Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg balek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg balek emiatt az exférj? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés
Próbálom röviden, a "szereplők": exférj (40-es férfi, a barátnője (20-as lány) és az exfeleség (40-es nő). Nem árulom el, hogy én ki vagyok a történetben, hogy ne befolyásoljam a válaszolókat. Az exférj gazdag vállalkozó. Amikor megismerte az exfeleségét akkor még nem volt az. A volt feleség rengeteg áldozatot hozott, magát háttérbe szorította, hogy a férfi álmai megvalósuljanak, mindig az ő érdekei voltak figyelembe véve, és a férfi sokat köszönhet neki, hogy most ott tart, ahol. Ezt a férfi is elismeri, nem tagadja, hogy így van. Miután elváltak, a nő egyedül maradt a két közös gyerekükkel. A férfi fizeti a gyerektartást, és emellett, ha az exfeleségnek nagyobb kiadása van, ahhoz is hozzá szokott járulni (pl. mostanában fizette a nő nagyobb összegű fogászati költségeit). Anyagilag ez nem terheli meg a férfit, a nő pedig amúgy közepes színvonalon él, mert nem túl magas a fizetése, egyébként pedig nem szórja a pénzt. A férfi barátnője szerint a pasi balek, hogy ennyit költ az exfeleségre. Nektek mi a véleményetek?

2021. jan. 31. 17:43
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Mindezekből következik, hogy az exfeleség karrierje háttérbe szorult, mert nem igazán tudott a szakmájában elhelyezkedni. Feladta a saját karrierjét a férje szakmai sikerei és a gyerekek érdekében, és utólag lényegében ennyi "haszna van" az egészből, hogy az exférj fizeti az olyan - számára luxuskiadásokat - mint pl. egy fogpótlás. Aki pedig az anyagiakat kérdezte, az exfeleségé maradt a közös lakás a válás után, de ettől még a hétköznapokban nem telik neki nagyobb összegű plusz kiadásokra.
2021. febr. 1. 08:25
 32/40 A kérdező kommentje:
29-es: Neked nem az a természetes, hogy egy háztartásban a férj és a feleség közösen nevelik a gyerekeket, és a háztartási feladatokat is megosztják egymás között, és nem csak az egyik fél nyakába szakad az egész? (nyilván abban az esetben, ha mindkét fél dolgozik) Az nem "áldozatvállalás", ha az egyik fél magára vállal mindent? (Vagy így utólag belegondolva, inkább ez a balekság??)
2021. febr. 1. 08:33
 33/40 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, az, hogy nem tudott/tudtál (akart/akarsztál) elhelyezkedni a saját munkájában inkább az ő döntéseinek sora. Gyerekeket mondjuk 7 éves korig elvinni oviba/iskolába oké, de utána már el lehet engedni a gyerek kezét suliból/oviból elhozni pedig délután 4-5ig lehet, oviból még van hogy tovább is mert tudják, hogy az átlag ember sokszor nem 2 kor végez, hogy odaérjen 4 re az oviba.

Amúgy milyen karrierről van szó? Mármint klasszis géptervező, programozó vagy? Orvos, nővér?

Diplomával most is el lehet helyezkedni és gondolom neked van. Nyilván nem vezető beosztásban leszel, de 10 mérnökből sem lesz 10 vezetőmérnök, tehát sokkal nem biztos, hogy le vagy maradva mert nincs kőbe vésve, hogy top manager lettél volna, ahogy a vállalkozás sikeressége sem volt garantálva.


A gyerekneveléssel/háztartással persze egyet értek, de ott meg az a kérdés a háztartásnál milyen igények vannak mert ott is eltérő. Van akinek naponta kell port törölni van aki a havi 1-el is elvan.

Emellett az áldozathozásban ott van az is, hogy a férj mit csinált? Pl este 4 kor már csak meccsezett a kanapén és mondta, hogy törölgess le mert tegnap óta tiszta szutyok a ház, vagy mondjuk reggel 7-től este 6-7 ig melózott és ő pedig ezt az áldozatot vállalta be, ergó mindkét fél felől megtörtént az áldozatvállalás és mint mondtad a közös jövő miatt.

Valamiért elváltak, aminek az oka bármi lehet, de feltételezem nem megcsalás. Igazából mint írtam, otthagyta a lakást/házat ami ha nem is gavallérság, de egy gesztusnak megteszi(10 millió-t nem is akarom mondani, hány évig kellene fizetni + kamat) és mivel a válástól külön család vagytok úgymond én nem értem miért lenne jogos mást pénzelni.


Írom megint, hogy ő azt csinál a pénzzel amit akar. Tőlem fel is gyújthatja mert az övé, de én nem osztanék pénzt. Természetesen mint barát adnék neki kölcsön mint ahogy más barátnak is, de mint írom ez nálam kölcsön lenne ha már nem vagyunk együtt.

2021. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
33-as: Aki "bizonyos kor után" kezd el karriert építeni, az már mindenképpen lemaradásban lesz, és sokkal nehezebb lesz elérnie azt a szintet, amit "áldozatvállalás" nélkül elért volna. Ez azért igazságtalan dolog, nem? Valahol jogos így a kompenzáció talán... A háztartás meg ne legyen elhanyagolva akkor sem, ha csak az egyik fél végzi (*havi egyszeri portörlés). Mindezek mellett mindkét fél közös érdeke, hogy a nyugodt családi légkör meg legyen teremtve, enélkül talán a férj sem lett volna sikeres. A férfi egyébként nem dolgozott hajnaltól éjfélig, szóval a pihenés is biztosítva volt a részére, hogy 100 %-ig a céljaira tudjon koncentrálni.
2021. febr. 1. 09:55
 35/40 A kérdező kommentje:
"Valamiért elváltak, aminek az oka bármi lehet, de feltételezem nem megcsalás." Ezt rosszul feltételezed. A férfi konkrétan "vérszemet" kapott, amikor ráébredt, hogy a pénzével megkaphat csinos, fiatal lányokat is. Aztán észhez tért, és rájött, hogy hibázott, de akkor már mindegy volt. De ez csak egy része volt a váláshoz vezető útnak, és nem is érdekes az eredeti kérdés szempontjából, hogy miért váltak el. Emberileg normálisak, kulturáltak maradtak egymáshoz mindvégig.
2021. febr. 1. 10:02
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem erről beszélhetünk napokig.

