Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik a Reinkarnáció. Mit...

Létezik a Reinkarnáció. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Eddig kételkedtem, de a neten olvasgattam érdekes dolgokat.

[link]



2018. aug. 30. 18:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/151 anonim ***** válasza:
25%
Miért kell emiatt ennyit vitatkozni? Férgek vagyunk és kész.
2018. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/151 anonim ***** válasza:
59%

"Annyi köze van hogy valaminek lennie kell a halál után, az élet nem lehet ennyire igazságtalan más emberekkel, hogy alig éltek aztán meghalnak."


Csak ez annyira irreleváns a téma szempontjából, hogy pont azért nem is értettem, mire gondolsz.

Az élet nem jótékonysági intézmény. Sokaknak még 18 év sem adatik, vagy mások nyomorúságban tengődnek egész életükben.

Az állatoknak meg kell küzdeni a tápláléklánc viszontagságaival. Mi meg csúcsragadozók vagyunk, mindenkit megeszünk, tehát még emiatt sem kell aggódni. Születhettél volna rosszabb helyre is, lehetnél egy fa az ablak előtt, reklamálni akkor sem tudnál.


Fiú vagy lányként irkálsz ide? Elég lányos a kézírásod.

2018. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/151 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy a cikk is írja, hogy "míg hipnózis alatt vannak, lehetséges, hogy félreértelmeznek valamit, amit látnak, de nem fognak beszámolni semmi olyanról, amit nem éreznek szó szerint igazságnak."

Az emberek ilyen megváltozott tudatállapotban - amit hipnózissal mesterségesen is elő lehet idézni, vagy amit szívmegállás után (klinikai halál) az agy/tudat még átél - az emberek nem képesek hazudni.


Sok embernek magas ez a téma. Komolyan nem értem, hogy akik ezt az egészet ádáz módon támadják, őket mi motiválja? Az ismeretlentől való félelem? Megrengeti őket a szürke, sekélyes és kisszerű mindennapi valóságukban annak a lehetősége, hogy van valami ezen túlmutató?

2018. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/151 anonim ***** válasza:
24%

Pont ez a gond. Tapasztalatlan, naiv emberek nem értik, hogy mennyire meg lehet őket vezetni.

Te is előadsz itt egy szép mesét.

Azután megnézzük a dolgok másik oldalát:

Dr. Michael Newton, a nagy mesélő, összeszed mindenféle indiai embereket, akiknek a tudatában a reinkarnáció eleve ott szerepel, hiszen a kultúra része. Jól meghipnotizálja őket, azután "csodálkozik", hogy hasonlóan nyilvánulnak meg.

Dr. Michael Newton, a megélhetési hipnotizőr, akinek kiadott könyvei szép summát generálnak a bankszámlájára.

Szerinted annyi pénzért nem mesél be neked akármit?

Ne légy nevetséges...

2018. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/151 anonim ***** válasza:
80%
Igen , létezik, anélkül pl számomra, az én felfogásomban, értelmetlen lenne minden.
2018. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/151 A kérdező kommentje:

#45

Véégre egy értelmes ember.😊

2018. aug. 31. 21:49
 47/151 leértékelt ***** válasza:
61%

#43 Amiből idézel nincs súlya. Egyrészt nem hiszem, hogy tudat módosító szerek nélkül ennyire el lehet nyomni a tudatos éned, de még abban is szkeptikus vagyok, hogy egyáltalán létezik-e a hipnózis ezen formája. Másrészt az elmét be lehet csapni, de olykor önmagát is képes becsapni, amikor nem a tudatos gondolkodás a domináns. Kb úgy, mint amikor álmodsz, de nem vagy tudatában az álomnak. Amit abban az állapotban átélsz valósnak érzed. A blog írója kissé túl tolja már...

"vagy amit szívmegállás után (klinikai halál) az agy/tudat még átél - az emberek nem képesek hazudni."

Legtöbbnek nincs is ilyen élménye, hiába jött vissza a klinikai halálból. Kevés olyan beszámoló van, de ilyenkor rend szerint lecsap rá a média, az ő szempontjukból lényegtelen, hogy igaz vagy hamis a hír... Amit átélnek "bizonyítottan" nem más, mint hallucináció! A hallucináció után "józanul" mit hazudnak össze azt csak a jó Isten tudja. :D

"Sok embernek magas ez a téma. Komolyan nem értem, hogy akik ezt az egészet ádáz módon támadják, őket mi motiválja?"

Szerintem csak az elmédben létezik, hogy ennyire kiélezett lenne a helyzet... Persze megértem miért véded ennyire a hited, viszont vannak olyan dolgok, amik túlmutatnak rajtunk, és nem mindig az van, amit mi szeretnénk. Egy józan gondolkodású embert, aki tényleg válaszokat keres önmagán is képes elvonatkoztatni, de ti "bizonyos okokból túl személyesen veszitek. Akinek túl magas ez téma, az te magad vagy! Mivel csak az ezotériát nyeled, a másik oldalt figyelmen kívül hagyni.

2018. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/151 anonim ***** válasza:
10%

"...vagy amit szívmegállás után (klinikai halál) az agy/tudat még átél - az emberek nem képesek hazudni."


Nem is kell hazudni. De egy oxigénhiányos hallucinációt, illetve az agy bonyolult biokémiai folyamatait sem kellene félremagyarázni.

Ez csak a természet utolsó ajándéka (az sem mindenkinek), végén meglátod a nagy fényt. Még mielőtt kiég a biztosíték és sötét lesz.

Ebben nincs semmi különös.

2018. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/151 A kérdező kommentje:

A halál utáni semmiben nem hiszek!!

Vár valami minket odaát.

2018. aug. 31. 22:22
 50/151 anonim ***** válasza:
72%
Létezik reinkarnáció de nem biztos,hogy nekünk ebben sok köszönet van.Mivel nem igazán vagyunk Tudatosan élő lények, nem valószínű hogy azt tudjuk irányítani, hová és mikor születünk le újra. Igy aztán átélhetunk borzalmas háborús helyzeteket,ahol apánkat,anyánkat a szemünk előtt mészárolják le vadállati kegyetlenséggel,mielőtt velünk végeznének. S még csak azt sem értjük/tudjuk meg,miért.Jézus legalább felnőtt fejjel tudta,miért vállalta a szenvedéseit. De egy gyerek,aki mondjuk bekerül egy hutu-tuszi konfliktusba?Netán a fejére dobják az atomot?Bár az legalább gyors.A tibeti buddhisták szerintem jó felé kapisgáltak,érdemes az ő Halottaskönyvüket tanulmányozni.Szerintem mindenki értékelje a jelenlegi életét, a szeretteit maga körül, és azt, hogy magyarként élheti jelen megtestesülését.
2018. aug. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!