Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:

"mindben volt istenkép, vagy valami természetfeletti lény... Akkor az eddigi társadalmak mind tévúton jártak volna??? Nem hinném..."


de lehet hogy most értünk el arra társadalmi pontra hogy már nem kell támasz, és elhagyhatjuk a hitet.

viszont az utolsó pár sor nagyon tanulságos és ebben én is egyetértek.


akik meg nem hisznek semmiben(egyébként én is ilyen ember vagyok)azok hagyják békén a hívőket!

2011. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van blacksword, de ez az én életem, bocs, de én saját magam irányítom, ha rossz fele is, de...

Az előzőnek:

Egyetértek veled, igaz, hogy békén kéne hagyni őket, de egyszerűen nem megy :S

Ha meglátok egy imádkozó embert, csak ezt mondom magamban:

"Szegény, aszt hiszi történni fog valami"


Visszatérve blackswordra:


Miért lennénk gépek, ha nem hiszünk semmi természetfelettiben? Ezzel az egyel nem értek egyet.

Nem kell sajnálnod, én jól el vagyok a tudományos világomba :D Képzeljétek nem csak a hívőknek lehetnek céljaik...

Nem hiszek semmiben, de nekem is vannak céljaim:

- Ha felnövök valami izgalmas munkát szeretnék, ami jól fizet: Az én célom: gépész mérnök akarok lenni...

Most komolyan, miért lennénk olyanok mind a gépek?

Attól hogy nem hiszünk, még emberek vagyunk.

Szerintem aki gépeknek hiszi a hitetlen embereket, azok aszt hiszik, hogy a hitetlenek nem emberek, és kiközösítik.

Ez talán nem teljesen igaz, de nem vagyok egy tudós :D

NEM VAGYUNK GÉPEK, CSAK NEM HISZÜNK A TERMÉSZETFELETTIBE!

Nagybetűvel írtam, hogy kiemeljem.

Ettől nem lesz valaki gép.

Ugyanúgy lehet ember, én sem hiszek, és nagyon is élvezem az életet, pl. élvezem ha egy pc játékkal játszom, meg élvezem a valóvilágot is, szeretem a meleg helyzeteket, szeretek kockáztatni, szeretem az izgalmakat élőben is.

Szeretek bicajozni, szeretek mozogni, meg a lényeg, hogy van a hitetlen emberekben is szeretet.

Aki az utolsó mondatot megcáfolja, az elmehet a jó_______________életbe...

Eltekintve az utolsó mondattól nincs igazam?

Egy gép képes lenne mindarra, amit felsoroltam, kiemelve a szeretetet?

Mostantól akkor kicsit visszaveszek abból, hogy cáfoljam Isten létezését...

Egyébként azért nem tudunk élni Isten nélkül (már aki nem tud), mert régen az emberek gyengék voltak, és erősen hívők. Nem tudok egy olyan történelmi kort mondani, amiben nem szerepelne legalább egy Isten.

Régen olyan nagy volt a hit, hogy bizony a nem hívő emberek elgyengültek, és könnyen legyőzhetővé váltak...

De mi van a mai napokban? Pl. 1996-2011 Meg mi lesz ez után?

Véleményem szerint, most jött el az az idő, amikor el kéne hagyni a hitet, és kinyitni a szemeket.

HARCOLNI A HAZÁÉRT, NAGY TUDOMÁNYOS FELFEDEZÉSEKET TENNI, ŰRUTAZÁSOK/ŰRSÉTÁK TÖMKELEGÉ ELVÉGEZNI, ÉPÍTKEZNI A HOLDON, A LEGFONTOSABB PEDIG:

A Föld összes népének összefogása. MERT:

IGEN, AZ ISTEN miatt fordultak régen egymás ellen a népek.

Pl.: voltak olyan idők, amikor a hívők háborúztak a hitetlenek ellen, és igen, régen a KÖZÉPKOR - KORA ÚJKOR körül az Isten volt a "sátán", aki a népeket egymás ellen fordította, nem hogy összefogtunk volna.

DE MOST IS ÍGY VAN :sss

Nem igaz, hogy nem veszik észre a nagyhatalmak, hogy ha nem fognak össze a Földi népek, egy nagy néppé, egy nyelvet beszélni (latin vagy angol) együtt elmenni másik bolygóra, és nem itt az icipici bolygónkon fertőzni a saját földjeinket az egymás elleni harc közepette.

