Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:

Zsuzsimuzsi ismet talakozunk abban egyetertunk hogy emberi aggyal felfoghatatlan dolgok vannak az univerzumban de hany isten letezik a mitologiakban szerinted csak ok az igaziak vagy csak a kereszteny emberarcu Isten ??? Mindenre isten talalt ki a multbeli ember amit nem tudott megmagyarazni...Es a foldonkivuliek szerinted istenhivok ugye ? Hozzajuk is szuletett Krisztus meg stb.Ezt azert ugye nem hiszitek el ???

De mindenkinek szive joga amiben hisz!En a lelekvandorlast sem hiszem el sem pedig Istent.ha letezne Isten nem lenne ennyi rossz dolog a vilagban...Nemhinnem hogy van egy szakalas oregember aki fennt ul es iranyit...Az Univerzumot az emberi elme talan sosem fogja megerteni de ez a jovo titka!

2011. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:

"A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs."


dehogyis nincs. én is hiszek istenben és erősen vallásos vagyok, de azt tudom, hogy a vírus például nem varázslat, nem is átok, meg a meggyógyulás sem egy természetfeletti varázslat.. mindennek megvan a logikus magyarázata, de vannak dolgok amik nem magyarázhatóak meg.

én mindkettőben hiszek, akár tudod értelmezni akár nem.


ennyi.

2011. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:

"ne csak mondja ,hogy ilyen nincsen és kész."


én nem zártam ki isten létezését, de nem is hiszek benne, és én nem ismerek olyan kézzelfogható bizonyítékot ami isten létezését bizonyítja, de szerintem most hagyjuk békén "istent".


A legeslegelső kezdési pontot pedig isten alkotta!


merész vagy hogy ezt ki mered mondani, ugyanis erre sincs bizonyíték, és nem is lesz.


"én ezen az íráson akadtam fenn, főként hogy Einstein is hitt valamiféle istenben(nem a keresztényben/zsidóban/stb.) és hogy pont 1 pap dolgozta ki az ősrobbanás elméletét "ősatom" néven."


úgy értettem hogy a mai társadalom elítéli az ilyen embereket.és mint előttem is írták lehet egy ember vallásos, de attól még épeszű és ugyanúgy is tud gondolkozni mint egy hitetlen ember.

2011. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:

"akkor rájönnétek, hogy biza az ezoterikusoknak vn igaza, nem pedig a tudósoknak."


tudnál erre pontos meghatározást mondani, példát reális alátámasztással?

2011. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:

"ugyanúgy is tud gondolkozni mint egy hitetlen ember."


ugyanez igaz fordítva is.

2011. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 A kérdező kommentje:

Okés.

Akkor tegyük fel, hogy Isten hozta létre a kezdetet.

Lássuk csak...

Isten csak azért okozott egy ősrobbanást, hogy mi éljünk?

Ezzel tönkretéve a rendet? Hmm...

Mondjuk lehet, hogy előre tudta, hogy lesznek emberek.

Akkor ok.

De nem érzitek, hogy így nagyon nem stimmel valami?

Egyszerűen nem lehet ép ésszel felfogni, hogy Isten hozta létre az atomokat, sejteket, meg mindent...

Mert ugye azok sem jöhettek létre maguktól...

De ez egy akkora hülyeségnek hangzik így, hogy Isten is benne van nem? Igaz, hogy ember már sosem fogja kideríteni, hogy mi volt a kezdet, de azért lehet tudományosan találgatni.

Én azt mondom, hogy aki hisz Istenben, az tévhitben van.

Az emberek szépen bedőltek ennek az egész Istenes sztorinak...

Csak örülni tudok, ha még látok pár embert, aki inkább foglalkozik a tudománnyal, mind a hülyeségekkel.

Igen, a hívőkre gondoltam a hülyeség alatt.

Nagyjából ez miatt nem halad gyorsan a fejlődés.

