Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik a Reinkarnáció. Mit...

Létezik a Reinkarnáció. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Eddig kételkedtem, de a neten olvasgattam érdekes dolgokat.

[link]



2018. aug. 30. 18:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/151 anonim ***** válasza:
24%

# 20


Te mennyivel képzeled magad többnek, mint egy hangya, amit eltaposnak? A Földön minden élőlénynek, még a növényeknek is van valami lelke, ezek a lelkek honnan vannak, hová lesznek?


Egyik népcsoport kitalál magának Allahot, másik hindu Istent, harmadik görög Istent és így tovább? Szerinted létezik valahol ilyen természetfeletti lények társasága?


Lószart, ezeket pont az emberi butaság, sötétség, tudatlanság kreálja. Az emberi gondolkodásnak van egy ilyen sajátossága, hogy ahol van valamilyen információs hézag, azt ő bután kitölti valamivel. Mintegy befoltozza. Legalábbis azok, akik bizonyos értelmi szint alatt léteznek.


Sajnos ezt tapasztalhatjuk néhány rosszindulatú embertársunknál is, akik csak úgy kitalálnak dolgokat a másikról. Fantáziálnak. Ez így működik.

2018. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/151 anonim ***** válasza:
30%

Igen, van (újraszületés) reinkarnáció. De ebből a "körforgásból" vagy "malomkerékből" nem a tökéletesedés által lehet kikerülni, (mivel olyan "tökéletes" senki sem tud lenni önmagától), hanem a saját testünkben történő újjászületés a Szentlélek által lehet kikerülni, ahogyan azt Jézus tanította.

Még Buddha is azt mondta a "halála" előtt, hogy még mindig keresi a FÉNYT, Jézus pedig azt mondta, hogy ÉN vagyok a FÉNY.

2018. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/151 anonim ***** válasza:
37%
#17, egyvalamit felejtesz el: a tudomány eredményei megismételhetőek és rekonstruálhatóak. Az ezotéria "eredményeire" eddig nulla darab bizonyítás volt.
2018. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/151 anonim ***** válasza:
28%

Persze, ifjabb koromban én is megismertem nagyjából a Buddha meg Krisna témákat is, reinkarnáció stb.

Most így 50 felett már butaságnak tartom, ilyenekben hinni. Egyfajta szellemi kábítószerek ezek.

Fiatalabb korban egyébként is könnyen befolyásolhatók az emberek, hajlamosabbak bedőlni mindenféle eszméknek, gondolatoknak, meséknek.

Visszatekintve kicsit már nevetséges is ez.

2018. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/151 A kérdező kommentje:

#24

Lehet hogy Te nem hiszel benne, de létezik és kész. 50 felett vagy, örülj ha élsz 10 év mulva, több családtagom is 60 körül halt meg. És nem fogadom el azt hogy a semmibe vesztek, ilyen nincs!! A korod miatt még jobban is hihetnél a Reinkarnációban, mert egyrészt megnyugtat,másrészt létezik.

2018. aug. 30. 20:41
 26/151 anonim ***** válasza:
41%

"mert egyrészt megnyugtat"


Ez a lényeg, ezért talál ki az emberiség ilyeneket. Én inkább az egyik nagyapám 100 évre hitelesített génjeiben reménykedem, hátha örököltem belőle valamit.

Fiatalabbak meg azt nem értik szerintem, hogy ilyeneken én is már átestem, mint a reinkarnáció is például. Mesének jó is volt, akkoriban talán hittem is, talán akartam is hinni benne, vagy ki tudja.

De elmúlik egyszer ez is.


"de létezik és kész."


Aha, az komoly. Mennyivel több a te tudásod vagy bizonyítékod a reinkarnációról, mint az enyém? Komolynak nevezhető forrást nem tudsz felmutatni, csak mindenféle meséket.

2018. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/151 A kérdező kommentje:

#26

Nem érted meg hogy már az életed végén jársz??? Nem lenne jobb újra fiatalnak lenni? minthogy öreg troty legyél 80-100 évesig, rengeteg szenvedéssel ami az öregkorral jár. 60 felett már nagyon megöregszenek az emberek és egyre rosszabb lesz nekik sajnos.

2018. aug. 30. 21:44
 28/151 anonim ***** válasza:
73%
Én spirituális úton járok, energiákkal foglalkozok, és egyfajta szeánsszal kapcsolatban bizonyítottak nekem sok dolgot az asztrális síkról. Nem igazi szellemidézésről beszélek, mert az határozottan tilos. De aki tudományos csőlátással egyáltalán nem nyitott, azzal felesleges itt témát vagy vitát nyitni. Bár annyit hozzá lehet tenni, hogy nagyon sok dolgot soha nem fog tudni megmagyarázni az általános tudomány és az orvostudomány sem. Amíg a tudomány sem lesz nyitott másra, addig a halál utáni létezést is hiába keresik. Aztán lehet mondani, hogy mert a tudomány nem találja. Nem is fogja. Vagy akár a rák, mert soha nem lesz kézzelfogható igazi gyógymód rá. Kezelés igen, de még mindig képlékeny és igazából legbelül dől el. Erről ennyit.
2018. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/151 anonim ***** válasza:
17%
#28 a tudomány MINDENRE nyitott. nem tudom, honnan veszed, hogy nem. de csak azt fogadja el, amit be lehet bizonyítani (hogy létezik, hogy működik, stb)
2018. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/151 anonim ***** válasza:
26%
Aha, az Újvilágtudat pont blogspot biztosan tudja
2018. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!