Ezt én annyira utálom :S

Miért nem vagyunk képesek összefogni???

Lássuk csak:

Pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, stb...

Kicsit eltértem az Istentől, mert most leginkább a pénz a kérdés, AMIT ÉN UGYANÚGY HÜLYESÉGNEK TARTOK, MIND ISTENT.

Szerintem a pénzt is hülyeség volt feltalálni.

Nem volt elég az Isten?

...

Majd csak lesz valami...

2011. febr. 15. 18:15
 73/85 BlackSword ***** válasza:

Hát nem volt kedvem jegyzetelni, de egy helyesírási tanácsadó szótárat azért tudnék javasolni, mert nem aszt, hanem: AZT...


De végre kiderült, hogy GYP-s vagy (ez építész-, statikus szlengben a gépész)...


Először is akik hisznek Istenben azok nem akarnak Téged erőszakosan megtéríteni... Te akarsz mindenáron mocskolódni, hogy gyengék, meg tudatlanok... Egyáltalán nem igaz, csak máshonnan veszik az erőt hozzá...


Másodszor a teljes ókort kihagytad az elemzésedből, ahol ugyan nem volt olyan erős a vallás, de mégis minden görög vallásos volt...


Harmadszor a háborúknak semmi köze Istenhez... A háborút emberek indítják emberek ellen pénzért... Az hogy most mit mondanak miért... Már olyannyira lényegtelen... Vagy Te vagy az aki elhiszi, hogy az első világháború tényleg azért tört ki, mert lelőtték Ferenc Ferdinándot??? Az csak mese...


Negyedszer: Tudod hatmilliárdan élünk ezen a bolygón, meg az apró... Mindenkit nem kell szeretni, és nem csak azért, mert ez lehetetlen, de talán el kéne férni tőlük, és nem leszólni őket, mert más a véleményük... Mert voltaképpen Te is hiszel Istenben, csak tagadod, mert félsz tőle... Pedig őt ez nem is érdekli... Isten ott van mindenkiben: mint a szeretet, és a megbocsátás...

2011. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:

"egy nagy néppé, egy nyelvet beszélni (latin vagy angol) együtt elmenni másik bolygóra, és nem itt az icipici bolygónkon fertőzni a saját földjeinket az egymás elleni harc közepette."


ebben nem nagyon értek egyet, a változtatásra sokféle más mód is van nem csak ez!

nem látom értelmét eltörölni azt a sok más gyönyörű nyelvet a földön!

és a megoldás nem az hogy bolygóról bolygóra mindent tönkre teszünk!

az embernek kell megváltoznia és vannak akiknek ehhez a hit szükséges, tehát megkérlek hogy szálljál le a vallásosokról mert igazán semmi okod sincs arra hogy piszkáld őket.köszönöm


amúgy nekem is vannak elképzeléseim a jövővel kapcsolatban de azoknak nem sok közük van az emberiség fejlődéséhez.


megjegyzem:már 7milliárdan élünk piciny bolygónkon.

2011. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 A kérdező kommentje:

De blacksword, nem értesz engem :S


"Először is akik hisznek Istenben azok nem akarnak Téged erőszakosan megtéríteni... Te akarsz mindenáron mocskolódni, hogy gyengék, meg tudatlanok... Egyáltalán nem igaz, csak máshonnan veszik az erőt hozzá..."


Ez így ahogy van nem igaz.

Én nem mondtam egyiket sem, amit itt leírtál, se ezekkel a szavakkal, sem másmiennel.

Véletlenül sem írtam azt, hogy azt hiszem, hogy engem át akarnak téríteni. Keresheted akárhol, én olyat nem írtam.

Én akarok mocskolódni? Ha ezt így tudtad a legszebben megfogalmazni, akkor grat...

1:

Nem akarok mocskolódni, csupán valaki írta, hogy nem kéne már támaszkodnunk Istenre, mert már elment annak az ideje...

Vele értettem egyet.

És hogy gyengék meg tudatlanok?

Erre is csak ezt tudom mondani:

Keresheted itt akármeddig, de nem írtam olyan se most, se semmikor.

Az pedig rendben, hogy máshonnan veszik az erőt... Azt én is tudom...


