Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azért fogadjátok el a vonzás...

Azért fogadjátok el a vonzás törvényét, mert TETSZIK nektek? (jól hangzik számotokra? ) Nem lenne jobb racionálisan gondolkodni?

Figyelt kérdés
Semmi alapja nincs, csakis tetszés alapján hihetnek benne az emberek.
2014. jan. 13. 08:15
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/192 anonim ***** válasza:
Mennyi sok firka.
2016. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/192 A kérdező kommentje:
előző: értelmes lény(ek) manipulációja reálisabb lehetőség, mint az eszetlen, tehetetlen, személytelen és különben sem létező rezgések.
2016. febr. 16. 13:07
 123/192 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelentenek ezek a szavak?
2016. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/192 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy a vonzas torvenye a racionalitás.

Egyszerűbben azt eszed amit főztel magadnak..

2016. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/192 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Nem, a jobb az lenne, ha nem dobálóznál olyan szavakkal, hogy racionális. Egyrészt ki határozza meg, mi a racionális és mi nem az? Attól még hogy te nem tudsz rá magyarázatot találni, még nem jelenti azt, hogy nem működik. Ha meg nem is akarod megérteni, csak eldöntötted magadban hogy hülyeség, ne is várd, hogy megérted. Megjegyzem: én sem tudom, hogyan működik, csak azt tudom, hogy működik. Másrészt miért fáj az neked, ha másnak ez jó? Több ezer vallás létezik a világon, ezt is tekinthetjük annak, na már most: ha nagyon szigorúan vesszük (hogy azt ne mondjam: racionálisan), a teljes igazságot legfeljebb csak az egyik takarja. Vagy az egyik sem, ez is benne van. Na és akkor mi van? Ha ez segíti valakinek az életét, miért ne alkalmazhatná? Harmadszor pedig, és ezzel be is fejezem a savazásodat: AZ mennyire racionális, hogy pont annak van igaza, aki nem hisz semmiben? Persze lehet, hogy annak van igaza, de nincs rá semmi garancia. Ilyen módon pedig a materialista felfogást beállítani etalonnak elég nagy felelőtlenség.


Na, de hogy miért is fogadom el... Legfőképpen személyes tapasztalatok miatt. Elég tré volt az életem, milliókat buktam, kihasznált aki csak tudott (nem csak anyagilag), gallyra ment az egészségem... Sorolhatnám, a lényeg, hogy tavaly kezdtem el foglalkozni ezzel a dologgal és 180 fokot fordult az életem. És nem érdekel, hogy tényleg a vonzás törvénye okozta-e, vagy csak az új gondolkodásmódom és a szokások, amiket felvettem, mert attól az még tény marad, hogy sorra rendeződnek a dolgaim és soha nem voltam olyan boldog és erős, mint most. Ez nem csak rezgésekről meg mantrázásról szól, sokkal összetettebb, rengeteg munka van vele, de én ezt a magam részéről nem tekintem nyűgnek. Tenni kell azért, hogy az ember boldog legyen, slussz. Én az vagyok. Aztán hogy miért, annak nincs semmi jelentősége. Nincs miért, én ezt az utat választottam, nem akarok senkit sem rábeszélni, sem lebeszélni a saját útjáról, mindenki járja csak a sajátját. Nem biztos, hogy ami nekem jó, az másnak is. De nekem jó. Szeretnék gazdag lenni, de nem vagyok az. Nagy cucc, majd az leszek, nem görcsölök miatta. És amióta nem görcsölök miatta, azóta legalább annyi pénzem mindig van, amennyi éppen kell. Nem úgy, mint azelőtt... Na, szóval EZÉRT.


Keresztkérdés: te boldog vagy?

2016. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/192 A kérdező kommentje:

"Nem, a jobb az lenne, ha nem dobálóznál olyan szavakkal, hogy racionális. Egyrészt ki határozza meg, mi a racionális és mi nem az?"


tipikus menekülés a relativizmusba. nem minden nézőpont kérdése. a világ tényekből, törvényszerűségekből áll, ha tetszik ha nem, és ezek nem megítélés és ízlés kérdései. a relativizmus irracionális téveszme.



"Attól még hogy te nem tudsz rá magyarázatot találni, még nem jelenti azt, hogy nem működik."



