Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért kellett oldalbordából...

Miért kellett oldalbordából csinálni a nőt? (Csak az válaszoljon, aki hisz ebben)

Figyelt kérdés
Miért pont a férfi oldlbordájából kellett a nőt teremteni? Manapság is látunk elképesztő illuzionista mutatványokat, de nem kell imádni a bűvészt.
2012. febr. 12. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Oldalából vette mert társának teremtette.


"Sátán nyála volt a porban, amiből Lilitet vette, így történt."

A Teremtő nem vette észre hogy "szennyezett" a por?

Szerintem ez sántít de nagyon.

Milyen ősi iratokban szerepel Lilit?

2012. febr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:

oDAPÖKÖTT A sÁTÁN, JOGA VAN HOZZÁ.

A midrásból.

2012. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:

A Gen 1-ben azt látjuk, hogy Isten az embert eleve férfivá és nővé teremtette. A 2. fejezetben viszont Éva teremtése csak később, Ádám után történt meg.


Ott vesz menedéket Lilit is magának, ott talál nyugvóhelyet” (Ézs 34:14,

2012. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Azért teremtette Isten Évát Ádám bordájából, hogy védje az asszony az ő párja szívét. A bordának az a feladata. Szerintem.
2012. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
miért jobb lett volna ha gumibol csinálja_???
2012. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

Igen, csinálhatta volna felfujhatóra is, de akkor miből lett volna az emberiség? (Persze így is nehéz megmagyarázni a szaporodást Káinnal és Ábellel, de ezzel más kérdések foglalkoznak.)

Én csak ámulok, hogy felnőtt emberek szőröstül-bőröstül képesek elfogadni ezt a borda-mesét és más hajmeresztő trükköket (vizenjárás, a nép táplálása egy db aranyhallal, stb) és szentnek tartani a Bibliát, ráadásul beleírni az alaptörvénybe is annak tiszteletét. A Biblia egy fontos kultúrdokumentum, de hinni benne olyan, mint hinni a festett tojást tojó húsvéti nyusziban meg a százormányú elefántban. Hol a józan ész határa?

2012. febr. 12. 15:28
 27/66 anonim ***** válasza:
Ismered-e kedves kérdező József Attilának azt a sorát"Én túllépek e mai kocsmán az értelemig s még tovább..." Vannak dolgok a józan ész határán túl is. Csak azt a határt át kell lépni. Persze ahhoz az értelem kevés...
2012. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
Az Annunakik akik alkottak minket így csinálták, ők értenek hozzá
2012. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, én a nyusziban is hiszek.

És neked is ajánlom! Még talán a nyúl van is olyan fontos, mint Ádám és Éva! Ezek nagyon fontos jelképek, és életünk fontos irányítói. Természetesen minden sűrítve van leírva, hiszen egyetlen mondantba kell beleférniee annyi mindennek. Ez az oldalborda dolog is végig visz a történelmen, és benne van az egynejogúság, a család, a sírig tartó pár, egymás segítése, és még mennyi minden. Azért ennyire fontosak és ettől szentek ezek a könyvek. Semmi sem változott ezer évek óta, ami benne van, látod, ma uyganúgy áll, s belefért egy pár mondatba.

2012. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
A nyúl eljön mindentavaszon, és tojást tojik. Tojást, vagyis teljességet, amiből teljes világ kél.Minden évben újra és újra - amikor eljön a tavasz. Én hiszek a nyúlban.Nem ironizálok, komolyan.
2012. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!