"Másodszor a teljes ókort kihagytad az elemzésedből, ahol ugyan nem volt olyan erős a vallás, de mégis minden görög vallásos volt... "


Akkor bocs, siettem az írással.


"Harmadszor a háborúknak semmi köze Istenhez... A háborút emberek indítják emberek ellen pénzért... Az hogy most mit mondanak miért... Már olyannyira lényegtelen... Vagy Te vagy az aki elhiszi, hogy az első világháború tényleg azért tört ki, mert lelőtték Ferenc Ferdinándot??? Az csak mese... "


Szerintem nézz kicsit jobban utána ezeknek.

Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz olyan csatát, háborút aminek köze van Istenhez. Mert párnak igenis köze volt. Annyi segítséget adok, hogy a Középkorban találhatsz...


"Negyedszer: Tudod hatmilliárdan élünk ezen a bolygón, meg az apró... Mindenkit nem kell szeretni, és nem csak azért, mert ez lehetetlen, de talán el kéne férni tőlük, és nem leszólni őket, mert más a véleményük... Mert voltaképpen Te is hiszel Istenben, csak tagadod, mert félsz tőle... Pedig őt ez nem is érdekli... Isten ott van mindenkiben: mint a szeretet, és a megbocsátás..."


Most komolyan, ki szólta le őket, mert más a véleményük?

Nem szóltam le őket... Kizárólag csak annyit tettem, hogy leírtam a véleményemet a hitről, meg Istenről.

Én nem hiszek Istenben. Sem semmilyen természetfeletti dologban. Ha félnék tőle, szerinted ilyeneket írnék róla?

Szóval amielőtt ilyesmiket írsz gondolkozz kicsit, mert többnyire olyanokat írtál, amik meg sem történtek.


Azzal, hogy Isten mindenkiben bent van, azzal egyetértek, de nem úgy hogy bennünk él, hanem úgy, hogy Isten, mind szeretet, megértés stb... Ezek bennem is megvannak.

2011. febr. 16. 17:47
 76/85 BlackSword ***** válasza:

Csakhogy szavadon fogjalak:


""Először is akik hisznek Istenben azok nem akarnak Téged erőszakosan megtéríteni... Te akarsz mindenáron mocskolódni, hogy gyengék, meg tudatlanok... Egyáltalán nem igaz, csak máshonnan veszik az erőt hozzá..."

Ez így ahogy van nem igaz.

Én nem mondtam egyiket sem, amit itt leírtál, se ezekkel a szavakkal, sem másmiennel.

Véletlenül sem írtam azt, hogy azt hiszem, hogy engem át akarnak téríteni. Keresheted akárhol, én olyat nem írtam.

Én akarok mocskolódni? Ha ezt így tudtad a legszebben megfogalmazni, akkor grat... "


A tőlem idézett részt próbáld már meg értelmezni... Senki nem mondta, hogy téged bárki is téríteni akar... Az utalás volt arra, hogy Te akarsz téríteni...


"Nem akarok mocskolódni, csupán valaki írta, hogy nem kéne már támaszkodnunk Istenre, mert már elment annak az ideje...

Vele értettem egyet. És hogy gyengék meg tudatlanok? Erre is csak ezt tudom mondani: Keresheted itt akármeddig, de nem írtam olyan se most, se semmikor."


Parancsolj: Akkor ideézetek tőled:

1)"Régen olyan nagy volt a hit, hogy bizony a nem hívő emberek elgyengültek, és könnyen legyőzhetővé váltak... "A komment megírásának időpontja: tegnap 18:15

2)"Egyszerűen nem lehet ép ésszel felfogni, hogy Isten hozta létre az atomokat, sejteket, meg mindent... "A komment megírásának időpontja: tegnapelőtt 17:57

3)"Én azt mondom, hogy aki hisz Istenben, az tévhitben van. "A komment megírásának időpontja: tegnapelőtt 17:57

4)"Csak örülni tudok, ha még látok pár embert, aki inkább foglalkozik a tudománnyal, mind a hülyeségekkel. "A komment megírásának időpontja: tegnapelőtt 17:57

Akkor ennyit a movskolódásról... Ezeket Te írtad...


"Biztos vagyok benne, hogy találni fogsz olyan csatát, háborút aminek köze van Istenhez. Mert párnak igenis köze volt. Annyi segítséget adok, hogy a Középkorban találhatsz."