1 - van rá magyarázat, de nem az amit annak adnak elő

2 - nem biztos, hogy ami működik az jó is, és h kell is-e az embernek



"Megjegyzem: én sem tudom, hogyan működik, csak azt tudom, hogy működik."



ez a legveszedelmesebb ! elfogadni valamit anélkül, h utánanéznénk, nagyfokú felelőtlenség.



"Másrészt miért fáj az neked, ha másnak ez jó?"


a szeretet miatt. a vonz.t. nem jó háttérrel működik, és végeredményben káros dolog. ha tudod, h valaki a tűzzel játszik, hagyod?



"Több ezer vallás létezik a világon, ezt is tekinthetjük annak, na már most: ha nagyon szigorúan vesszük (hogy azt ne mondjam: racionálisan), a teljes igazságot legfeljebb csak az egyik takarja. "



ebben 100%-osan igazad van !!!!!



"Ha ez segíti valakinek az életét, miért ne alkalmazhatná?"



mert rossz a háttere, a mozgató rugója.... és a végén benyújta a számlát.



"AZ mennyire racionális, hogy pont annak van igaza, aki nem hisz semmiben? Persze lehet, hogy annak van igaza, de nincs rá semmi garancia. Ilyen módon pedig a materialista felfogást beállítani etalonnak elég nagy felelőtlenség."



ebben is igazad van, de ha rám célzol, én nem vagyok materialista.



"Na, de hogy miért is fogadom el... Legfőképpen személyes tapasztalatok miatt."



és ha félrevezetés áldozata vagy?



"Elég tré volt az életem, milliókat buktam, kihasznált aki csak tudott (nem csak anyagilag), gallyra ment az egészségem... "



ezt sajnálattal olvasom. de a v.t. hamis út.



"Tenni kell azért, hogy az ember boldog legyen, slussz."



ez ellentmond a v.t.-nek. mármint a "hivatalos" változatnak. amúgy igaz, TENNI kell. már ez is cáfolja a v.t. valódiságát!



"Nincs miért, én ezt az utat választottam, nem akarok senkit sem rábeszélni, sem lebeszélni a saját útjáról, mindenki járja csak a sajátját."



szép szóval fogalmaztad meg a leszarom a másik sorsát dumát.



"Nem biztos, hogy ami nekem jó, az másnak is."



már megint a relativizmus. ha kajáról, nőről, ízlésről beszélünk akkor igazad van, de ha OBJEKTÍV tényekről, és a valóságról, akkor nincs. ez utóbbi mindenki számára ugyanaz !



"Keresztkérdés: te boldog vagy?"



van mikor igen, van mikor nem. de ez hosszú.

2016. ápr. 2. 20:04
 127/192 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Való igaz, a világnak vannak törvényei. Csakhogy semmi sincs márványba vésve. A tudományokban is történik néha egy-egy olyan felfedezés, ami gyökerestül felforgatja az addig vallott nézeteket. Ilyen volt pölö, amikor felfedezték, hogy a Föld mégsem lapos. Vagy ott van a relativitás-elmélet, ha már úgyis szóba került, tudtommal abban is találtak már itt-ott hibát, de ennek nem néztem utána pontosan, na mindegy. Meg ott van a húrelmélet: eddig az volt az elfogadott, hogy az anyag atomokból áll, most meg azzal jönnek hogy valójában húrokból… Lehet.


Nem arról van szó, hogy utána néztem-e vagy sem. Kaptam egy hanganyagot, kipróbáltam, bevált. Ha meg kiderülne 20 év múlva, hogy nem attól fordult jobbra az életem, akkor sem forgolódnék álmomban éjszakánként, mert az eredmény számít. Az eredmény pedig az, hogy VALAMI jobbá tette az életemet. Hívhatják aztán akárminek azt a valamit, a vonzás törvénye vezetett hozzá… Vagy akkor úgy fogalmazok, hogy az a hanganyag vezetett el hozzá, ami állítólag valami vonzás törvényéről szól. És ez az, ami tök mindegy. Szerintem ott hibázik az elméleted, hogy általánosítasz. Legalábbis nekem úgy jön le ez a dolog, hogy van ez a v. t., ami arról szól, hogy az emberek kibújhassanak minden felelősség alól és minden bajukat, kárukat, hibájukat és minden rosszat, amit okoznak vagy elszenvednek, valami felsőbb hatalom okozta és megnyugtatják magukat, hogy ennek így kell lennie és mossák kezeiket. Na, én pont nem ilyen vagyok. Nyilván vannak egy csomóan, akik így értelmezik, de ők aztán végképp nem viszik semmire az életben. Legfeljebb boldogan halnak meg.

