Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg balek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg balek emiatt az exférj? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés
Próbálom röviden, a "szereplők": exférj (40-es férfi, a barátnője (20-as lány) és az exfeleség (40-es nő). Nem árulom el, hogy én ki vagyok a történetben, hogy ne befolyásoljam a válaszolókat. Az exférj gazdag vállalkozó. Amikor megismerte az exfeleségét akkor még nem volt az. A volt feleség rengeteg áldozatot hozott, magát háttérbe szorította, hogy a férfi álmai megvalósuljanak, mindig az ő érdekei voltak figyelembe véve, és a férfi sokat köszönhet neki, hogy most ott tart, ahol. Ezt a férfi is elismeri, nem tagadja, hogy így van. Miután elváltak, a nő egyedül maradt a két közös gyerekükkel. A férfi fizeti a gyerektartást, és emellett, ha az exfeleségnek nagyobb kiadása van, ahhoz is hozzá szokott járulni (pl. mostanában fizette a nő nagyobb összegű fogászati költségeit). Anyagilag ez nem terheli meg a férfit, a nő pedig amúgy közepes színvonalon él, mert nem túl magas a fizetése, egyébként pedig nem szórja a pénzt. A férfi barátnője szerint a pasi balek, hogy ennyit költ az exfeleségre. Nektek mi a véleményetek?

2021. jan. 31. 17:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg balek. Maradjatok szépen a jogszabályi kereteknél. Miért kéne neki a vénasszony élősködését megfinanszíroznia? Honnan veszitek ezt a hülyeséget? Jogerős ítélet van, fizeti az előírt gyerektartást és kész. Ér annyit mint egy férfi, ha nő létére hülye előteremteni a pénzt akkor el kell tőle venni a gyerekeket, a férfinak kell adni és fizetheti a gyerektartást.
2021. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
77%
Vagyonmegosztásnál a volt feleség miért nem kapott a közösen felépített vagyonból annyit, hogy ne legyenek anyagi gondjai?
2021. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
60%

Én nem értem ezt az áldozathozást.

Mit jelent, hogy valaki áldozatot hoz hogy a másik sikeres legyen? Eladja a veséjét és ebből a pénzből indítják el a vállalkozást? Vagy elviselte amíg a másik dolgozik, hogy nincs nyaralás vagy mit jelent az áldozat? Megcsinálta a házimunkát, többet volt a gyerekekkel?

Erre amúgy tényleg kíváncsi vagyok, hogy itt mit jelent.


Ha a gyerektartást fizeti a férj igazából kötelessége a másik fél iránt nincs, viszont a pénzével meg azt tesz amit akar.

Azon meg nem tudom min "lovagol" itt 1-2 felhasználó, hogy kötelességei vannak az ex iránt? Micsoda??? Erkölcsi meg törvényi kötelesség mire? Azért hülyeséget ne... ennyi erővel az egy faluban lévő szegény ember iránt is lenne kötelessége, vagy a volt legjobb barátjáért akinek leégett a háza. Nyilván megtörtént a válás, megtörtént a vagyonmegosztás. Nyilván ha jól megy a csávónak a házat otthagyta teljes egészében ami manapság csak kényelmesen számolva is 10 millió minimum. (Ha nem is a nőnek, de a gyerekekre íratva)

2021. jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
63%

23:"Áldozathozás"

A mi példánkat szívesen megosztom veled.

Nem volt mégcsak saját munkám sem az állandó utazgatások miatt, a főiskolát is otthagytam. Hajnali kelés, késő este fekvés. Mindenhol ott voltam a férjemmel, mert szüksége volt a támogatásomra és számomra is magától értetődő volt. Minden éjjel főztem meg a másnapra való ételeit.

Nagyon az elején anyagi támogatást is nyújtottam neki. És bizony kezdetben rengeteg materialis dologról, már - már alapvető dolgokról lemondtam a javára.

Ápoltam, ha volt sérülése és napiszinten masszíroztam.

A felesége, az anyja, a mentora, az edzője, a szakácsa, a masszőre, a pszichológusa és a takarítónője voltam egyben hosszú-hosszú évekig. A családomat, barátaimat évekig nem láttam. És ez csak pár dolog, ami épp eszembe jutott.

Nem volt saját életem, mert Ő volt az életem és alárendeltem magam neki és az Ő életcéljának.

Fontos kiemelnem a félreértések elkerülése érdekében, hogy ezt az utat örömmel és saját akaratomból jártam végig vele, egy percét sem bántam meg. A mai napig a sikereit az én támogatásomnak tudja be, persze leginkább magának köszönheti.

Szóval bőven van ilyen abban az esetben, ha az egyik félnek valóban nagy céljai vannak. Ott a másik félnek az élete áldozatok sorozata.

Nekünk később lettek gyerekeink, de el sem tudom képzelni hogy boldogultam volna velük a sok teendő mellett.

Közel húsz éve vagyunk együtt, voltak hullámvölgyeink és bár soha nem kértem volna, a férjem biztos, hogy gondoskodott volna rólam, ha úgy alakul.