Ha biztos vagy benne, akkor mondj példát... Vagy az már nem megy... Átrágtam magam jónéhány hadtörténelemmel, hadvezérek éleetrajzával foglalkozó könyvön, de a háború/csata oka még sehol sem volt vallási... De akkor mutass példát...

Jah, a keresztes háborúk nem jók, mert a 4. pl a keresztény Bizáncot fosztja ki, és a többi is kőkeményen a pénzről szólt...


"Én nem hiszek Istenben. Sem semmilyen természetfeletti dologban. Ha félnék tőle, szerinted ilyeneket írnék róla? "


Pontosan, mert félsz, hogy esetleg megbüntet, és így nyugtatod meg magad... Pedig nem fog büntetni...


És még valami: Még mindig nem bizonyítottad tudományosan a szeretetet, csak dobálózol vele...


Arról nem is beszélve, hogy olyan tudósok sem használták a műveikben Istent, akik hittek benne... Mert a tudományos felfedezéseiket tényekkel támasztottáűk alá, és nem azzal -ahogy Te elképzeled- mert Isten így akarta... Lásd Newton, Kepler... Mind a megfigyeléseikkel támasztották alá a tételeiket, és nem Istennel...

2011. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:

Akkor nézz utána jobban a keresztes háborúknak, mert én épp arra gondoltam :D

"Halál a pogányokra"

A pogány azt jelenti, hogy nem hívő.

De a keresztes lovagok igen sokat mondták, amikor csatában voltak...

Szerintem az hogy pogány egy elég csúnya megfogalmazás.

Úgyhogy ne is használjuk azt...

De miért gondolod, hogy félek Istentől?

Nem tudom honnan szedted eszt.

De milyen érdekes, hogy amikor feltettem a kérdést, még csak ott tartottunk, hogy "igen", "nem", végigbeszéltük a "mindkettőben" választ, hogy miért jó/nem jó, majd végigbeszéltük a Föld megalakulását, majd eljutottunk az Ősrobbanáshoz, onnan valahogy eljutottunk Istenhez, most meg azt vesézzük, hogy létezik-e Isten vagy nem...

Kíváncsi vagyok mi jön ez után :D


Visszatérve Istenhez:


Beszéljünk kicsit az atomokról.

Isten atomokból áll?

:O

Mert akkor nem élhetett a kezdetek előtt.


Na most megfogtalak :D

Vagy ebből is kitudod írni magad? :S

2011. febr. 17. 17:39
 78/85 anonim ***** válasza:

"A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak"

hm-hm.. kiis mondta, kiis mondta?:O:D"


Te mondtad, még az elején. De így van, ahogy írod. Mink is így hisszük, és terjeszjük. Az Úr legyen veled ( is )

2011. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 A kérdező kommentje:

Előző, nem tudom miről beszélsz, mert én ilyet nem írtam...

Egyébként: "A tudomány vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak"


A tudomány vallás nélkül miért lenne sánta?


Ebben nem értek egyet.

Elmagyaráznád?

2011. febr. 17. 20:02
 80/85 anonim ***** válasza:

"Beszéljünk kicsit az atomokról.

Isten atomokból áll?

:O

Mert akkor nem élhetett a kezdetek előtt."


Isten a keresztény vallás istene, ezt gondolom tudod.

Isten nem úgy létezik hogy a világűrből irányítja az egész univerzumot, hanem Isten a keresztények agyszüleménye, egy érzés, hit amiben hihetnek, nem pedig fizikai értelemben vett megnyilvánulása a világ urának.


"Pontosan, mert félsz, hogy esetleg megbüntet, és így nyugtatod meg magad... Pedig nem fog büntetni..."


aki nem hisz istenben azt nem is tudja megbüntetni, isten voltaképpen egy bűntudatot kelt azokban akik hisznek benne(természetesen az nem azt jelenti hogy aki nem keresztény annak nincs bűntudata).


"Mert a tudományos felfedezéseiket tényekkel támasztottáűk alá, és nem azzal -ahogy Te elképzeled- mert Isten így akarta... Lásd Newton, Kepler... Mind a megfigyeléseikkel támasztották alá a tételeiket, és nem Istennel..."


Ebben igazad van, de akkor mire jó a hit?

nem vitt előre a fejlődésben, csak erőt adott hogy azt véghezvigyük.

2011. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!