Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért kellett oldalbordából...

Miért kellett oldalbordából csinálni a nőt? (Csak az válaszoljon, aki hisz ebben)

Figyelt kérdés
Miért pont a férfi oldlbordájából kellett a nőt teremteni? Manapság is látunk elképesztő illuzionista mutatványokat, de nem kell imádni a bűvészt.
2012. febr. 12. 09:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
Szerintem ez magyarázza a teremtés természetét. Hogy lehet sárból, de lehet húsból is, szerintem ezért kellettt rögtön a teremtésbe beleírni. Így teljes az élet leírása.
2012. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
Jééé! Miért, milyen színű harisnyájuk van?? :-O
2012. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kollégák, többen jöttek itt a klónozás hibás példájával... ha klónozták volna Ádámot, akkor egy másik Ádám jött volna létre, nem pedig egy Éva!!
2012. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
43%

"A hagyományos Midrás szerint Isten Ádámot és Lilitet egyazon agyagból formázta, hogy Ádámnak társa legyen. Első este Isten magához hívta, és azt mondta neki, hogy Ádám alárendeltje lesz. Ezt nem fogadta el, mert az agyag, amiből őt formázták, a bukott Samael nyálával volt megmérgezve. Lilit összeveszett Ádámmal és az Édent elhagyva a sivatagba ment. Ott minden nap több ezer keveréklénnyel egyesült és több ezer gyermeket nemzett velük. Ádám magányosságra panaszkodott Istennél, aki erre megteremtette Ádám oldalbordájából Évát.


Lilit halhatatlan maradt, mert nem evett a Tudás Fájának gyümölcséből."

[link]

2012. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:

11:38-nak

kékharisnya ;)

2012. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
Szóval a Teremtő tévedett Lillittel? Nocsak, ez egy elég súlyos tévedés, ilyenért már be lehetne perelni. Ki kellett Lillitet takarni a családi képben? És mindenkivel baj van, aki nem oldalbordából készült? No gyerekek, ez a mese egyre eszeveszettebb.
2012. febr. 12. 11:52
 18/66 anonim ***** válasza:
Hát pereljed be! A Teremtőt.És mégis, kinél? Sátán nyála volt a porban, amiből Lilitet vette, így történt.
2012. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
16%

Bizony, baj van Lilit lányaival.

Nő vagyok, nekem is és a világnak is elég sok baja van velük.

2012. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
Nem ember lett, hanem démon. Ezért nem szerepel az emberek történetében.
2012. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!