ne lássák a holt testet mert le van írva csak úgy elmondom hogy a boncolók rá nézni se bírtak olyan undorító volt és nem boncolták fel.. és eltemették.. és az akkora hülyeség hogy: de attolmég lehetett beteg hogy nem mutatták ki.. hát nem láttam még olyan betegséget amit nem tudtak kimutatni de mégis betegség volt..

2010. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
15%
Nah jó, én feladom, menthetetlen esetek vagytok! Amúgy meg a Biblia egy szót sem ír a démonokról.
2010. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
100%

19:16 vagyok és vallásos(Római Katolikus)


Szoktam járni vasárnapokén templomba voltam elsőáldozó és bérmálkozó!Hiszek Istenben és a Sátánban!De ilyenekbe nem hogy Anneliese Michel megszálazta egy démon!meg hogy embereket megszállta egy démon!



Mi a bizonyíték hogy pókokat evett a falról,hogy szenet evett, hogy megvált a ruháitól hogy és felnyalta a saját vizeletét meg hogy megjósolta a halálát???


Semmi csak a szóbeszéd!

Vicces hogy vannak embereke akik kapnak egy ijesztő hangfelvételt pár ijesztő képel és nekik ez elég, utána bármi dolgot mondanak az esetről elhiszik és szentül meg vannak róla győződve hogy az így is volt!

2010. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
97%

nem hinném,hogy megszállta volna valami.beleőrült ebbe az egész ördögösdibe,amivel teletömték a fejét.ha valaki sokáig valósnak tart valamit(hisz benne)akkor az könnyen valósággá válhat az ő számára.szerintem az volt,hogy nagyon félt a démonoktól,túlságosan szigorúan vette ezt az egészet és beleőrült.a saját elméjét betegítette meg.

az elmebetegségeknek is az a lényege,hogy az illető eltávolodik a valóságtól,és ezálltal szinte kizárólag a saját belső világát fogja megélni realitásként.

2010. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy csak a mélyen vallásos embereket szállja meg az ördög?

Mert az igazi keresztények Isten törvényei szerint élnek.Viszont az ateisták úgy élnek,ahogy ők szeretnének.Törvények nélkül,ahogy ők mondják(szabadon)."


azért őket szállja meg,kérdező,mert ők hisznek benne!!!

"legyen nektek a hitetek szerint" érted?

az ateisták,vagy nem vallásosak,vagy nem mélyen vallásosak

nem foglalkoznak az ördöggel,démonokkal,ezért számukra nem válik valóssággá mindez.ha igaz lenne az,hogy az ördög,mint szellemi lény létezik,akkor megszállna mindenkit,nem elégedne meg azzal,hogy "aki nem keresztény azt békén hagyom,csak egy kis házasságtörésre,lopásra,hazugságra csábítom,aki mélyen vallásos azt meg megszállom" továbbá miért nem szállja meg minden legalább 3.keresztényt ha annyira őket akarja célba venni?

de,megmondom a lényeget:az ördög létezik...annak aki hisz benne.annak a képzeletében,hitében,érzelmeiben válik valósággá.

2010. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
100%

Még, hogy nincs arra példa, hogy valaki megmondja, hogy meg fog halni. Annaliese sem egyik napról a másikra halt meg.

Nekem pl. a nagypapám közölte, hogy szeretné látni a családot, és kéri a papot, mert eljött az ideje. És valóban, bement hozzá a család, elbúcsúztunk, jött a pap, egyedül maradt vele fél órára, majd úgy jött ki, hogy nem fogja megélni a reggelt. És így is lett.

De a rokonságomban szintén történt olyan, hogy a - már jó ideje betegeskedő és fekvő - nagyszülő szólt az unokának, hogy "fiam, menj szólj anyunak, mert a mama nemsokára elalszik". És valóban, rá három órára jött a halálhír, hogy meghalt.


Ezek nem "lehetetlen" helyzetek. De ezer meg egy helyzet van balesetek túlélőinél is, akik tudják, hogy nem fognak felépülni, de még tiszta a tudatuk. A halál egy megérezhető állapotváltozás.


Mivel a "hithűek" is állítják, nem volt epilepsziás, így nem igazán mondható el, hogy nem drogozott Annaliese. Hiszen folyamatosan tömték pszichiátriai gyógyszerekkel.


Ilyet meg ne mondjon senki, hogy ember nem eszik pókot, bogarat. De még az sem hűdekirívó, ha valaki a saját vizetelét (sőt van aki a saját ürülékét) eszi...


Nem tudom, hogy mitől természetfeletti a kéthangúság sem, valóban létezik. Az pedig megint anatómiai tévedés, hogy egy hangszáLunk van, mert biza abból kettő van :D

2010. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:

13:09


úgyis is ki fogják magyarázni hiába mondasz bármit aki hisz ebbe nem lessz más a véleménye!

2010. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!