Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Melyikben hiszel? Tudomány...

Melyikben hiszel? Tudomány VS. Természetfeletti A "mindkettőben" választ nem tudom értelmezni, mivel olyan nincs.

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 20:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
8%
Isten nem teremtett semmit mivel nincs semmi olyan dolog azt en termeszetnek hivom igen isten megteremtett minden elolenyt na ilyet senki ne mondjon nekem! Aki ebben hisz olvassa el Charles Darwin munkassagat aki ezt mondta es kesobb bebizonyitotta.Tudomany Rules :D es ha meghalunk nem lesz semmi tudod mi lessz???Pont az ami volt szuletesed elott :) udv
2011. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:

10:35


Tanuld meg értelmezni a leírásokat és ne legyél ennyire elfogult tankönyv hívő.


Black nem azt mondta hogy isten azonnal megteremtett mindent.

Csak az elfogult tankönyv hívők hiszik hogy minden keresztény szerint 6 nap alatt lett teremtve a világ, és hogy aki hisz istenben az nem hihet a tudományban, evolúcióban.


Menj vissza az első oldalra és olvasd el a hozzászólásokat és ÉRTELMEZD : "Ha a természetfelettit megértjük, modellezni tudjuk, akkor tudomány lesz belőle."


Tehát aki nyitott elme(az ilyenek szoktak előrehaladást elérni a tudományban,technológiában), az nem veti el annak a lehetőségét hogy valamikor valami "Istenhez" hasonlatos dolgot fogunk találni.

2011. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
Ez nem Blacknek szolt hanem alltalanossagban beszeltem !
2011. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
Igen mondjuk ha megteremtesz egy uj fajt nekik isten leszel ??? En nem Balcket cafoltam es senkit sem en is hasznalom az Isten szot de ez alatt a termeszetre gondolok !
2011. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 BlackSword ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:52!!!


Köszi... Voltaképpen így is mondhatjuk... Darwin és az evolúció elmélete pedig pont azt erősíti, amiben voltaképpen én is hiszek, ami nem a bibliai Isten: Isten értelmes, lényt teremtett, mely képpes a felismerésre, és a fejlődésre... Képpes arra, hogy alkosson, és létrehozzon... Intelligenciával rendelkezik, és ez a változás mozgatója... Az hogy nem embert teremtett, hanem egy valamit, amiből később egy öntudatra ébredt, értelmes lény keletkezett sem Istennek, sem pedig az evolúciónak nem mond ellent...

Ámbár én sem hiszek az ítélkező, bíráskodó, "emberarcú" Istenben...

De azt sem tudnál elfogadni, hogy a világban nincsenek csodák, mert vannak... Az érzelmek, a megújulás az alkotó ember isteni énje, a logika, és a tapasztalat pedig a tudományos énje... És mégsem lehet pusztán az egyikre hagyatkozni, mert mindig ott lesz belül az emberi tényező...

Megjegyezve azt is, hogy a tudósok, mint Darwin, Kepler, Newton (akik egyébként vallásosak voltak) nem Isten létét akarták megdönteni, hanem a dogmákat, melyek elítélték azt, amit végtére is Istentől kaptunk: a megismerés iránti vágyat...

2011. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
Blacksword nem semmi egy ember vagy szepen elmondtad :D
2011. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
Mindkettő. Isten elindította az egésznek a folyamatát. Ősrrobbanás meg stb. Na most ezt nyilván nem tudod visszakutatni, hogy mit tom én ő éppen merre irányít egy meteort meg ilyenek. Viszont miután ő ezt a folyamatot elindította lép be az amit a tudósok feltártak, hogy hány millió éve keletkezett a Föld meg, hogy szerintük mikor. Persze, hogy csak idáig tudják ezt felkutatni. Hol tudnál olyat kiásni, hogy na és akkor Isten intett egyet az ujjával és lényegében az ő irányítására indult meg a tudományos keletkezése a Földnek. Mennyi hitetlen van itt egyébként, hát mind visszaszületik még ide:D:D:D:D
2011. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi van a halálunk után.

Egy új élet, csak a forma változik.

Egyébként én sem hiszek Istenben.

Szerintem az ősrobbanás egy természetes dolog, és ez már a százezermilliárdezredik ősrobbanás lehetett, mivel ősrobbanás mindig volt itt is, meg lesz is pár milliárd évkülönbségekkel. Aki nem tudja miért, annak leírom.

Régen még az ősrobbanás előtt nem volt olyan hogy Galaxis meg semmi, azt az ősrobbanás hozza majd létre, azelőtt csak az űr volt. Meg egy hatalmas izzó Nap, amiből a Galaxisunk keletkezett. Ez úgy történt, hogy 4 dimenzió egymásnak ütközött, és képzelhetitek, hogy ez nem egy autórobbanásnyi volt... Ebből a robbanásból létrejöttek a meteorok, a bolygók, kisebb Napok... stb...