De nem értem, hogy emberek hogy hihetik el, hogy Isten létezik, ezt egy hívő magyarázza már el, mert nem fér el az agyamba, hogy ennyire nagyon belehet dőlni ennek...

Ha valamikor tényleg lenne logikus magyarázat arra, hogy Isten létezett, vagy létezik, akkor bocsánatot kérek, de egyenlőre KIZÁRT! Szóval ha egy hívő majd ráér elmagyarázhatná nekem...


Visszatérve az eredeti témára:

Mi lehet a kezdet? (csak tudományos magyarázatot várnék)


Lehet, hogy semmi nem volt? Csak nagy fehér semmi?

Aztán valami valahogy felborította a rendet?

Vagy netán a kezdet előtt egy teljesen másik élet volt?

Szeretek belemenni ilyen dolgokba, mert izgalmas :D

Jöhet link is, de lehetőleg hivatalos oldalról, ne valami pletyka alapú cikk legyen.


Ja és még valami, valaki írta, hogy a tudósoknak nincs igazuk, csak részben.

Kiábrándítanám az illetőt, hogy a tudósoknak ha mondanak valamit, vagy ha kitalálnak valamit az 100%-ban igaz!

Ha csak nem valami jól kidolgozott trükkről van szó, vagy meghibásodás lenne, attól még igazat mondtak, csak nem sikerült.

Tudósoknak nem részben, hanem teljesen igazuk van MINDENBEN! Csak a kedves kis hívők nem fogadják el őket...

Ennyi lenne.

2011. febr. 14. 17:57
 67/85 anonim ***** válasza:

na jó ez kicsit túlzás, ha bajod van a hívőkkel reklamálj nekik a Vallás témában, de ne itt(ne vedd sértésnek).


Ez jó kérdés, és pontos magyarázatot senki se tud rá adni, csak feltételezéseket, amik lehetnek részben igazak, vagy téves információk, ezt nem tudjuk eldönteni.

ha az volt hogy 2 vagy több dimenzió összeütközött akkor ugye azok hasonló dimenziók mint a miénk, de akkor azoknak is valahol el kellett kezdődnie, de hol?

írta valaki hogy ez ugyanolyan mint a tyúk vagy a tojás.

a tyúk valamilyen más(tojást rakó) állatból fejlődött ki, és ahogy telt az idő ezek a lények egyre másképpen néztek ki, egyre kezdtek hasonlítani a tyúkra, de folyamatosan tojást raktak, tehát mire mostani állapotába került, előtte tojásban volt és szerintem ezek alapján a tojás volt előbb(amit egy hozzá hasonló lény rakott le)!

nem hiszem hogy messze járok a valóságtól.

ugyanez van az univerzummal, vissza lehet vezetni, csak ezek bonyolultabb dolgok amit ha beledöglünk sem találunk ki.

DE megnyugtatlak hogy évszázadokkal előttünk még azt se tudták hogy a Föld gömbölyű, most meg már azon gondolkozunk hogy az Univerzum hogy keletkezett.

és ha így haladunk pár ezer év múlva talán már rá is jövünk.

Úgyhogy ez nyugtasson titeket, hogy az ember egyszer rájöhet a dolgok kezdetére.

2011. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
De nem hiszem el a hivok tenyleg eleg furcsa nepseg...Istent az emberiseg szamtalant kitalalt ! Loki Odin Zeusz Hadesz stb minden kulturanak megvolt a sajatja es aztan csak Jezus mi...Meg az urlenyek s kersztenyek hozzajuk is szuletett Jezus na aljunk mar le kicsit ! Az Univerzum felfoghatatlan a hivoknek joguk van hinni bar nem er semmit az egesz...Nem azt mondom legy jo ember en olj ne lopj de hivonek attol nem kell lenned nem azt jelenti hogy az osszes hivo artatlan ! udv mindenkinek
2011. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 A kérdező kommentje:

Egyetértek Zoardal. Engem nem zavarnak a hívők, de ha felnövök tenni fogom annak érdekében, hogy mindenki tisztán lásson. Még nem tudom hogy :S

De ez nekem nagyon nem tetszik, hogy 2 nagy különböző dolog van: A hit, és a tudomány.

