Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit gondoltok Anneliese...

Mit gondoltok Anneliese Michel (1952-1976), ördögűzte lány esetéről?

Figyelt kérdés

Német származású,katolikus hitvallású,fiatal lány volt,aki állítólag démonokkal volt megszállva és ami végül ördögűzéssel végződött .Két film is az ő története alapján készült el:(Ördögűzés Emily Rose üdvéért,Gyászmise).

Úgy kezdődött az egész,hogy imádkozás közben hallucinált,hangokat hallott,depressziótól és öngyilkosságot kísérelt meg.Bizarr lett a viselkedése,pókokat evett a falról,szenet evett,megvált a ruháitól és felnyalta a saját vizeletét.

Wikipédiából vettem a szöveget,tehát a személy valós volt.

[link]

Van egy eredeti hangfelvétel is,amit az ördögűzés alkalmával rögzítettek:(nam kamu)

http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk&feature=related

Ilyenek után,miért nem hiszi el sok ember,hogy démonok vannak?


2010. aug. 13. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim válasza:
56%
18:45-ös vagyok. Biztos vannak olyan emberek akik szeretik az ilyesmit és mindenben misztikumot, természetfeletti jelenséget keresnek. De nagyon sokan vannak olyanok akik nem tudják és nem is akarják elfogadni, hogy léteznek olyan dolgok amik a tudomány által nem magyarázhatók és hogy vannak dolgok amiket nem tartanak az ellenőrzésük alatt. Ilyenkor vagy elbagatellizálják az egészet, egy rossz viccként fogják fel az egészet amit említeni se érdemes vagy éppen jól megrágják, körbejárják az témát és addig boncolgatják amíg végül "minden kétséget kizárólag" bebizonyítják hogy úgy marhaság ahogy van az egész. Az ilyenek mindenkivel vérre menő vitát folytatnak aki az ellenkezőjét meri állítani. Szóval érdekesek az emberek, tény hogy nagyon kevesen fogékonyak és nyitottak igazán az ismeretlen iránt. Az sem jó ha valaki fanatikus, elvakultan mindenben misztikumot lát de az sem ha mindig mindent izomból tagad amit nem ismer.
2011. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
KÉPEKET, VIDEÓKAT, HANGFELVÉTELEK NEM MERTEM MEGNÉZNI!
2011. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:

Van epilepsziás ismerősöm! (2 db.)

Egyiket már megműtötték teljesen felépült, a másikat még nem. De akkorsem volt ilyen egyszersem, hogy a saját vizeletüket nyalták, stb.stb.. Ugye értitek? Szerintem is megtörtént!!!

2011. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:

Az elég nagy marhaság, hogy nem boncolták fel, mert undorító volt!

Szerintem, ha valaki meghal akkor mindenképp undorító, nekik meg ez a munkájuk kötelességük lett volna felboncolni..De, ha nem hát, nem!

2011. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
Szerintem zárjuk le ezt a témát mert mindenki csak találgat, végül is semelyikünk nem tudhatja. Nem voltunk ott, nem vagyunk orvosok, de még papok sem hogy ezt meg tudjuk magyarázni.
2011. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval!
2011. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim válasza:

Azt nem tudhatom, hogy Anneliese Michel beteg volt vagy megszállott, viszont tény a Szentírás konkrétumokat tartalmaz az ördögűzésről, példaként:

"Miután a hét első napjának reggelén feltámadt, először Mária Magdolnának jelent meg, akiből a hét ördögöt kiűzte." [Mk 16,9]


Tudni kell, ördögűzők (exorcisták) jelenben is dolgoznak a katolikus egyházon belül. Azt, hogy mit is kell részleteiben érteni exorcizmuson, a következő anyagban elolvasható:

[link]


2011-ben adtak ki Mo-on egy könyvet, "Matt Baglio: A rítus" címmel.


Matt Baglio egy olasz újságíró, aki egy exorcistának készülő amerikai atya Római tanulmányai alatt követte nyomon az atya által megélt eseményeket. Az atya egy veterán olasz exorcista segédjeként vett részt szabadításokban Rómában. Részben ezen megélt eseményeket dolgozza fel a könyv, részletezve, hogyan lehet megkülönböztetni az elmebetegséget a megszállottság állapotától.

Az atya megélt tapasztalatai alapjaiban rengették meg addigi vallási meggyőződését, racionális kétkedését.

(akit érdekel, olvassa el a könyvet s döntse el, az mennyiben ad választ kérdéseire)

2011. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim válasza:

Elég szomorú, hogy ennyien nem hisznek a jóban-rosszban (Isten-sátán), hanem mindent anyagi (materialista) alapon fognak föl és magyaráznak. Sok értelmes hozzászólást olvastam és köszönet a belinkelt oldalakért! Mindet elolvastam, megnéztem. A Wikipédiába nem lehet akármilyen hülyeséget beírni, hanem hiteles forrást meg kell adni, anélkül hiába írsz be bármit, nem fogják rögzíteni! Ezt tapasztalatból tudom.

