Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el elegge valoszinu nem vegtelen ez sem csak allitjak egyszer eleri a hatarait es osszeroppan ez mar megtortent tobbszor...
2011. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:

a Sotet anyag sem vegtelen ami miatt tagulunk megtortenhetett es szerintem konyebb felfogni hogy az osrobbanas elott mi volt ? szerintem egy univerzum

ami egy ido utan elerte a hatarait es surusodott ezelott ugyanaz es meg vegtelenszer nekem ez az elmelet sokkal realisabb mint hogy ez az elso osrobbanas...

2011. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
attól függ hogy az univerzumnak van-e határa amit elérhet vagy határtalan
2011. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
Persze a józan ész azt diktálja hogy az univerzumnak is van egy fajta határa, de amióta tudom hogy a fekete lyukakban gyakorlatilag minden általunk ismert fizikai törvény megszűnik, tudom hogy szinte bármi lehetséges egy ilyen csodálatos univerzumban.
2011. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:

"szerintem egy univerzum

ami egy ido utan elerte a hatarait es surusodott ezelott ugyanaz es meg vegtelenszer nekem ez az elmelet sokkal realisabb mint hogy ez az elso osrobbanas..."


Csakhogy ezzel az elméleteddel nem jutunk semmire mert így sem tudjuk, mi történt legelsőnek, lehet hogy ez folyamatos így megy de hol kezdődött ez az egész?

sajnos ezt már soha sem tudjuk meg.


"pontosan erről beszéltem, nem az ilyen emberek hajtják a tudományt előre, hanem a nyitott elmék akik nem félnek az addigi (szerintük) téves elméleteket cáfolni, kibővíteni, átírni mint pl :Einstein"



én nem mondtam hogy nem vagyok nyitott semmire, csak azt hogy ami MÉG nincs bizonyítva abban ÉN nem hiszek, és szerintem a tudósok dolga az hogy emberiség továbbfejlődjön.


"Bizonyítsd a szeretetet... Definiáld, állíts rá egy tételt, és bizonyítsd!!! Ha csak a tudomány..."


nem értem mit kéne bizonyítanom, én csak leírtam a véleményem.

2011. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
Mindenkinek igaza van.Igy a legrealisabb de nem valoszinu hog valaha megtudjuk mikor volt az elso osrobbanas vagy tenyleg mi lehetett a kezdetben :) udv
2011. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:

"ez folyamatos így megy de hol kezdődött ez az egész? "


az egyik jelenlegi elmélet hogy 2 dimenzió összeütközése indította be a láncreakciót.


"e mivel MOST nincs bizonyítva, ezért mindenki aki ilyeneket feltételez azok elmebetegek!"


én ezen az íráson akadtam fenn, főként hogy Einstein is hitt valamiféle istenben(nem a keresztényben/zsidóban/stb.)

és hogy pont 1 pap dolgozta ki az ősrobbanás elméletét "ősatom" néven.

2011. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:

Az, hogy a jelenlegi elme képtelen értelmezni a végtelent illetve minden amiről tudunk illetve tudni vélünk véges, nem azt jelenti, hogy nincsen végtelen. Szerintem magát a végtelent is ha másfelől közelítik meg látni fogják, hogy miért nincs ténylegesen vége... Még a Mátrixban mondták ezt, hogy "minden aminek kezdete van véget is ér.." Ez butaság! Egy körnek is csak egy kiinduló pontja van aztán megy mindig körbe és körbe.. Sosincs vége, igaz többször újrakezdődik, de vége nincs.

Így számomra is, mindig az az álláspont maradt, hogy nem ez az első ősrobbanás, hanem ez is csak egy "un. kör kezdési pont.." A legeslegelső kezdési pontot pedig isten alkotta!:D

2011. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 A kérdező kommentje:

Ebbe már ne vigyük bele Istent. Neki ehhez nincs köze, ebben állapodtunk meg még valahol az elején nem?

Most a tudományt használjuk...

Hogy mikor volt a Világ kezdete, az ugyanolyan kérdés, mind hogy melyik volt előbb, tyúk vagy tojás. Ezt sem tudta még senki megmondani.

Nem tudom mi lesz a Világ vége sorsa, de addigra már biztos nem lesz ember, csak szuperintelligens robotok.

Ez egy nagyon izgalmas kérdés szerintem, hogy mi volt a "kezdet" Lehet, hogy nagy fehér semmi, aztán a robbanásnál eljött a sötét? Már soha nem tudjuk meg ez is igaz :S

Sajnálom is :S


Kösz az eddigi válaszokat!

2011. febr. 13. 12:07
 60/85 anonim ***** válasza:
Na mst akkor ha jönnek itt a Nappal meg ilyenek, hogy volt csak a galaxis meg az űr kezdetben. Akkor na azt mi hozta létre. Nyilván valami olyannak kellett amit mi ésszel fel sem tudunk fogni,mert nem tudod emberi aggyal megérteni tljesen azt, hogy mi az hogy öröktől fogva létezik valami. Márpedig az eddigi egyetlen magyarázat amit tudunk arra, hogy öröktől fogva létezik, akkor is Isten. és most le lehet írni a Föld keletkezését meg, hogy hogyan lesz vége. Meg, hogy ősrobbanás. De akkor is az az előtti dolgokat is létrehozta valami. Na de erre mi a magyarázat. Számomra akkor is csak felsőbb hatalom. De teljesen mindegy indenkinek meg vannak a maga nézetei. Csak az a baj, hogy a legtöbb materialista, csak a dolgok materiális oldalát vizsgálja meg. Na itt a baj. Régen én is materialista volta. Aztán szépen megvizsgáltam a dolgok másik oldalát is és nem mindjárt elzárkóztam, hogy márpedig ez nem lehet, hogy Isten. És bizony rájöttem, hogy az ezoterikusoknak van igaza. Én mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt kizárják Isten létezését, előbb járjanak utána olyan embereknél akik tapasztaltak ilyet, és tudnak is ebből mutatni nekik olyan dolgot amitől el fogjátok hinni, hogy így van Nyilván minden ember úgy él, hogy hiszem ha látom. De akkor talán előbb próbáljon meg után járni is, ne csak mondja ,hogy ilyen nincsen és kész. A dolgokat mindig több szempontból kell vizgálni. És ha csak egyszer vennétek a fáradtságot, hogy utána nyomozzatok , de persze nem az ilyen fórumokra gondolok, akkor rájönnétek, hogy biza az ezoterikusoknak vn igaza, nem pedig a tudósoknak. Nekik csak részben van igaza.:D:D:D De ettől még szíve joga mindenkinek
2011. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!