Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:

még hozzászólva az ősrobbanásos dolgokhoz:

"akkor a kihűlő univerzum elmélet a helyénvaló, mely a méret és a fajlagos energiacsökkenéssel járó növekedés elve"

jelenlegi megfigyelések szerint az univerzum növekszik, tehát a galaxisok, napok-bolygók, lassan de biztosan egyre távolabb kerülnek egymástól.


a nagy bumm elmélet lényege pedig röviden: a semmiben(szó szerint a nagy semmmiben) volt egy nagyon nagyon kicsi pont amibe bele volt sűrítve a mi egész univerzumunk, mi előtt az ősrobbanás bekövetkezett, az elmélet szerint nem volt se idő, sem tér, se semmi. Jelenleg arról vitatkoznak hogy mi válthatta ki a nagy bummot, az egyik elmélet hogy két vagy több dimenzió összeütközött.


És még is hiszek egyfajta istenben.

2011. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:

"majd pármillió év pihenés"

több milliárd év kell egy nap elpusztulásához, szupernovává válásához, vörös óriássá válásához.

2011. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:

egyébként érdekes(csak érdekességként írom) hogy az ősrobbanás elméletét "ősatom" név alatt, pont egy pap dolgozta ki,


[link]


Lehet tényleg igaz az állítás miszerint :"A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak"

2011. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 A kérdező kommentje:

20:40-nél a pont!

Kösz Zoard, felvilágosító volt amit leírtál :D

Ezek szerint igaz, hogy az idő gyorsan telik...

Egy ember átlagban 60-70 évet él, de a hidrogénnek ennél valamivel több kellett :D

Szerintem ezek után már belehetne ismerni, hogy ehhez az egészhez semmi köze Istennek. Sem semmilyen természetfeletti dolognak.

Természetesen a hívők úgy is kitalálnának valamit, de ma már ez természetes :D

2011. febr. 12. 21:39
 45/85 A kérdező kommentje:

A pap is egy ember...

Most attól, hogy adott a robbanásnak egy nevet, még nem bizonyítja a természetfelettit!

2011. febr. 12. 21:41
 46/85 anonim ***** válasza:

attól még érdekességnek tartom hogy pont 1 pap dolgozta ki az elméletet, egyébként kérdező nem megbántásként mondom, de mielőtt ennyire biztosan mondasz dolgokat az univerzumról, nézd meg/töltsd le a national geo. csatorna a szélsőséges univerzum, és a hasonló nevű adásait, mert eléggé hiányosnak látszódott a tudásod.


tényleg nem megbántásnak mondtam.

2011. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
" adott a robbanásnak egy nevet", ő nem talált bizonyítékokat az ősrobbanásra amit aztán elnevezett, hanem egyszűrűen csak leírta ezt az elméletet
2011. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
Nincs mit Tomi remelem segitettem :) amugy elegge valoszinu az osrobbanas elmelet mivel alap torveny a tudomanyokban az anyagmegmaradas magyaran szolva egy pillanatban kellett mindennek keletkeznie ami most minket korulvesz nem arra ertem hogy a Venusz es a Fold egy idoben keletkezett de az anyag amibol allnak az egy azon idoben es elegge hiheto az elmelet :) es az is hogy ez mar elegge sokszor megtortenhetett ! :D
2011. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:

"es az is hogy ez mar elegge sokszor megtortenhetett"


Ez megérne egy újjab vitát, sokáig vitatkoztak a tudósok hogy az univerzum egyszer összefog-e sűrűsödni újra 1 pontba vagy hogy-hogy fog "meghalni" az univerzum.

De a jelenlegi megfigyelések szerint az univerzum növekedése nem hogy lassulna, hanem folyamatosan gyorsul a növekedése, tehát emiatt kétséges szerintem hogy újra egy pontba omoljon össze az univerzum.

2011. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:

tehát, bodor tomi ezt a filmet nagyon ajánlom: utazás az univerzum peremére


Hihetetlenül pontosan mutat be mindent a ma ismert univerzumról: ősrobbanásontól kezdve, a naprendszerünkön át, fekete lyukakat, kvázárokat, szuper novákat, galaxisokat hihetetlen szépséggel mutat be.

Nagyon ismeretterjesztő, ennek ellenére egyáltalán nem unalmas

2011. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!