Gondolom te a feleség vagy, aki úgy érzi neki ennyi jár azután amit tett. Feláldozta a karrierjét a másikért, feláldozta a testét a gyerekkel stb (mert gondolom ezt is idevehetjük mint áldozat, vagyis ez is ki lenne belőle hozva).

Persze mondhatod, hogy a karriered áldoztad fel, de ismerősék meg kb 1 éves kortól bölcsibe vitték a gyereket, tehát ha annyira a karrierre akar valaki koncentrálni manapság bőven megoldja szerintem. Ha pedig kicsit többet vállal az anyaságból az megint rajta múlik. Ilyenkor ugye jön a dilemma, hogy inkább a karrierre gondoljak vagy inkább a gyerekre, mert egyik esetben azt vágja hozzám a gyerek, hogy nem foglalkoztam vele viszont karrierben meg ott vagyok másiknál pedig fordítva. Így mindkét részről áldozatot hozol emiatt pedig nem hiszem, hogy ezért neked minimum jár ennyi. Csúnya lesz, de akkor itt jön a megint közös felelősség, hogy ha ilyen volt a helyzet akkor a gyerkőccel is lehetett volna várni, amíg nem indul be a vállalkozás.

Azt pedig nem értem, ha mondjuk 4 kor letette a lantot a férj akkor 1-1 órát miért nem tudott a gyerekkel lenni este 10-ig, vagy 1-2 alkalommal főzni, ergó miért olyannak kellett neki lenni mint egy szellem.


Mondom, a pénzével azt tesz amit akar. Vagy te azt teszel amit akarsz. Ha gyötör a bűntudat mert elhagytad az asszonyt, vagy csak vissza akarod kapni hát lelked rajta te keresed.

Azt viszont, hogy ez nekem jár mert... én nem értem, mert a vagyonfelezés megtörtént és + is maradt a másiknak és nem 1-2 millió + értékben. Nyilván ez a mindennapokban ez nem járul hozzá, viszont ha albiba kellett volna menni, vagy kifizetni 10-15 milliót azonnal Ott a nettó 300-ból se sok maradt volna.

Ezen felül nem nekem kell adni neki, és örülj neki, hogy kapsz vagy ha adni akarsz adj, szíved joga. Másképp gondolkodunk ami nem baj.

2021. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, ez nézőpont kérdése. Van aki úriembernek, "gavallérnak" érzi magát ugyanattól a cselekedettől, valaki meg baleknak. Ezzel tisztában vagyok. De úgy látom - a szavazás alapján - talán a többség nem gondolja balekságnak...
2021. febr. 1. 12:00
 38/40 anonim ***** válasza:

12

Minden rossz indulat nélkül, de én az itteni vélemény amire utoljára adnék.

Volt egy kérdés, ahol megkérdezték hogy XY jól néz-e ki és kb a válaszolók 80%-a fikázta, hogy szarul néz ki az nő volt. Emellett pedig csak azon nők száma aki szerint rosszul nézett ki a vékony nő, az maga nagyobb volt mint összesen ahány férfi voksolt. A valóságban pedig nem ezt látja az ember, hogy azokért a nőkért versengenek akiken + 10-15 kiló van.

Tehát én vagy nem vennék tudomást erről, vagy igen csak nagy fenntartással kezelnék itt minden véleményt.


Amúgy csak tipp, de ha gondolod írj ki 1-2 hét múlva egy olyan kérdést, hogy a nőnek jól meg mondjuk 500 ezret keres havonta a férfi pedig(akit írj ki E/1-ben) egyszerű sori munkás mondjuk 150e-t keres. Mindemellett mondjuk amíg a férfi(te) dolgozott addig a nőről sok teher lekerült otthon, és nem kellett főzni/takarítani csak az egyetemmel foglalkozhatott és esetleg félállásban kellett csak dolgoznia. Jogosult vagy-e a nő bevételére vagy hogy segítsen neked. Persze elváltatok és mondjuk nincs gyerek.

Nem tartom valószínűnek, hogy majd azt mondják, hogy igen neked ez járna, de lehetnek meglepetések, de én mindemellett tényleg nem adnék arra véleményre amit itt írnak és ugyan így a szex kategóriát is kerülném. Inkább Tudomány rész az, ahol normális emberek vannak.

(Ui.: Ez a te történeted, csak a férfi keres rosszul, és mondjuk azt ő hozott áldozatokat (persze a mértékén vitázhatunk, de a lényeg átmegy)).

2021. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

12 nem tudom hogy jött bocsánat:)

Rosszindulat* pedig szét lett darabolva.

2021. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ja, hogy csak a családi ház volt a közös vagyon? Én nem az ilyet nevezem gazdag vállalkozónak. Mikor ezt olvastam a kérdésben, én kb. egy több százmilliót érő cég tulajdonosára gondoltam. Így viszont abban sem vagyok biztos, hogy tényleg nem megterhelő a volt férjnek kifizetni a drága fogászati kezelést.
2021. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!