A sátán valóban élvezi a kihívásokat, és kimondottan a mélyen vallásos emberek lelkét megkaparintani. Egy hívő embernek egyértelmű Anneliese története, egy hitetlennek felfoghatatlan, megmagyarázhatatlan. Elég szánalmas volt olvasni azt a sok légből kapott fejtegést, hogy biztos drogozott, cigizett, alkoholizált, azért volt mindez, no meg a sok gyógyszer :)

A halál megérzése is valós. Családunkban a dédanyám mondta, hogy álmában eljött érte az anyukája és nagymamája és hívták őt is. Még aznap meghalt.

2012. márc. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
Wikipédiára bárki bármit beírhat akár bele is lehet szerkeszteni!
2012. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
44%

Kedves, tudatlan utolsó. A Wikipédiába anyádat is beírhatod, de le fogják törölni. Én is wikipédista vagyok. Ha nem tudod biztos forrásokkal alátámasztani minden egyes szavad amit leírsz, akkor TÖRLIK az irományod.

Mielőtt hülyeségeket írsz olvass utána, márha megtanítottak rá, amit erősen kétlek.


A témában hozzászólok többsége elfelejti, hogy Annelise elhunyt, és egy elhunyt személyről nem írunk olyat, hogy "undorító" satöbbi. Ez az egyik. A másik. Miért nem hisszük el azt mit nem láttunk? Attól, mert sosem látták Isten-t, mégis több milliárdan hisznek benne a világon. Ha nem létezik démon, szellem, sátán, stb, akkor mégis miért hisznek bennük az emberek? Azért mert pár hülye tudatlan, a világra cseppet sem nyitott tinédzser azt állítja, hogy nincsenek démonok, akkor nincsenek? Nekem miért kell elhinnem, hogy nincsenek? És Anneliesenek miért kellett volna elhinnie, hogy epilepsziás, ami ráadásul nem is okoz ilyen tüneteket, mint nála. Annelieset megszállta az ördög? Nem tudni. Ahogyan azt sem, hogy miért halt meg. Ha végre kidugjátok a seggeteket az elvakult, becsűkült, buta és túlkomplikált rózsaszín kis világotokból meglátjátok, hogy a világ tele van démonokkal, ördögökkel és Istenekkel. Nem kell hinni bennük, mert ott vannak mindenhol. Az az ember maga a démon aki megöl egy másik embert. Akkor miért ne létezne egy ugyanilyen démon, csupán láthatatlanul. A körülöttünk mozgó számokban leírhatatlan molekulákat, apró töltéseket sem látjuk, mégis ott vannak. Van rá bizonyíték? Igen van. Az Androméda ködbe sem utazott még el senki. Van rá bizonyíték, hogy létezik? Igen van. Anneliese Michel-nek volt köze természetfeletti erőkhöz? Igen volt, hitt Istenben. Anneliese Michel-t megszállta az ördög? Igen. Megszállta az ördög! Van rá bizonyíték? Nincs. Dehát ott a hangfelvétel. Ez elég bizonyíték nem? De. Mivan a a hangfelvétel hamis. Akkor mégsincs bizonyíték igaz? Igen, akkor mégsincs. Hiszünk egy szent ember, nevezetesen egy pap szavának? Talán. Anneliese Michelt-t megszállta az ördög? És ha igen a hangfelvétel bizonyíték? A fotók róla egy anorexiás, idegrendszeri beteg nőt, vagy egy démoni megszállott szentet mutatnak? A válasz ott van a sorok között. Azok között a sorok között, ahol több millió ember vesztette életét. Boszorkányégetések, szellemvárosok, és démonlakta testek ezernyi ki nem mondott, és könnyekkel teli sorai között. Anneliese Michel meghalt. Elhunyt, és SENKI SOHA nem sértheti meg az emlékét azzal, hogy nevetségessé teszi őt, és az általa igaznak vélt világát. Te szeretnéd, hogy halálod után kinevessék, és kigúnyolják azt amiben egész életedben hittél? Szerintem nem. És nektek ehez semmi jogotok nincs. Ő szenvedett. Mindegy miért, de szenvedett. Ti sosem éreztétek azt amit Ő. Tehát, mégegyszer kérdezem. Anneliese Michel-t megszállta a démon? Igen. Megszállta. Ő ebben hitt. És nekünk ezt tényként kell kezelni még akkor is ha nem így volt. Ő hitte, és érezte, végigszenvedte, majd belehalt. Ez önmagában démoni. És ehez nem kellenek bizonyítékok.

Egy 20 éves lány.

2012. ápr. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!