És ezt nem Isten rendezte így, hanem ez a természet rendje.

A robbanás után még mindig égő (égő gömbök), amik nagyobbak égve maradtak, azokat nevezzük Napnak. Amelyek nem maradtak égve, mind a meteorok, de nem is lehet élni rajtuk, azok még ma is az űrben keringenek.

Magyarul a bolygók, meteorok, Napok csak töredékek.

(nem is értem, hogy maradhattak meg ilyen szép gömb alakban a bolygók meg a Napok)

És hogy miért írtam, hogy nem ez volt az első ősrobbanás?

Mivel a Napunk vonzó ereje nagyon erős, és ebben a pillanatban is vonz maga felé. Nem tudom, hogy pontosan még mennyi ideje van a Földnek, amíg bele nem olvad a Napba, de még legalább egymillió év biztos vissza van.

Mivel igaz, nagyon lassan vonz magához...

Majd amikor már a Naprendszerünkbe újra csak egy Nap lesz, (amikor már minden beleolvadt) akkor újra csak egy hatalmas nagy izzó gömb lesz. Majd újra bekövetkezik az Ősrobbanás, majd pármillió év pihenés, majd újra vonzás, majd ősrobbanás, majd szétoszlás, és így folyamatonként a gömb is egyre kisebb lesz, mivel egyre fogynak az égi testek. Meg azt mondják, hogy a Napok sem világítanak örökre. Vajon mi lesz, ha az egész Világegyetemen már alig-alig van égi test??? Szóval olyan nincs, hogy örök élet, mert egyszer úgyis megfog történni, hogy egyszerűen nem lesz több élőlény, akitől újra tudnánk születni...

Akkor vajon mi lesz? Szerintem meg 2012 sem lesz valami semmi... Akkor már kell hogy történjen valami.

2011. febr. 12. 15:20
 29/85 BlackSword ***** válasza:

Az a gond, kérdező, hogy két téves feltételezésből indultál ki... (és akkor Istent hagyjuk is ki a továbbiakban)... Az első tévedés az, hogy a galaxisunk nem csak a bolygókból, csillagokból, üstökösökből, és még ki tudja mennyi mindenből állnak, hanem a közte lévő semmiből is... Az is ugyanolyan része a galaxisnak, mint az égitestek... arról nem is beszélve, hogy a galaxisunkon kívül is elég nagy az univerzum... Hiszen elméletileg végtelen... Ha jól rémlenek a megmaradási törvények, és még emlékszem valamire Földtanból, akkor a kihűlő univerzum elmélet a helyénvaló, mely a méret és a fajlagos energiacsökkenéssel járó növekedés elve... Ez nem zárja ki azt, amit állítasz, hogy ezen dolgok már megtörténtek, és ismétlődhetnek az univerzum összesését követően... De ugyanígy nem is bizonyíték rá, mivel azt már nem lehet bizonyítani, hogy az öszesett univerzum újra összeáll abba az egy pontnyi valamibe, amiből lett, és a folyamat újra lejátszódna...


A másik tévedés az volt, hogy a bolygók, csillagok gömb alakúak... Ez egy hatalmas tévedés... A legtöbb forgó mozgást végő test legfeljebb forgási elipszoid... A csillagokra melyek főként azonos anyagokból állnak még talán rá lehetne húzni valahogyan... De egy bolygó, mint a mi Földünk is már kevésbé emlékeztet gömbre... Főleg ha a vizeket nem vesszük számításba, mely kiegészíti a formát, és alapvetően csak a fizika törvényszerűségei miatt vannak ott... A Föld pedig kering a Nap körül, s amíg ez a keringés pályán tartja addig a Föld nem fog a Nap irányában kitérni... Ez egyszerű... A Földre két erő hat: Állandóan zuhan a Nap irányába, de a sebessége miatt, mely a keringéséből adódik nagyjából állandó pályán tartja...

2011. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg 2012 sem lesz valami semmi... Akkor már kell hogy történjen valami."


ezzel a mondattal megcáfoltad az előtte leírtakat!


"(az ilyenek szoktak előrehaladást elérni a tudományban,technológiában)"


Leonardo Da Vinci nem hitt istenben mégis milyen sok mindent feltalált!


amúgy én Tudomány párti vagyok, és csak a szememnek hiszek, meg annak amit eddig bizonyítottak, az hogy egy öreg szakállas pasi mindent irányít az égből annak semmi értelme!

ha bizonyítva lesznek a szellemek, isten, földönkívüliek, akkor majd elhiszem azokat is, de mivel MOST nincs bizonyítva, ezért mindenki aki ilyeneket feltételez azok elmebetegek!

2011. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!