Aki azt írta, hogy mindkettőben hisz, azt még most sem tudom értelmezni. A 2 nem fér meg egymás mellett.

A hit akadályozza a tudomány gyors fejlődését, a tudomány pedig nem hisz. Ez így nem lesz jó hosszú távon...

Még pár ezer év, és ebből egy akkora nagy borzadály lesz...

Ezért akarom, hogy mindenki tisztán lásson: Tudomány


Egyébként az idegenek (földönkívüliek) nem természetfeletti lények, azok akár létezhetnek is, mivel olyan sok dimenzió létezhet még a sajátunkhoz képest...

Kizárt, hogy az egész Világegyetemben mi vagyunk az egyetlen intelligens faj.

Amúgy aki szerint igazam van abban, hogy a hit, és a tudomány nem fér meg egymás mellett, az csak tartson velem.

Előre is kösz!

2011. febr. 14. 20:48
 70/85 BlackSword ***** válasza:

"Isten csak azért okozott egy ősrobbanást, hogy mi éljünk?

Ezzel tönkretéve a rendet? Hmm..."


Miért olyan elképzelhetetlen hogy Isten létrehozott valamit, amiben később kialakult az ember is, mint a rendszer tagja... Elképzelhető... És nincs bizonyítva az ellenkezője... A rend pedig csak egy nézőpontból rend... Pont úgy, mint az őrültség, mely kívülről tűnik csak őrültségnek, mert belülről már teljesen logikus...


"De ez egy akkora hülyeségnek hangzik így, hogy Isten is benne van nem? Igaz, hogy ember már sosem fogja kideríteni, hogy mi volt a kezdet, de azért lehet tudományosan találgatni.

Én azt mondom, hogy aki hisz Istenben, az tévhitben van."


Erre két dolgot is tudok mondani:

1) Az emberi civilizációkban mindig volt istenkép... Egyetlen társadalom sem létezett nélküle, még a tudományosan élen járó egyiptomi, görög és római társadalom sem... De a világ más részein az aztékok, maják, inkák... Az észak-amerikai indián törzsek mitószaitól a japán és kínai filozófiai irányzatokig mindben volt istenkép, vagy valami természetfeletti lény... Akkor az eddigi társadalmak mind tévúton jártak volna??? Nem hinném...


2) Még mindig nem definiálta nekem senki sem a szeretetet a logika és a tudományok alapján...



És tulajdonképpen én sajnállak... Úgy élni, hogy az életben nincs csoda... Ne vedd bántásnak, de én nem tudnék úgy élni... Van egy jó idézetem az István a királyból: "Veled Uram, de nélküled." Ez azt jelenti, hogy hiszem Istent, de én -az ember- cselekszem... Itt most nem a Bibliában lévő istenre gondolok, hanem arra az Istenre aki mindezt a csodát megteremtette... Nem kérem tőle, hogy bármit is megtegyen helyettem, mert itt vagyok én. a cselekvő ember és majd megteszem... Én azt kérem tőle, hogy hihesek benne, és ez a hit már segít abban, hogy a dolgomat -ami az én dolgom- hogy megismerjem a minket körülvevő világot legyen erőm megtenni... De hit nélkül... Még a kommunizmus is összeomlott... a nagy ateista közösség...


Szerintem hagyd meg az embereknek a hitüket, mert sem a logika, sem a tudomány nem tesz minket jobban emberivé, mint a hitünk, a kíváncsiságunk, és a tökéletlenségünk... Ez az ami igazán emberivé teszi az emberiséget, és ezért nem vagyunk gépek...

2011. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!