Na, aztán hogy félrevezetés áldozata vagyok-e… Addig voltam az, amíg nem jutottam hozzá ahhoz a hanganyaghoz. Az miért félrevezetés, ha 50000%-ot javult az életem? A drog, az félrevezetés. Eleinte tök jó, aztán egyre több kell, amíg végül semmid sem marad. De egyenlőre nem érzem, hogy ilyen csapdába estem volna. Szóval ebben nem találtam logikát.

Rendes tőled, hogy sajnálsz, de ne tedd. Amik akkor voltak, úgy fogom fel, mint leckéket. Valamiért úgy kellett történniük a dolgoknak, ahogy-és tudom hogy ezzel ellentmondok annak, amit pár sorral feljebb írtam, de azért nem mondok ellent mégsem, mert nem a seggemet vakarom miattuk, hanem tanulok belőlük, próbálok rájönni hogy mi miért történt (általában sikerül is) és a jövőben elkerülöm, amit el lehet. És nem azon rágódok évekig vagy évtizedekig, hogy az a nő végig csak kihasznált, hanem örülök, hogy rájöttem erre. És ez csak egy dolog a sok közül. Tényleg, apám… Az a nő tönkre tett. Tök jó, hogy vége. Kicsit sokba került, de pénzt bármikor lehet keresni…

Nem tudom honnan veszed, hogy leszarom mások sorsát. Azzal, hogy mindenki járja a saját útját arra céloztam csak, hogy elismerem, hogy nem tudhatom 100%-ra, hogy az én utam a jó, ezért nem próbálok rábeszélni senkit. Így csak magammal cseszek ki, ha tévedek, nem pedig még azokkal is, akiket rádumáltam. Tisztában vagyok vele, hogy halandó emberként nem vagyok tévedhetetlen, ezért ha úgy látom, tévedek valamiben, hajlandó vagyok változtatni a nézőpontomon. Legyen az egy életfelfogás, vagy akármi. És mivel a többi ember is halandó, így tiszteletben tartom a véleményüket, mert lehet, hogy nekik van igazuk. Vagy neked, vagy akárkinek, benne van a pakliban. Nekem így jó, úgyhogy ne akard bemesélni, hogy nekem valójában rossz, mert úgysem hiszem el.

Szóval a vonzás törvénye végülis csak akkor káros, ha visszaélnek vele. De ugyanez érvényes az összes többi vallásra is. Tehát nem mindegy, hogy valaki azért akar jó keresztény lenni (például) mert jó ember akar lenni, vagy azért, mert fél a pokoltól. A vonzás törvénye is ilyen: nem mindegy, hogy valaki azért használja, mert egy jobb életminőséget akar magának, vagy azért, mert ezzel akarja kendőzni a saját fogyatékosságait. Én a tettek mezejére léptem. Most már csak azon röhögnék, ha kiderülne, hogy a „hivatalos verzió” tényleg nem erről szól és hiába körmöltünk ennyit XD

2016. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/192 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne, mert amit nagyon akarok, pl egy jó dologra, próbálok rá sokat gondolni, és így bevonzom :) Csak a jót érdemes, a rosszat ne!! Így rosszra ne is gondoljunk erősen, csak arra amit akarunk

23 L

2016. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/192 anonim ***** válasza:

A vonzás tövénye működik ! Kvantumfizikailag igazolt. a kvantumrészecske hulámfüggvénye, akkor ugrik össze, amikor megfigyelik, nem pedig amikor mérést hajtanak végre rajta. Ez azt jelenti, hogy a kvantumszámok, amiket mi anyagi minőségnek nevezünk (hely, impulzus, spin stb) ez mind megfigyelés hatására alakul ki


Ezt el is magyarázzák a "mi a csudát tudunk a világról"c. filmben tudósok. Mi a bajod ezzel kérdező?

2016. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/192 A kérdező kommentje:
az általad leírtak, és a film is tömény hablaty
2016. máj. 23. 18:30
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!