2021. febr. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
#23 Jelen esetben pl. az exfeleségre hárult - mivel a férj a vállalkozása építésével, fejlesztésével volt elfoglalva - gyakorlatilag minden otthoni teendő, a gyerekekkel való foglalkozás. És ami a lényeg, anyagi szempontból, épp ezért csak olyan munkákat vállalhatott el, ami mellett meg tudta oldani a gyerekek reggeli-délutáni vitelét-hozatalát óvodába, iskolába. Ha betegek voltak ő volt velük otthon. Neki kellett kompromisszumok nélkül bármilyen munkát elvállalni, hogy meg tudjanak élni azokban az időkben is, amikor még kevés volt a pénzük, mert az exférj munkája alig "hozott a konyhára" valamit. Aztán ha bármi otthoni teendő volt, ő oldotta meg, így az exférj maximálisan a vállalkozásásra tudott koncentrálni, amit elméletileg a közös jövőjük érdekében tett. Ez így leírva lehet könnyűnek tűnik, de a valóságban elég nehéz, hosszú évekig tartó időszak volt.
2021. febr. 1. 07:44
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem felelték a vagyont váláskor?
2021. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
felezték
2021. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonymousreview60 ***** válasza:
70%
A kérdező az exfeleség - esetleg az exférj -, mert ha ilyen ismeretei lennének az új asszonynak vagy így fogalmazna, akkor nem tenne fel ilyen kérdést (de ez 80%-ban igaz az exférjre is). Nem tudom, volt-e házassági szerződés, de annak ellenére is járna (erkölcsi lapon) az exfeleségnek egy nagy szelet a közös élet alatt létrejött vagyonból. Hiszen a közös jövő miatt ő adta biztos családi hátteret. Ez persze jogilag nem érvényesíthető már. De ettől még nyugodtan kérjen erre-arra (lakásfelújításra, kocsira stb.) a volt feleség nagyobb - ha nem is teljes - összegeket.
2021. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
68%

24

Gyorsan röviden írok, mert sokat gondolkoztam.

Ha a férjed sportoló, márpedig gondolom az és nem dolgoztál mellette, hanem főztél masszíroztad, edzetted(? nem volt profi edzője?) akkor persze azt mondom én is, hogy mindennek a fele jár addig, hiszen azt közösen értétek el.


25,

Semmi offenzíva. Én igazából nem értem minek hozni/vinni a gyereket. Én voltam elég paraszt, vagy nem tudom, de nálunk elmentünk az iskolába és haza is jöttünk, sőt a rokonságban is van ilyen gyerek úgyhogy ez nem kötelesség, hanem inkább lehetőség(luxus).

Otthoni teendőket azért nem értem, mert ízlés dolga, hogy mennyire csilivili a ház, a mosás főzés meg párhuzamban letudható tehát egy napot nem vesz el egyik sem, ha napi folyamat mindkettő akkor sem. Az pedig, hogy mennyit van a gyerekkel valaki szintén egyéni dolog. Van olyan szülő aki otthon van mégsem foglalkozik a gyerekkel.


Amúgy gondolom nem abban a pillanatban váltak el, ahogy "sikeres" vállalkozó lett tehát a gyümölcsét pár évig közösen élvezték. Mint írtam fentebb a házat valószínűleg otthagyta, ami 10 millió forint alaphangon, de jobb/szebb házaknál ennél is több lehet. Amit mondjuk 100e forint fizetés különbséggel is kb 8 év munkája, ha pedig kocsi is maradt otthon akkor még több.

Azt, hogy miért váltak el nem firtatom, mert valamelyiknek valamiért elege lett, de ő mint egy jól menő vállalkozó gondolom nem 40-et fizet egy gyerekre hanem mondjuk 80-100 amiből (gonosz leszek) nem fog elmenni havonta egy gyerekre, bár attól függ mennyire luxusban nevelik.


Igazából az ő pénze, azt csinál vele amit akar tőlem el is égetheti, viszont másik embert ÉN nem patronálnék ha különmegyünk és nem is várnám el mivel külön vagyunk. Persze ha megszorul adnék neki kölcsön, mint egy barátnak ha jó viszonyban váltak el, de ettől tovább nem vinném mert a gyerekeken kívül semmi közöm nem lenne a nőhöz.

2021. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
54%

28 megint az erkölcsi papok felkent védőlovagja.

Erkölcsi alapon, hány embert láttál akármit is csinálni... Ez az egyik.

Fentebb pedig írtam, hogy a csávó valószínűleg ott hagyta a lakást amire cáfolat nem jött, így úgy gondolom egy laza kis 10-15 milliós szeletet a másik már megkapott.

Az, hogy te mindenkinek dobálnád a pénzt mert így meg úgy... Ha születik egy gyereked, aki mondjuk befut akkor azt lelejmolod, hogy "na de én biztosítottam a családi hátteret, szóval adj egy 20-30 milliót mert új házat akarunk anyáddal". Azért érezzük, hogy itt mi van... Vagy ilyenkor a szülőnek nem jár a 30 millió a 18 évért? Azért ezen a nagy erkölcsösség mellett gondolkozzunk már el. Értem én, hogy nagy pénzosztás van, de kicsit rágjuk már át a dolgokat, mert akkor nyilván nem csak az asszonynak járna így pénz, hanem a kezdetben ott lévő melósnak is bőven kellene hogy jusson a tortából mivel ha ő nem lett volna a cég sem valószínű, hogy ennyire beindul. Tehát a tortát már alapból vághatnád legalább 5 részre...

2021. febr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!