Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom rossz dologba vitt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom rossz dologba vitt bele, mit csináljak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, fél éve ismertem meg a párom, aki 27.

Rábeszélt,hogy próbáljam ki a drogot(kóla).

Azóta nagyon nem vagyok jól, eleinte csak hetente volt ez, most már majdnem minden nap. A szüleim nem tudják mi van velem, de észrevették, hogy nem vagyok jól. A jegyeim leromlottak a suliban, a lejobb jegyem az 3as, a barátaimmal nem nagyon járok össze. Most eszméltem rá, hogy nem vagyok jól. A szüleimnek nem vagyok képes elmondani...

Nem tudom segítenének e, vagy csak ordibálnának, ami rontana a helyzeten, mert nem tudnám ilyen állapotban feldolgozni még azt is. Elég egy kis stressz és már az első gondolatom a drog. A barátom egy jólsziltuált üzletember, nem sokan gondolnâk hogy ilyenben utazik, a családom is tehetős, szóval nem tudom mit szólnának, de 100 hogy nem értenék meg. Egyre rosszabbul vagyok


2022. jún. 26. 14:05
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Ha én szülő lennék meghallgatnám a gyerekemet, és támogatnám, segíteném. Nem játszanám el a szigorú szülőt azért, hogy utána titkai legyenem, ne merjen semmit elmondani. Ha így lennék a szüleimmel, hogy egy kicsit is megbízhatok bennük akkor elmondanám,de így nem merem, mert előre rettegek
2022. jún. 26. 14:50
 22/35 A kérdező kommentje:
21,én mindent megkaptam a szüleimtől, anyagiak stb, nem is tagadom. De empátiát azt sosem. Sose érdekelte őket hogy legbelül mi bànt, és szerintem nem kell megütni egy gyereket, de ha szerinted igen akkor üsd meg a sajátod, hajrá
2022. jún. 26. 14:52
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmi rosszat nem találok a nagy korkülönbségben. Nem is ez a probléma itt. Hanem az, hogy ez egy egyoldalú kapcsolat, amiben téged kihasználnak, méghozzá fizikailag is.

Az, hogy valaki rászoktatja a "szerelmét" a drogokra? Az ilyen konkrétan bűncselekmény.

Első körben meg kell szabadulnod a "barátodtól". Akkor is, ha üzletember, akkor is, ha szereted, és akkor is, ha nagy a farka.

Ha tényleg szeretne, akkor nem vitt volna bele olyasmibe, amitől az egész életed tönkremehet. Ezt kellene megértened. Ha szeretek valakit, akkor óvom őt attól, hogy elszúrja az életét. Természetesen van, amibe nincs jogom beleszólni, de semmire nem fogom rávenni, ami neki rossz. Aki ezt megteszi, az nem szeret. Az egy önző barom, aki csak kihasznál.

A második lépés, miután kidobtad a fenébe, hogy segítséget kérsz. Nem tudom, mikor töltöd be a 18-at, de onnantól szülő bevonása nélkül is elmehetsz pszichológushoz, pszichiáterhez.

Ne szúrd el az életedet, kérlek!

2022. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
22%
Csináltál egy hülyeséget vállald a felelősséget. Vagy végig kinlodsz egy utat ami nagyon nehéz lesz. Nekem volt egy osztálytársamba 20 éve. Az majdnem belehalt. Bizalmatlanok voltunk vele. Az összes haver a nyomában volt és így is nehéz volt neki. De te egyedül akarsz ebbe bele vágni? Meg dicséretet vársz?
2022. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Nem várok dícséretet, se semmit... Nem mondtam ilyet.


És egyedül fogom végigcsinálni sikerül vagy sem...

2022. jún. 26. 15:00
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne másokat hibáztass, hagyd ott és változtass!
2022. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltad és azóta miért vagy rosszul? Haszbálod folyamat?
2022. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

28as vagyok

Használod*

Amúgy Te vagy a hülye, akárhogy is nézzük.

A barátod hagyd ott, keres szakembert. Barátaid vannak, ha már a szüleiddel nem tudsz beszélni erről?

2022. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a barátaiddal beszéld meg, ha a szüleiddel nem akarod. SZükséged lesz rájuk, mert a gyöngyszem pasikád valszeg vissza akar majd csábítani.
2022. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy rohadt nehéz helyzet. Tényleg jobb lenne ezt egy támogató szülői háttérrel végigcsinálni de ha te azt mondod hogy ebben biztosan nem számíthatnál rájuk én elhiszem neked. Akkor viszont készülj fel egy nagyon nehéz útra, egy pokoljárásra, mert ez vár rád, ne legyenek illúzióid. És minél előbb le kell zárni a jelenlegi életedet, mindent kukázni kell, elsőként a pasiddal. Soha az életbe ne állj többet szóba vele mert vissza fog rántani a gödörbe. Jobb lenne ha elköltöznél a mostani városodból minél messzebbre és ott kérnél segítséget a leszokáshoz. A függőségektől nagyon nehéz megszabadulni, a sima alkohol vagy nikotinfüggőség is gáz, a kokain pedig már egy nagyon durva kategória. Remélem hogy lesz elég erőd végigcsinálni azt ami rád vár.
2022. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!