Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek nőknek fontos az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek nőknek fontos az, hogy a párotok rendelkezzen érettségivel?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok és nincs érettségim, viszont van 1 szakmám. Ezt eddig nem tudta a párom, nem került szóba a 3 éves kapcsolatunkban soha. Tegnap egy beszélgetés alatt feljött a téma, hogy szerinte aki nem rendelkezik érettségivel, az buta és nem állja meg a helyét az életben, nem fog annyit keresni mint akinek van érettségije. Erre én mondtam neki, akkor hogy létezik az, hogy én érettségi nélkül egy szakmával keresek 450000 Ft.-ot nettóban, te meg csak 230000 Ft.-ot irodai asszisztensként érettségivel? Na itt derült ki, hogy én nem rendekezem azzal a bizonyos papírkával, azóta pedig csak ezen lovagol, mert szerinte márpedig ez egy alapvető műveltségnek számít, nem is érti miért nem mondtam el neki, mikor ismerkedtünk, akkor tuti nem jött volna össze velem. Teljesen ledöbbentem. Mielőtt nem jött volna fel a téma, nem volt semmi baj, jól kijöttünk egymással mindig, szeretem őt és ő is engem, de most teljesen úgy kezel mint egy idiótát és ez nagyon rosszul esik. Nekem anno eszemben sem volt, hogy közöljem vele, nincs érettségim, nem gondoltam hogy ez ilyen nagy dolog, sohasem foglalkoztam vele, szükségem sem volt rá soha.
2020. ápr. 5. 09:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%

Bocsáss meg, de itt a párod, aki buta.

Látszik, hogy nincs önálló gondolata, és fogalma sincs az életről, csak egy frázis csattogtat, amit egyszer hallott valahol.

2020. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van érettségim. Nálam nem az fontos, hogy a férfinek is legyen, de sajnos azt tapasztaltam, hogy amelyiknek nem volt, az alacsonyabb értelmi szinten volt. Olyan volt a baráti társasága is, szóval látszott rajta. Pl. ültünk az asztalnál egy bárban jó páran, és fél órán keresztül az volt náluk a téma, hogy ki milyen büdöset tud szarni meg fingani. Meg egyszer tett egy kijelentést, amin teljesen ledöbbentem: ó hát én még életemben nem olvastam el egyetlen könyvet! A magasabban iskolázottaknál ilyet nem tapasztaltam. De mondom, ez az én tapasztalatom, senki ne vegye magára.

De ez, hogy a barátnődnek 3 évig jó voltál így, most meg hirtelen nem, az egyértelműen az ő butasága.

2020. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
41%
Ez a nő hülye! Nagyon igaz a mondás manapság, hogy a diploma nem jár ésszel! Egy mezei szakmunkás szinte mindig többet keres mint egy diplomás 1-2 szaktól eltekintve!
2020. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
15%
Nem, nem érdekel hogy ki milyen iskolát végzett. Nem ez mutatja meg hogy ki, milyen ember.
2020. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
39%
Az a baj ezzel hogy most lehet hogy jó munkád van de ha egyszer valami miatt elveszited vagy valtanod kell nem biztos hogy találsz egy hasonló fizetesut mivel korlátozottak a lehetőségeid.
2020. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
85%

Ha 3 évig nem tűnt fel neki, akkor akkora hiányosságok nem lehetnek a műveltségedben mégsem, mint ahogyan azt gondolja az érettségi hiányából. Ilyen szituációban mondjuk én is meglepődnék valószínűleg, mert szerintem is elég alap dolog az érettségi, de ha fel se tűnt a hiánya, akkor mégis mi a probléma?


Nálam egyébként ha párt keresek, akkor a szűrési kritériumok között szerepel az egyetemi diploma, mert nekem is van, és diplomás munkakörben is dolgozom, viszont ha olyan szituációban lennék, mint ti vagytok, hogy már ismerem, megkedveltem, együtt élünk, jól kijövünk, szellemileg is partner, akkor nem problémáznék ezen.

2020. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
58%
Páromnak nincs, mégis értelmes ember, jól kijövünk. Nem egy papír alapján kategorizálom az embereket.
2020. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
53%
Sőt, egy érettségi ma már semmit nem ér. Jó szakmával lehet boldogulni. Többet ér, mint némelyik diploma.
2020. ápr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
42%

csak azokkal vannak ilyen elvárásaik, akik nem jönnek be nekik.


" nem is érti miért nem mondtam el neki, mikor ismerkedtünk, akkor tuti nem jött volna össze velem."


Ebben a pillanatban mondtam volna neki, hogy "akkor pont itt az ideje, hogy hazaköltözz az anyádhoz"

2020. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
50%
Na én például ezért nem jönnék össze olyannal, akinek nincsen érettségije és diplomája, pont emiatt, ami itt is megy a kommentekben.... Megy a sírás-rívás, mert a nők milyen felszínesek, anyagiasak meg mit tudjam én mi, ilyenkor meg mindenki arra veri a mellét, hogy mennyit keres és akkor az a legnagyobb király aki a legalacsonyabb végzettséggel a legtöbbet keresi... A szakmunkás nyilván maga az erkölcsi csoda, a műveltség fellegvára, mert szépirodalmat olvas meg művészfilmeket néz otthon és milyen okos és intelligens. De az egyetemista és diplomás meg maga a fertő, mert ahhoz észt nem osztanak (bezzeg a szakmához igen!) csak magolt, nem érti a világot és nem ért semmihez, milyen keveset keres és ezért minek tanult (mert tök egyértelmű, hogy az ember a pénzért tanul, persze...). Érdekes módon persze mindig olyanok mondják, akiknek semmilyen személyes tapasztalatuk nincsen a felsőoktatásról, de jobban tudnak mindent, mert őket megtanította az élet.... Borzalom.
2020. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!